انواع بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی | جراح بینی اصفهان

۱- بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ زیاد و بزرگ:

انواع بینی گوشتی:این بینی‌ها دارای پوستی با منافذ بزرگ به همراه غدد چربی زیرپوستی فعال هستند. جراح بینی و متخصص در این زمینه می‌تواند با ارائه‌ی رژیم غذای مناسب و تجویز داروهای مشخصی این مشکل را به میزانی کنترل کند. باید به این نکته توجه کنید که اگر از داروهای مخصوص برای کنترل این مشکل پوستی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از عمل با جراح خود در میان بگذارید. استفاده‌ی هم‌زمان این داروها با عمل بینی گوشتی باعث می‌شود که در برش‌های ایجادشده گوشت اضافه به وجود بیاید. پیشنهاد می‌شود که از شش ماه قبل از جراحی بینی، استفاده‌ی این نوع داروها را متوقف کنید.

۲- بینی گوشتی با پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم‌کار:

این نوع بینی گوشتی دارای پوست قرمز، براق و ضخیم است. در این نوع از بینی‌های گوشتی، غدد چربی نسبت به نوع اول فعالیت کمتری دارد.

بینیتان گوشتی است یا استخوانی؟

اغلب افراد بینی گوشتی را از روی ظاهر آن تشخیص می‌دهند، اما این تشخیص می‌تواند نادرست باشد. در تعریف علمی بینی گوشتی این نوع بینی با چند ویژگی ظاهری و بافتی مشخص می‌شود. حجمی که شما از یک بینی می‌بینید که آن‌ را به یک بینی پهن و گرد تبدیل می‌کند، می‌تواند از پوست چرب ضخیم با لایه‌ی چربی کلفت‌تر باشد.

پوست این‌گونه بینی‌ها بسیار چرب می‌باشد و دارای منافذ زیاد و جوش‌های زیر پوستی است. بر اثر تجمع چربی زیر پوست، پره‌های این نوع بینی نیز ضخیم‌تر است. اگر از پایین به بینی‌های گوشتی نگاه کنید، با حالت نیم‌دایره یا ذوزنقه‌ی نوک بینی و کناره‌های آن مواجه می‌شوید. این در حالی است که در بینی‌های استخوانی نوک و کناره‌های بینی از پایین حالت مثلثی دارد.

لازم به ذکر است در بسیاری از بینی‌های گوشتی عرض پایه‌ی استخوانی آن، بیش از بینی‌های استخوانی است.

در بینی گوشتی به جای اینکه انتهای بینی و قسمت نوک آن پهن‌ترین بخش بینی باشد، معمولاً پهن‌ترین قسمت کمی بالاتر از نوکش می‌باشد. مشخصه‌ی دیگری که بینی گوشتی را از بینی استخوانی متمایز می‌کند، مقدار کمتر و ضعیف‌تر غضروف در نوک بینی است؛ اما بینی استخوانی پوستی ضعیف و غضروفی محکم دارد.

با این حال اگر قصد جراحی بینی خود را دارید، تشخیص نوع بینی خود را به دکتر متخصص بسپارید. پزشک با لمس پوست و پره‌های بینی و همچنین، با نگاه به فرم و ظاهر نوک بینی از روبرو و پایین، نوع آن را تشخیص می‌دهد. در این حالت و در مطب دکتر، اگر بینی شما گوشتی بود می‌توانید در مورد نحوه و نتیجه‌ی عمل از فرد متخصصی که روبرویتان است، اطلاعات صحیحی دریافت کنید.


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

۷ نکته در مورد تزریق ژل یا تزریق فیلر

نکات مراقبتی جراحی بینی

مزایای لیپوماتیک-مقایسه‌ با لیپوساکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.