انواع روش لیفت سینه

لیفت سینه به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود.

لیفت سینه به روش جراحی (ماستوپکسی) پوست اضافی را از بین برده و با رفع افتادگی سینه باعث سفت شدن سینه می‌شود. البته بسیاری از بیماران روش‌های غیرجراحی را به دلیل کمتر بودن عوارض و دوره نقاهت انتخاب می‌کنند. در روش‌های بالا کشیدن سینه بدون جراحی هیچ برشی روی سینه ایجاد نمی‌شود و نیازی به بیهوشی نیست. بدون شک روش‌های غیرجراحی ایمن‌تر بوده و عوارض بسیار کمتری دارند. برای انتخاب بهترین روش لیفت سینه حتما با متخصص پوست با تجربه‌ای مشاوره داشته و انتظارات خود از عمل زیبایی با او در میان بگذارید.

انواع روش لیفت سینه|بهترین جراح پلاستیک اصفهان| بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|بهترین متخصص جراحی پلاستیک| بهترین متخصص جراحی پلاستیک در اصفهان|بهترین متخصص زیبای|جراح بینی اصفهان|جراح پلاستیک اصفهان|دکتر علی علوی راد|فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|متخصص جراح زیبایی بینی اصفهان

1: لیفت سینه با نخ

در روش لیفت سینه با نخ به وسیله نخ‌های مخصوص پوست اطراف سینه‌ها به سمت بالا کشیده می‌شود. در این روش از نخ‌های کوچک خاردار استفاده می‌شود. جراح زیبایی نخ‌ها را با استفاده از سوزن زیرپوستی وارد بافت پوست می‌کند. سپس نخ‌ها محکم می‌شوند. جراح نخ‌ها را به سمت بالا و نزدیک استخوان ترقوه می‌کشد. در این روش هیچ‌گونه برش و زخمی ایجاد نمی‌شود. نخ‌ها پس از یک تا دو سال جذب شده و نیاز به ترمیم دارند.

2: لیفت سینه به روش Caci

این روش در ابتدا برای درمان آسیب‌های عضلانی استفاده می‌شد. در لیفت سینه به روش Caci عضلات قفسه سینه مورد هدف قرار می‌گیرند. جراح با استفاده از یک دستگاه دستی به ماهیچه‌های اطراف سینه پالس‌های الکتریکی منتقل می‌کند. در نتیجه ماهیچه‌های سینه تحریک شده و سفت می‌شوند. ماندگاری این روش بلند مدت است.

این روش همانند دیگر روش‌های تقویت عضلات به زمان استفاده از دستگاه و فرکانس منتقل شده بستگی دارد. احتمالا جراح برای ایجاد نتیجه مطلوب استفاده از دستگاه Caci را چند بار در هفته و به مدت چند هفته تجویز کند.

3: لیفت سینه با لیزر درمانی

لیزردرمانی با ایجاد پرتوهای انرژی قوی باعث از بین رفتن سلول‌های مرده پوست و تحریک تولید کلاژن می‌شود. لیزردرمانی برای رفع چین و چروک‌های عمیق، لک‌های پوستی و جای اسکار بسیار کاربرد دارد. با افزایش تولید کلاژن کشش پوست در ناحیه سینه افزایش پیدا می‌کند.

لیفتینگ در این روش موقتی و جزئی خواهد بود. برای ایجاد نتیجه مطلوب نیاز به درمان‌های مکرر است. این نکته را باید در نظر داشته باشید، که رباط‌های موجود در قفسه سینه مانند رگ‌های صورت نیستند. به همین دلیل نتیجه لیفت سینه به خوبی لیفت صورت با لیزردرمانی نخواهد شد.
رفع افتادگی سینه برای رفع افتادگی سینه به متخصص پوست یا جراح پلاستیک مراجعه کنید.

4: لیفت سینه با ترماژ

روش دیگر برای تحریک کلاژن در این ناحیه لیفت سینه با ترماژ است. در این روش از امواج رادیویی برای سفت شدن فیبرهای پروتئینی پوست استفاده می‌شود. جراح برای انجام لیفت از دستگاهی به نام ترماکول (ThermaCool) استفاده می‌کند. این دستگاه امواج رادیویی را به لایه‌های عمیق پوست می‎‌فرستد. پس از درمان می‌توان سفت شدن پوست را بلافاصله احساس کرد.

