انواع روش‌های لیفت لب کدامند؟

عمل لیفت لب ممکن است به روش‌های مختلفی اجرا شود. روند این عمل به مقدار زیادی به هر شخص وابسته بوده و بسته به نیازهای هر بیمار متفاوت خواهد بود.

لیفت لب به‌وسیله‌ی ایجاد برش در زیر بینی (لیفت لب بولهورن)

بعضی از ما با داشتن لب بالایی بیش‌ازحد بزرگ متولد می‌شویم به‌طوری‌که قسمت غیر قرمز لب بیش‌ازحد بلند است. یکی از گله‌مندی‌های شایع در بین افراد نیز، بلندتر شدن این قسمت از لب با گذشت زمان می‌باشد. این مدل از عمل جراحی زیبایی لب ، این‌گونه مشکلات را به‌وسیله‌ی ایجاد یک برش در زیر بینی و قطع کردن قسمتی از پوست، حل می‌کند. سپس این تکه از پوست معلق شده و به بافت محکم روی استخوان پایینی بینی متصل می‌شود. این عمل زخم ایجادشده را به‌صورت یک خط بسیار باریک بخیه شده، می‌پوشاند.

عمل لیفت لب باعث می‌شود که قسمت قرمز لب بیش‌تر نمایان شود. در همین حال، با کوتاه‌تر شدن فاصله‌ی بین لب و بینی، لبخندی بازتر به همراه نمایش بیش‌تر دندان‌ها ایجاد خواهد شد.

29

لیفت ایتالیایی لب

لیفت ایتالیایی لب یک مدل اصلاح‌شده از لیفت بولهورن بوده که اثرات یکسانی را به‌وسیله‌ی ایجاد یک برش کوچک‌تر ایجاد می‌کند. عمل لیفت ایتالیایی لب، به‌جای ایجاد یک برش کامل در زیر بینی، تنها دو برش کوتاه در زیر سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. این مدل از لیفت لب، نتایج ظریف و نامحسوسی را ایجاد می‌کند و همچنین زخم‌های به‌جای مانده از آن، کوتاه‌تر و کوچک‌تر می‌باشند.

بسته به موقعیت ایجاد برش‌ها، لیفت بیش‌تر بر روی نواحی زیر سوراخ‌های بینی متمرکز می‌شود.

30

لیفت لب به روش پیشرفت لعلی ( لیفت لب گولوینگ یا بالارو)

یک راه متفاوت برای بهبود لب‌های باریک، ایجاد برش بر روی مرز قرمز لب درست بر روی پوست بالای آن می‌باشد. سپس می‌توان با برداشتن پوست اضافی بالای لب و بستن زخم، به پیشرفت قسمت قرمز لب، رو به بالا، کمک کرد. باید در نظر داشت که پوشاندن زخم بر روی مرز قرمز لب دشوار بوده و در شرایطی برای پوشاندن آن باید از رژ لب استفاده شود.

31

لیفت لب گوشه‌ای

در لیفت گوشه‌ای لب، دوتکه‌ی کوچک از پوست کنار دهان (درز کنار دهان) برداشته می‌شود. هدف از این کار، بالا کشیدن لب و گوشه‌های رو به پایین دهان است. همانند لیفت گولوینگ لب، ایجاد برش‌ها در مرز قرمز لب باید با دقت تمام انجام شود.

32