آیا تعویض پروتز سینه ضروری است؟

آیا تعویض پروتز سینه ضروری است؟

یکی از سوالات شایع در خصوص پروتز سینه این است که آیا پس از چند سال نیاز به تعویض پروتز سینه داریم؟ آیا تعویض پروتز سینه ضروری است؟ در گذشته شاید بیان می شد که پروتز نیاز به تعویض دارد اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تنها زمانی پروتز ها نیاز به تعویض دارند که دچار پارگی شده باشند. از دیگر عارضه های که احتمال دارد اتفاق افتد پارگی خود به خودی پروتز پس از چندین سال می باشد و جالب است بدانید تا زمانی که به پروتز آسیبی وارد نشود نیاز به تعویض وجود نخواهد داشت.

پروتز سینه در صورت آنکه مشکلی نداشته باشد نیاز به تعویض ندارد و الزامی نیست که پروتز سینه پس از ده سال تعویض شود اما راس ده سال پروتز بایستی بررسی شود، زیرا پس از ده سال احتمال پارگی پروتز خود به خود افزایش می یابد ولی بدان معنا نیست که پس این دوره زمانی بدون پارگی تعویض شود.

آیا تعویض پروتز سینه ضروری است؟ | جراح پلاستیک اصفهان

در نهایت بگوییم، هر سینه ای که پروتز داشته باشد یا نداشته باشد بایستی تحت کنترل قرار گیرد تا در صورت وجود هر گونه مشکلی به راحتی اقدام به تعویض پروتز نماییم.

آیا پروتز پستان در ارتفاعات بالا آسیب می بیند؟

یکی از سوالات شایع که گاها موجبات نگرانی افراد را فراهم می کند، تاثیر ارتفاعات بر پروتز سینه است که بایستی بدانید که ارتفاع به هیچ عنوان تاثیری روی پروتز سینه نخواهد داشت. پروتز پستان در ابتدا با کمی حباب هوا همراه خواهد بود که بتدریج جذاب خواهد شد. و همچنین پروتز های سیلیکونی یا آب نمک در ارتفاع با تغییر حجم مواجه نخواهند بود. شایان ذکر است که پروتز سینه در افرادی که غواضی می کنند. با فشار های بالا در عمق زیاد زیر دریا نیز دچار آسیبی نخواهد شد.

 


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

جراحی صورت و زیباتر شدن

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.