برای ایجاد نتیجه مطلوب باید درمان با ترماژ را تکرار کرد. زیرا نتیجه لیفت در این روش موقت است. پزشکان از لیفت با ترماژ برای رفع افتادگی‌های خفیف استفاده می‌کنند. در افتادگی‌های شدید این روش کاربردی ندارد.

لیفت با ترماژ برای رفع افتادگی‌های خفیف استفاده می‌شود و در افتادگی‌های شدید کاربردی ندارد.

5: لیفت سینه با پلاسما

این روش یک فناوری جدید در سفت شدن سینه‌ها محسوب می‌شود. برای لیفتینگ سینه انرژی پلاسما سرد به لایه‌های پوست منتقل می‌شود. این انرژِی باعث انقباض پوست شده و به تولید کلاژن جدید کمک می‌کند.با استفاده از این روش اثرات جوان‌کننده در ناحیه مورد نظر مشاهده می‌شود. در لیفت سینه با پلاسما همانند روش ترماژ دستگاه روی پوست قرار گرفته و انرژی پلاسما باعث سفت شدن سینه‌ها می‌شود. پس از انجام لیفتینگ با پلاسما نتایج قابل مشاهده است. اما نتایج اصلی پس از چند ماه و تولید کلاژن جدید مشاهده می‌شود.

6: لیفت سینه به روش VBL

در روش VBL با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) سینه‌ها لیفت می‌شوند. این پلاسما از خون خود شخص به دست می‌آید. این روش به تنهایی نمی‌تواند مشکل افتادگی سینه‌ها را درمان کند. اما گردش خون را در این ناحیه افزایش داده و چین و چروک‌ها و زخم‌ها را تا حدودی برطرف می‌کند. تزریق پی‌آرپی باعث بهبود وضعیت پوست و تولید کلاژن و الاستین جدید می‌شود. با استفاده از روش VBL می‌توان به سفت شدن سینه‌ها و بهبود رنگ پوست کمک کرد.

VBL همانند دیگر روش‌های زیبایی سینه توسط جراح پلاستیک زیبایی و ترمیمی انجام می‌شود. نتایج در این روش پس از چند ماه قابل مشاهده است و تا چند سال ماندگاری دارد. این روش برای خانم‌های باردار، شیرده و همچنین افراد دارای سرطان سینه توصیه نمی‌شود.

 

انواع روش لیفت سینه|بهترین جراح پلاستیک اصفهان| بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|بهترین متخصص جراحی پلاستیک| بهترین متخصص جراحی پلاستیک در اصفهان|بهترین متخصص زیبای|جراح بینی اصفهان|جراح پلاستیک اصفهان|دکتر علی علوی راد|فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|متخصص جراح زیبایی بینی اصفهان

عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد

7: لیفت سینه با تزریق بوتاکس

در روش لیفت سینه با تزریق بوتاکس از سم بوتولونیوم استفاده می‌شود. این سم عصب و ماهیچه‌ها را در زیر پوست فلج کرده و به طور موقت از کار می‌اندازد. کم شدن حرکت ماهیچه‌ها باعث ایجاد سطح صاف روی پوست می‌شود. بوتاکس در ابتدا برای از بین بردن چین وچروک و رفع خطوط معرفی شد. اما در حال حاضر برای درمان میگرن مزمن نیز از بوتاکس استفاده می‌شود.

پزشکان زیادی در سراسر جهان از بوتاکس برای لیفت سینه استفاده می‌کنند. اما این روش توسط FDA برای رفع افتادگی سینه تایید نشده است. نتایج این روش جزئی بوده و حدود ۴ ماه ماندگاری دارد.
قبل و بعد از لیفت سینهبا روش‌های غیرجراحی لیفت سینه می‎‌توان باعث رفع افتادگی سینه‌ها شد.

