اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

بررسی اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

حتماً می‌دانید این اولین حسی که به‌ محض متولد شدن از آن استفاده می‌کنید حس بویایی است جالب است. در انتهای بینی شما، قسمتی وجود دارد که عصب بویایی نامیده می‌شود. یک‌تکه بافت پوستی که کلید حس بویایی شماست. بسیار خب، حال از راه بینی یک‌نفس عمیق بکشید. این حس بویایی شماست و خیلی هم قوی است. یک انسان بالغ می‌تواند ۱۰۰۰۰ بوی متفاوت را از هم تشخیص دهید. بینی شما این‌گونه عمل می‌کند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی را مورد بررسی قرار می دهیم.

سلول‌های بویایی در سقف بینی قرار دارد که با رسیدن مولکول‌های مواد بوییدنی به سمت بالا و سقف بینی ، باعث تحریک این سلول‌ها شده و فرد متوجه بو می‌شود.زمانی که این مسیر مسدود باشد فرد متوجه بو نمی‌شود و عملاً حس بویایی وی تحریک نمی‌شود.

اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

اینکه عمل بینی بر روی حس بویایی شما اثر خواهد گذار است قابل‌انکار نیست اما تأثیر آن موقتی خواهد بود . وقتی شما بینی خود را جراحی می‌کنید کاهش حس بویایی بعد از عمل نیز به خاطر تورم ناشی از عمل جراحی است که باعث گرفتگی مسیرهای نام‌برده می‌شود و در فرد این حس را ایجاد می‌کند که حس بویایی خود را ازدست‌داده اما این تورم رفته‌رفته کمتر می‌شود و ورم‌های ناشی از عمل از بین می‌روند درنتیجه نیز مسیرهایی که حس بویایی را تحریک می‌کنند در همان روزهای اولیه بازشده و دوباره فرد به حالت اولیه بازمی‌گردد پس اصلاً نگران این موضوع نباشید.

جراح بینی اصفهان | تاثیر عمل جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مدت زمان لازم برای برگشت حس بویایی بعد از جراحی بینی

تحقیقات علمی درباره‌ی افرادی که عمل جراحی بینی را انجام داده‌اند نشان داده است که ۸۶ درصد از حس بویایی آن‌ها پس ۶ ماه بازخواهد گشت این‌یک حد مطلوب است چون‌که بهبود کامل بینی شما می‌تواند یک سال به طول بینجامد تا تورم آن به‌طور کامل از بین برود.

تأثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی با انتخاب جراح بینی مناسب و متبحر دیگر شما نباید نگران این موضوع باشید چراکه هنگامی‌که تمام تورم صورت شما فروکش کرد، حس بویایی شما کاملاً به حالت عادی بر خواهد گشت .هرچند آگاهی شما از این مسئله و داشتن آرامش به روند بهبودی شما بسیار کمک خواهد کرد.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

علل تزریق ژل در صورت مردان

نکاتی برای جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری

آشنایی با جراحی زیبایی گوش

1 نظر ثبت شده برای “اثرات جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

  1. جراحی رینوپلاستی من هیچ مورد عارضه نداشت برای من با اینکه جراحی من هم جنبه درمانی داشت و هم جنبه زیبایی بینی ولی هیچ تاثیر مخربی روی حس بویایی من نداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *