جراحی بینی بدون استفاده از تامپون

عمل بینی بدون تامپون

در گذشته از مش یا تامپون در داخل بینی استفاده می شده است جنس باند بینی از پنبه یا گاز استریل بوده و در زمان استفاده تامپون را آغشته به پماد تتراسایکلین و چرب کرده سپس استفاده می شد.دلیل استفاده از تامپون این می باشد که ترشحاتی که در طی چند روز اول در بینی ممکن است جمع شود جذب تامپون شود.

چنانچه از تامپون استفاده نشود ترشحات داخل بینی خشک شده و نیاز به مدت زمان بیشتری برای بهبودی و تنفس راحت می باشد.البته در گذشته بسیاری از پزشکان از این باند استفاده می کردند. که این خود در زمان خارج کردن از بینی با کمی درد همراه بوده است. در زمانی که از باند استفاده می شده است . تنفس از طریق بینی مشکل بوده  و به همین دلیل با دهان باید تنفس کشید. در این مدت برای جلوگیری از خشکی دهان خوردن مایعات را توصیه می شود.

نکته ی قابل ذکر این جاست که استفاده از تامپون امروزه تقریبا منسوخ شده است و از این رو در صورتی چنانچه پزشکی از تامپون استفاده کرده باشد هنگام خارج کردن می بایست زیر نظر متخصص جراح پلاستیک انجام گیرد. جایگزین تامپون امروزه استنت یا ایروی می باشد . که از جنس پلاستیک سیلیکونی می باشد .و ایروی مشکلات تامپون را دیگر ندارد.در میان این استنت ها یک کانال باز وجود دارد که برای تنفس تعبیه شده است .

بزرگترین مشکلی که تامپون نسبت به ایروی دارد این است . که در زمان خارج کردن تامپون بیمار درد زیادی را می بایست تحمل می کرد . در حالی که ایروی نه تنها این مشکل را ندارد . بلکه بیمار از روز اول می تواند از راه بینی تنفس کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.