8: لیفت سینه با تزریق ژل

عموما برای لیفت سینه با تزریق ژل از ژل‌های لیفت صورت استفاده می‌شود. این ژل‌ها حاوی اسید هیالورونیک بوده و برندهای مختلفی دارد. دو برند مطرح ژل مناسب برای لیفت سینه، برندهای Juvéderm و Restylane می‌باشند. علاوه بر این ژل‌ها نوع دیگری از ژل برای لیفتینگ سینه رایج است. ژل Sculptra بر پایه پلی لاکتیک اسید بوده و باعث تحریک بدن برای کلاژن‌سازی می‌شود. البته هیچ یک از این فیلرها برای تزریق در ناحیه سینه توسط FDA مجوز دریافت نکرده‌اند.

مشاهده نتیجه حاصل از تزریق ژل چند ماه طول می‌کشد. فیلرهای پوستی روشی غیرتهاجمی هستند و عوارض بسیار کمی دارند. اما ازآن‌جایی که امکان مطالعات طولانی مدت در مورد اثربخشی آن وجود ندارد، برخی پزشکان این روش را درمان مناسبی برای لیفت سینه نمی‌دانند. معمولا برای ایجاد نتیجه ایده آل جراح چندین روش لیفت سینه را به صورت ترکیبی پیشنهاد می‌کند.

9: لیفت سینه با طب سوزنی

لیفت سینه با طب سوزنی روشی قدیمی در لیفتینگ محسوب می‌شود. این روش ابتدا در آسیای شرقی کاربرد پیدا کرد. روش طب سوزنی کاملا طبیعی بوده و مانند روش جراحی لیفت سینه نیازی به ایجاد برش ندارد. تعداد جلسات لازم برای طب سوزنی زیاد است و معمولا با توجه به سن و میزان افتادگی سینه از ۱۵ تا ۴۵ جلسه متغیر است. به همین دلیل نمی‌توان تغییرات حاصل از طب سوزنی را به سرعت مشاهده کرد و نیاز به گذشت زمان و تکمیل دوره است.

10: لیفت سینه با جراحی (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی با از بین بردن پوست اظافی و سفت کردن بافت اطراف سینه به تغییر شکل و بالا رفتن سینه‌ها کمک می‌کند. این روش در سراسر جهان محبوب است. در آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا به امروز تقاضا برای جراحی لیفت سینه ۷۰% افزایش یافته است. لیفتینگ سینه باعث می‌شود، ظاهر سینه‌ها جوان‌تر دیده شود. افتادگی سینه‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی مثل بارداری، شیردهی، نوسانات وزن، افزایش سن یا وراثت اتفاق بیافتد.

جراحی لیفتینگ سینه در بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود. در برخی مواقع با بی‌حسی موضعی می‌توان عمل را انجام داد. اما در مواردی بیهوشی عمومی توصیه می‌شود.مراحل لیفت سینه به تکنیک جراح برای لیفت بستگی دارد. تکنیک‌های مورد استفاده در جراحی لیفت متنوع است. در این تکنیک‌ها محل برش متفاوت است. ممکن است، برش در اطراف آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) یا به صورت افقی در امتداد سینه ایجاد شود. معمولا جراحی سینه دو تا سه ساعت زمان می‌برد و می‌توان پس از آن به خانه رفت.

انواع روش جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه برخی از تکنیک‌های پرکاربرد در جراحی را معرفی می‌کنیم.

لیفت هلالی

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه کمی دارند و نیا به اصلاحات جزئی است، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

لیفت پری آرئولار

خانم‌هایی با افتادگی خفیف سینه می‌توانند با این تکنیک جراحی شوند. این روش نیز همانند لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول نیز استفاده کرد.

لیفت عمودی

این تکنیک لیفت بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح دو برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

لیفت T وارونه

جراح زیبایی برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاه می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل ۳ برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود.

نکته مهم:

در صورتی که بخواهید، همراه با جراحی لیفت سینه از جراحی کاهش سایز سینه استفاده کنید، احتمالا جراح این تکنیک را به کار ببرد. زخم‌ها در این روش قابل مشاهده است. اما می‌توان با مراقبت‌های مناسب به بهبود آن‌ها کمک کرد.


مطالب پیشنهادی سایت دکتر علی علوی راد (بهترین جراح پلاستیک اصفهان):

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

سوالات و نگرانی ها عمل پروتز سینه

انواع پروتز سینه از نظر مواد تشکیل دهنده

جراحی پروتز سینه در اصفهان

جراحی لیفت سینه و مراقبت پس از عمل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *