آشنایی با عمل آندوسکوپی بینی و سینوس

بررسی عمل آندوسکوپی بینی و سینوس

امکان انجام همزمان جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس و جراحی زیبایی وجود دارد . هزینه جراحی همزمان مقداری بالاتر از هزینه پاپه یک جراحی پلاستیک بینی می باشد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان عمل آندوسکوپی بینی و سینوس را مورد بررسی قرار می دهیم.

نعریف جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

جراحی اندوسکوپی سینوس یک روش جراحی جدید و نوین است که انقلابی در جراحی و درمان سینوزیت مزمن ایجاد کرده است.

مطلب پیشنهادی : مقایسه جراحی بینی در نژادهاى مختلف

درمان سینوزیت با روش بسته (آندوسکوپی سینوس)

امروزه روش های بسیار بهتری معرفی شده است روش هایی که با استفاده از آن پزشک می تواند بدون ایجاد برش جراحی با استفاده از لنزهای پیشرفته وارد بینی گردیده دهانه سینوس ها را باز نموده، عفونت و التهاب را تخلیه کرده و شستشو دهد. به این ترتیب فرد از شر میکروب ها خلاص می شود. بنابراین جراحی آندوسکوپی سینوس انقلابی در درمان بیماری سینوزیت ایجاد نمود.

مشکلات قابل درمان با جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

درمان پولیپ با جراحی آندوسکوپی سینوس

در این روش به وسیله جراحی اندوسکپی سینوس، داخل بینی و سینوس می شویم با استفاده از لنزهای پیشرفته بدون برش جراحی، پولیپ ها را خارج می کنیم، راه هوایی فرد را که توسط این پولیپ ها پر شده و به این علت نمی تواند از طریق بینی نفس بکشد باز می کنیم و پولیپ ها را کاملا تخلیه می کنیم.

دهانه سینوس ها را باز می کنیم هر چه پولیپ در داخل سینوس جمع شده خارج می کنیم. ترشحات و عفونت های داخل سینوس را تخلیه می کنیم کلا بینی و بعد سینوس را تمیز می کنیم (مثل آینه) و دوباره به حالت اولیه (حالتی که در بقیه افراد است) بر می گردانیم. بعد از این اقدامات راه هوایی بینی این افراد باز می شود، بویایی شان بهتر شده و کیفیت زندگی شان افزایش می یابد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

در صورتی که پوشش درون سینوس ها در اثر التهاب طولانی مدت ورم کند. به صورت گوشت اضافه در می آید و به داخل بینی نفوذ می کند و راه تنفس را مسدود می نماید. به این گوشت اضافه، پولیپ می گویند. جراحی پولیپ از طریق روشی به نام اندوسکوپی سینوس انجام می گیرد. اندوسکوپی سینوس، همزمان با جراحی زیبایی بینی نیز امکانپذیر می باشد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

جراحی بینی در افراد داری آلرژی

دلایل استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی

بررسی انواع پل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.