جراحی رینوپلاستی با انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی | امروزه مدل های متنوعی در حوزه عمل دماغ معرفی شده اند که ویژگی های آنها از نظر شکل ظاهری دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشد. هر یک از این مدل ها دارای زیبایی های منحصر به فرد خود ، به طور مستقل می باشند ولی نکته ای که جراح بینی اصفهان دکتر علی علوی راد ، در مرحله تصمیم گیری برای انتخاب مدل بینی روی آن تمرکز می کند این است که آیا این مدل انتخابی شما ، بر روی صورت تان برازنده خواهد بود و آیا دارای تناسب و هارمونی لازم با سایر بخش های صورت می باشد یا خیر.

برای آشنایی بیشتر شما با انواع این مدل ها و کسب راهنمایی در زمان انتخاب مدل بینی و نحوه جراحی بینی در ادامه با ما همراه باشید.


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | جراحی رینوپلاستی با انواع مدل بینی

مدل بینی طبیعی

مدل بینی طبیعی همانطور که از نامش پیداست ، مدلی است که خلق یک بینی کاملاً طبیعی ، در آن دنبال می شود گویی که بیمار از همان ابتدای تولد به طور مادرزادی ، صاحب چنین بینی زیبایی بوده است. در بینی طبیعی ، زاویه بین لب و بینی بین ۹۰ تا ۹۵ درجه و زاویه بین بینی و پیشانی نیز اغلب بین ۱۱۵ تا ۱۳۵ درجه تنظیم شده و پل بینی صاف می باشد. این جراحی بینی طبیعی در میان آقایان ، بیشتر مورد استقبال بوده و برگزیده می شود.

مدل بینی فانتزی

مدل بینی عروسکی که با نام مدل بینی فانتزی نیز شناخته می شود ، با الهام گرفتن از بینی زیبای عروسکی باربی ، به این نام خوانده می شود. در این مدل بینی ، انحنا و قوس روی پل بینی زیاد بوده و خصوصاً از نمای نیمرخ ، کاملاً مشهود است. این مدل از جراحی بینی دارای ویژگی اندازه بسیار کوچک و نوک سربالا ،گاهاً تا ۱۰۵ درجه است.

با توجه به کوچک شدن بیش از اندازه بینی در این مدل و احتمال تنگ شدن مجاری بینی ، منطقی است که اجرای این عمل بینی به دست یک پزشک با تجربه و ماهر که با آشنایی کامل به آناتومی بینی ، کیفیت تنفس از راه بینی را در طول درمان ، تحت مراقبت قرار دهد ، انجام پذیرد.

مدل بینی نیمه فانتزی

مدل بینی نیمه فانتزی ، یک مدل حدفاصل بین دو مدل فانتزی و طبیعی محسوب می شود. در این مدل ، زاویه بین لب و بینی ، اندکی بازتر از مدل طبیعی و اندکی بسته تر از مدل فانتزی است. بعلاوه ، قوس موجود بر روی پل بینی نیز در مقایسه با مدل جراحی بینی عروسکی کمتر می باشد.

منظور از عمل کاهشی و افزایشی بینی چیست؟

همان طور که می دانید جراحی کردن بینی های مختلف که ساختار متفاوتی از همدیگر دارند ، طی پروسه های یکسان به انجام نمی رسند. اگر دماغ شخص بافت های ضعیفی داشته باشد ، دکتر جراح بینی اصفهان باید از تکنیک هایی استفاده نماید که ساختمان بینی را تقویت کند. در این راستا عموما از بافت های پیوندی استفاده می شود که به سبب افزوده شدن این بافت ها به ساختار اصلی دماغ ، این پروسه جراحی بینی افزایشی نام می گیرد.

در طرف دیگر بینی برخی افراد استحام کافی را داشته و علاوه بر آن بافت ها ممکن است بیش از حد بزرگ و برآمده باشند؛ در این شرایط معمولا سایز بینی بزرگ بوده و دارای قوز می باشد. جراح خوب عمل بینی اصفهان برای ایجاد یک فرم متناسب و بدون نقص باید با برش دادن بخش های اضافی ، از میزان بافت ها بکاهد ؛ این پروسه در واقع جراحی بینی کاهشی است.

دلایل استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

جراحی بینی با پوست ضخیم

عمل بینی یکی از رایج ترین عملیات جراحی پلاستیک در سراسر دنیاست . و موفقیت آن به فاکتورهای متعددی وابسته است. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که پوست بینی تان ضخیم یا نازک است . و اینکه ضخامت پوست بعنوان یک فاکتور مهم چه تاثیری در نتیجه جراحی دارد؟ اگر پوست بینی تان چرب است . و نوک گوشتالویی دارد و پره های آن از حد نرمال پهن تر بوده و منافذ روی پوست بینی به راحتی دیده می شود، صاحب یک بینی گوشتی هستید.

پوست نوک بینی از پوست سایر بخش های این اندام ضخیم تر است . چون دارای غدد چربی و عرق بیشتری می باشد. ضخامت پوست نوک بینی به شدت نتیجه جراحی رینوپلاستی را تحت تاثیر قرار می دهد. بینی هایی از این جنس جزو بینی های دشوار و پرچالش برای جراحی شدن محسوب می شوند. شاید بتوان گفت پوست بینی از تاثیر گذار ترین فاکتورها در نتیجه جراحی است . و اجرای عملیات جراحی بر روی این نوع بینی ها در مقایسه با بینی های دارای پوست نازک پر چالش تر است.

تغییر شکل های ایجاد شده در بینی دارای پوست ضخیم به اندازه بینی های پوست نازک آشکار نمی شود . چون پوست ضخیم نمی تواند خطوط و زاویه های تند را به خوبی نشان دهد. بمنظور رفع این مشکل غضروف و استخوان ها در بینی های پوست ضخیم در طول جراحی با زاویه های تندتری شکل داده می شوند. نوک بینی نیز در موقعیت بالاتری در مقایسه با حد نرمال قرار داده می شود . تا خطر افتادگی در آن بوجود نیاید. بعلاوه از گرافت های غضروفی برای تقویت نوک بینی استفاده می شود . تا مقاومت آن در برابر فشارهای بعد از جراحی افزایش پیدا کند. گاهی لازم است . در طول جراحی بینی با پوست کلفت، پوست بینی از داخل نازک شود.

تغذیه بعد از عمل بینی

یکی از سوالاتی که در ذهن ما در زمان اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی شکل می گیرد این است . که بعد از عمل بینی چی بخوریم؟ بعد از رینوپلاستی باید دستورالعمل و توصیه های پزشک در خصوص رژیم غذایی را بعنوان یک المان و فاکتور مهم دنبال کنید. برخی مواد غذایی وجود دارند که باید به منظور سرعت دادن به فرایند بهبود ، بر روی خوردن آنها بیشتر متمرکز شده و از خوردن برخی دیگر اجتناب کنید. بنابراین ، تغذیه بعد از عمل جراحی بینی ، چیزی است . که دقت عمل به خرج دادن در خصوص آن بسیار حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.