آيا تعويض پروتز سينه ضروری است؟

آيا تعويض پروتز سينه ضروری است؟

يکي از سوالات شايع در خصوص پروتز سينه اين است که آيا پس از چند سال نياز به تعويض پروتز سينه داريم؟ آيا تعويض پروتز سينه ضروری است؟ در گذشته شايد بيان مي شد که پروتز نياز به تعويض دارد اما امروزه با پيشرفت علم و تکنولوژي تنها زماني پروتز ها نياز به تعويض دارند که دچار پارگي شده باشند. از ديگر عارضه هاي که احتمال دارد اتفاق افتد پارگي خود به خودي پروتز پس از چندين سال مي باشد و جالب است بدانيد تا زماني که به پروتز آسيبي وارد نشود نياز به تعويض وجود نخواهد داشت.

پروتز سينه در صورت آنکه مشکلي نداشته باشد نياز به تعويض ندارد و الزامي نيست که پروتز سينه پس از ده سال تعويض شود اما راس ده سال پروتز بايستي بررسي شود، زيرا پس از ده سال احتمال پارگي پروتز خود به خود افزايش مي يابد ولي بدان معنا نيست که پس اين دوره زماني بدون پارگي تعويض شود.

آيا تعويض پروتز سينه ضروری است؟ | جراح پلاستیک اصفهان

در نهايت بگوييم، هر سينه اي که پروتز داشته باشد يا نداشته باشد بايستي تحت کنترل قرار گيرد تا در صورت وجود هر گونه مشکلي به راحتي اقدام به تعويض پروتز نماييم.

آیا پروتز پستان در ارتفاعات بالا آسیب می بیند؟

یکی از سوالات شایع که گاها موجبات نگرانی افراد را فراهم می کند، تاثیر ارتفاعات بر پروتز سینه است که بایستی بدانید که ارتفاع به هیچ عنوان تاثیری روی پروتز سینه نخواهد داشت. پروتز پستان در ابتدا با کمی حباب هوا همراه خواهد بود که بتدریج جذاب خواهد شد. و همچنین پروتز های سیلیکونی یا آب نمک در ارتفاع با تغییر حجم مواجه نخواهند بود. شایان ذکر است که پروتز سینه در افرادی که غواضی می کنند. با فشار های بالا در عمق زیاد زیر دریا نیز دچار آسیبی نخواهد شد.

 


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

جراحی صورت و زیباتر شدن

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *