انواع جراحی زیبایی بینی

جراحی پلاستیک بینی

جراحی زیبایی بینی | جراحی پلاستیک بینی را بسته به اهداف بیمار برای درمان ،می توان به چندین نوع جراحی تقسیم کرد،.هنگامی که شما از ظاهر بینی خود ناراضی هستید یا فرم بینی جلو تنفس طبیعی شما را گرفته است، این مسئله می تواند زندگی شما را به مخاطره بیاندازد؛ بر همین اساس انواع مختلفی از جراحی بینی وجود دارد که برای رفع نیازهای مختلف طراحی شده اند.

جراحی بینی بعد از حادثه

اگر بیمار دچار آسیب بینی شده باشد، می تواند از رینوپلاستی بعد از حادثه برای ترمیم بینی استفاده شود. این روش می تواند ظاهر و عملکرد بینی را دوباره سازی کند. پزشکان از این روش برای صاف کردن بینی استفاده می کنند. اغلب بیماران پس از آسیب دیدگی دچار شکاف بینی می شوند؛ در این موارد، پزشک ممکن است مجبور به شکستن بینی و تنظیم دوباره آن برای دستیابی به نتایج مورد نظر باشد. پزشک معمولا یک بینی شکسته ساده را ظرف ۱۰ روز بعد از حادثه ترمیم می کند؛ با این حال، اگر بیمار دچار آسیب جدی بینی شود، ممکن است ماه ها برای عمل جراحی گسترده بینی صبر کند.

جراحی بینی برای نوجوانان

در اغلب موارد، پزشکان توصیه می کنند که نوجوانان چند سال بیشتر صبر کنند تا رشد بینی قبل از اینکه تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرد، متوقف شده باشد. با این حال موارد استثنا همیشه وجود دارد مانند تصادف و مشکلات تنفسی. هنگامی که بیماران جوان تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند، پزشک باید مراقبت های خاصی را برای محافظت از ویژگی های ظریف بینی در نظر بگیرد. علاوه بر این، یک پزشک باید اطمینان حاصل کند که بیمار از لحاظ احساسی و ذهنی برای تغییر عمل شکل بینی آماده است.

جراحی بینی در سنین میان سالی

اگرچه بینی تا حدود ۱۶ سالگی رشد می کند، ظاهر بینی ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. نوک بینی با بالا رفتن سن ممکن است افتادگی پیدا کند و یا اینکه مجاری تنفسی در سنین بالا دچار مشکلاتی شوند؛ پزشک می تواند با بهره بردن از جراحی بنی ایمن، این مسائل را بهبود بخشد و کیفیت تنفس را افزایش داده، به بیمار ظاهر جوانتری بدهد.

جراحی بینی کوچک کننده

جراحی زیبایی بینی | جراحی بینی برای کوچکی کردن بینی یکی از رایج ترین انواع جراحی تغییر شکل بینی است. این روش بینی را متناسب با دیگر اجزای صورت دوباره شکل می دهد؛  دکتر مقدار اندکی از استخوان یا غضروف را برای رسیدن به نتایج مطلوب حذف می کند. برای کوچک کردن اندازه سوراخ بینی، پزشک ممکن است نیاز به استفاده از تکنیک کوچک کردن پره ها داشته باشد؛ به طوری که میزان کوچکی از بافت ناحیه ای که بینی به گونه ها می رسد را از بین می برد. اغلب پزشکان از برنامه های پیشرفته کامپیوتری برای برنامه ریزی این عمل استفاده می کنند که به اصطلاح شبیه سازی ظاهر بینی یک بیمار پس از عمل جراحی است.

جراحی بینی بزرگ کننده

جراحی بینی تقویت کننده نوع دیگر جراحی تغییر شکل دهنده بینی است. در طول این عمل برعکس روش قبلی، پزشک با انجام پیوند استخوان یا بافت برای ایجاد نوک بینی یا پل عمل می کند. در بسیاری از موارد، پزشک از غضروف های بینی بیمار برای قسمت های مختلف استفاده می کند ؛ با این حال، اگر بیمار بافت کافی در این ناحیه نداشته باشد، پزشک می تواند از غضروف مناطق دیگر، غضروف مصنوعی یا سایر بافت های بیولوژیکی استفاده کند. در این موارد هم نرم افزارهای شبیه سازی برای تجسم ظاهر بعد از عمل بینی به کمک پزشکان می آید.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در مورد جراحی زیبایی بینی در قسمت دیدگاه ها برای آقای دکتر علی علوی راد ارسال نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *