آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی

آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی چیست؟

برای انجام عمل بینی لازم است آزمایش‌هایی جهت مشخص شدن برخی فاکتور‌های مهم انجام شود. این فاکتور‌ها برای مشخص نمودن وضعیت روحی و جسمانی مانند بارداری، سلامت عمومی، عدم ابتلا به بیماری‌های خاص و دیگر موارد ضروری هستند و پزشک بدون اطلاع از این موارد نمی‌تواند عمل بینی را انجام دهد. مطلبی که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان برای شما آماده شده است. به بررسی آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی خواهیم پرداخت.

روند کلی عمل بینی به گونه‌ای است که سبب تغییرات کلی در ظاهر و چهره فرد خواهد شد و نمی‌توان این تغییرات را ساده خواند. به واسطه ایجاد این تغییرات کلی در صورت شخص، قطعاً فرد در طی انجام عمل بینی بیهوش خواهد بود. در صورتی که شخص دچار مشکلات زمینه‌ای و یا حساسیت به بیهوشی باشد اینکار می‌تواند برای وی خطرساز بوده و مشکلاتی را به وجود آورد.

در نتیجه حتماً پیشنهاد می‌شود تا تمامی آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی که پزشک متخصص در نظر خواهد گرفت را به درستی انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید عمل بینی بدون خطری را سپری کنید. فارغ از هر نوع موضوعی، باید بگوییم که متقاضیان به هیچ عنوان نباید برای انجام آزمایش‌ ها قبل از عمل زیبایی بینی کوتاهی به عمل بیاورند و برای انجام آن‌ها سهل انگاری کنند. در غیر این صورت اگر در حین انجام عمل و یا پس از انجام جراحی بینی مشکلی برای آن‌ها به وجود بیاید همه‌ مسئولیت‌های آن بر عهده‌ خود فرد خواهد بود.

اهمیت انجام آزمایشات قبل از عمل بینی

انجام آزمایش‌ها مشخص می‌کند که آیا سلامتی فرد برای انجام عمل کافی است یا خیر؟ همچنین مشخص می‌کند که آیا فرد مراجعه‌کننده می‌تواند مورد بی‌هوشی قرار بگیرد و یا خیر. دو مورد ذکر شده تنها بخشی از موارد مهم برای انجام عمل بینی می‌باشد. و نباید برای آگاهی از آن‌ها کوتاهی کنید. طبیعی بودن نتایج آزمایشات ثابت می‌کند. که شما هیچگونه مشکلی ندارید و کاندید مناسبی برای جراحی بینی محسوب خواهید شد. برای مثال در برخی موارد مراجعه‌کننده ممکن است ادعا داشته باشد که سلامتی کامل دارد و می‌تواند جراحی بینی را به بدون هیچ مشکلی انجام دهد اما پس از انجام آزمایش ‌های لازم قبل از رینوپلاستی مشخص می‌شود. که فرد به دلیل مشکل موجهی که حتی خود او نیز خبری از آن نداشته است، از انجام عمل زیبایی بینی منع شده و یا باید انجام آن را به تعویق بیاندازد.

آزمایش خون

از جمله آزمایشات مهمی که افراد باید نسبت به انجام آن اقدام کنند آزمایش خون می‌باشد. علت انجام آزمایش خون به این دلیل است که پزشک متخصص خواهان بررسی هموگلوبین فرد بوده و باید اطلاعات مورد نیاز را در این مورد به دست آورد. تا بتواند تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرد. هموگلوبین ماده پروتئینی است که در بدن همه‌ انسان‌ها وجود دارد. وظیفه‌ اصلی این پروتئین مهم در بدن این است که از شش‌ها اکسیژن مورد نیاز بدن را دریافت کرده و به اندام‌ها می‌رساند و در نتیجه از اندام‌ها دی‌اکسیدکربن را می‌گیرد و به شش‌ها تحویل می‌دهد.

افرادی که کم خونی دارند معمولاً تعداد هموگلوبین‌های خون آن‌ها کم بوده و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در عمل جراحی بینی خواهد شد.

آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی | جراح پلاستیک اصفهان

تست بارداری

برای زنان آزمایش دیگری به نام تست بارداری نیز وجود خواهد داشت. زنانی که باردار هستند نباید جراحی بینی را انجام دهند زیرا ممکن است به جنین آن‌ها آسیب‌های جدی وارد شود. پزشکان در این حالت، انجام جراحی زیبایی بینی برای زنان باردار را پس از اتمام این دوره از زندگی توصیه می‌کنند تا علاوه بر اینکه عمل موفقیت‌آمیزی را انجام دهند، استرس و ترس خاصی را هم تجربه نکنند. زمانی که افراد باردار هستند فقط در برخی موارد بسیار حیاتی و همچنین ضروری عمل بینی را برای وی انجام می‌دهند که دلیل آن می‌تواند حفظ جان فرد باشد در غیر این صورت بهتر است افراد از انجام جراحی بینی در این زمان که باید بیش از هر زمان دیگری به فکر مراقبت از جنین و همچنین خود باشند خودداری کنند.

وار قلب

از جمله آزمایش‌هایی که باید قبل از جراحی بینی انجام شود، الکتروکاردیوگرافی نام داردو که به نوار قلب مشهور است. میزان سلامت قلب افراد برای انجام عمل بینی بسیار مهم بوده و افراد باید با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنندو و از مزیت‌های عمل فوق بهره‌مند گردند. افرادی که قصد دارند عمل بینی را انجام دهند. به دلیل‌های مختلف ممکن است استرس و همچنین هیجان زیادی را تجربه کنند و افرادی که هر نوع مشکل قلبی داشته باشند نباید استرس و همچنین هیجان را به خود راه دهند. دکتر جراحی بینی برای تعیین کردن میزان قدرت قلب افراد از این آزمایش کمک می‌گیرد و طبق آن اجازه‌ جراحی بینی را صادر می‌کند.

میزان دیابت و فشار خون و همچنین سیگاری بودن افراد با استفاده از آزمایش فوق قابل اثبات می‌باشد. و پزشک متخصص می‌تواند با توجه به نوع بیماری فرد تصمیم بگیرد که آیا می‌تواند جراحی بینی را بدون مشکل انجام دهد یا خیر.

عکس‌برداری از قفسه سینه‌

و اما آزمایشی که مربوط به بی‌هوشی است و همچنین میزان آمادگی فرد برای مواجهه با بی‌هوشی را مشخص می‌کند. عکس‌برداری از قفسه سینه‌ افراد می‌باشد. در صورتی که پزشک اطلاعی از این وضعیت نداشته باشد. نمی‌تواند فرد مورد نظر را بیهوش کند. بیماری‌هایی مانند ذات‌الریه و همچنین مشکلات تنفسی؟، در عکس‌برداری از قفسه‌ سینه قبل از جراحی بینی مشخص می‌شوند. و افراد در صورتی که حتی سابقه‌ این بیماری‌های ذکر شده را داشته باشند ممکن است. به دلایل مراقبتی انجام جراحی بینی آن‌ها به زمان‌های دیگری موکول شود.

و در آخر آزمایشی که باید از افراد گرفته شود، آزمایش‌های روحی روانی است. افراد به هیچ عنوان نباید در صورت داشتن مشکلات روحی، برای انجام عمل بینی اقدام کنند. و می‌توانند عمل زیبایی بینی را در زمان‌های دیگری انجام دهند و از مزیت‌های آن برخوردار شوند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

دلایل ورم چشم بعد از عمل بینی

جراحی بینی برای بیماران قلبی

مراقبت های ورم چشم بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.