آشنایی با جزئیات جراحی زیبایی بینی استخوانی

بررسی جزئیات جراحی زیبایی بینی استخوانی

قصد داریم تا در ادامه مطلب امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به جزئیات جراحی زیبایی بینی استخوانی بپردازیم. بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است:

  • لایه پوشاننده خارجی که از پوست و لایه عضلانی ظریف چسبیده به سطح زیرین آن تشکیل شده است.
  • اسکلت استخوانی غضروفی
  • لایه پوشاننده داخلی که بیشتر از مخاط و مختصری هم از پوست تشکیل شده است.

اسکلت بینی خود از دو جزء استخوان و غضروف تشکیل شده است بطوریکه یک سوم بالایی بینی استخوانی و دو سوم میانی و پایینی غضروفی میباشند. علت بزرگی یا زیبا نبودن بینی را هم می توان به دو دسته تقسیم کرد: یکی آنکه اسکلت یا غضروف بینی بزرگ یا ناهماهنگ است و دیگر آنکه پوست بینی کلفت و نافرم است. به دسته اول بینی استخوانی و به دسته دوم بینی گوشتی گفته میشود.تغییر شکل بینی گوشتی و کوچک کردن پره بینی می تواند موجب بازیابی هماهنگی و توازن صورت و در نتیجه جذابیت یک صورت زیبا گردد.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حین رینوپلاستی بینی انجام می‌شود. برداشتن قوز بینی از روی تیغه‌ی بینی است. ظاهر برآمده و قوزدار بینی همیشه هم به خاطر وجود بافت اضافه روی تیغه‌ی بینی نیست. در برخی از موارد فرورفتگی پیشانی و به علت فرورفتگی بینی موجب می‌شود که ظاهر بینی طوری به نظر بیاید ک دارای قوز است. کلیدی‌ترین نکته در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی این است که ساختاری در این ناحیه ایجاد شود که دقیقا با خصوصیات آناتومی و بینی همخوانی داشته باشد و هم از زاویه روبه‌رو و هم زاویه کناری، ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند. در صورتی که جراح بینی خوب بتواند جراحی رینوپلاستی را به نحو صحیح انجام دهد، قطعاً بیمار به نتایج دلخواه خود دست خواهد یافت و ظاهر قوزدار بینی برطرف می‌شود.

مطلب پیشنهادی : تاثیر نوع پوست بر موفقیت جراحی زیبایی

آشنایی با انواع مختلف پوست در جراحی زیبایی بینی | جراح بینی اصفهان

به عبارتی هرچقدر مشکلات بینی بیشتر مربوط به پوست آن باشد بینی گوشتی تر است و هر چقدر مشکلات کمتر مربوط به پوست و بیشتر مربوط به لایه غضروفی استخوانی باشد بینی استخوانی نامیده می شود.

ازآنجا که اکثر اقداماتی که در راستای کوچک کردن و متناسب کردن بینی که در جریان جراحی زیبایی بینی به انجام میرسد بر روی اسکلت بینی متمرکز است، بینی های گوشتی (که ایرادات اسکلتی ندارند) بطور ضعیفی به عمل جراحی بینی پاسخ میدهند. جراحی بینی استخوانی (که ایراداتشان اسکلتی است) موفق تر هستند ، و بینی های گوشتی – استخوانی نتیجه ای متوسط دارند.

از طرف دیگر، از آنجا که بینی های استخوانی و بینی عقابی دارای پوست نازکی هستند. این پوست نازک به ظرافت ها و ریز تراش هایی که حین عمل بر روی اسکلت اعمال میشود بیشتر جواب میدهد. بعبارت دیگر پوست نازک در بینی های استخوانی به مهارت و ظرافت و هنر جراح مجال جلوه و نمود میدهد. درحالیکه پوست ضخیم در بینی های گوشتی ظرافت های اعمال شده بر روی اسکلت بینی را میپوشاند و پنهان میکند.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

معمولا هزینه عمل بینی استخوانی، قوزدار و هزینه جراحی بینی عقابی به شدت مشکل، هزینه بی‌هوشی، حق‌الزحمه جراح، و هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان بستگی دارد. بنابراین قیمت جراحی بینی استخوانی و عقابی در افراد متفاوت است. معمولاً قیمت عمل بینی با توجه به ساختار بینی، هزینه استفاده از تجهیزات و هزینه بیهوشی متفاوت می باشد.

البته موضوع به این سادگی نیست. کم نیستند بینی های گوشتی که پاسخ عالی به عمل می دهند. و بینی های استخوانی که کاندیدای مناسبی برای عمل نیستند. تنها راه برای اینکه بدانید بینی شما برای عمل مناسب است یا خیر، مراجعه به جراح بینی متبحر و پرسیدن از اوست. در صورت داشتن مهارت بالا ، جراح به خوبی می تواند نتایج چشم گیری را در موارد عمل زیبایی بینی گوشتی به ارمغان بیاورد. در اکثر موارد منظور بیماران از عمل بینی استخوانی ، رفع قوز بینی می باشد.

اما بینی استخوانی ممکن است ( مانند همه انواع بینی های دیگر) انواع مشکلات دیگری مانند بزرگی، بینی عقابی ، انحراف و غیره را داشته باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی استخوانی به مقاله مربوطه به هر یک از این موارد در همین سایت مراجعه نمایید.

جراح بینی اصفهان را در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

پیشگیری از بروز کبودی چشم‌ها بعد از عمل بینی

معایب و مزایای پوست نازک و ضخیم در عمل بینی

راه های درمان ورم بینی گوشتی بعد از جراحی زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.