اهداف انجام جراحی بینی

بررسی اهداف انجام جراحی بینی

در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان اهداف انجام جراحی بینی را مورد بررسی قرار می دهیم. جراحی های بینی با اهداف متعددی انجام می شوند که به طور کلی می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد:

  • دسته اول جراحی هایی را شامل می شود که در جهت اصلاح عملکرد بینی انجام می شوند. و بطور عمده اصلاح انحراف تیغه میانی بینی مدنظر قرار می گیرد. مشکلاتی نظیر پولیپ و تورم بافت های داخل بینی نیز ممکن است نیاز به جراحی های پیچیده تر داشته باشند که در بسیاری از موارد مستلزم استفاده از روش های اندوسکوپیک می باشند.
  • دسته دوم جراحی هایی را شامل می شود که با هدف تغییر شکل خارجی بینی و زیبایی آن صورت می گیرند و به جراحی پلاستیک بینی یا راینوپلاستی معروف می باشند.

جراحی بینی طبیعی چیست؟

امروزه جراحی بینی طبیعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بنا بر نظر طرفداران این نوع جراحی، بینی فانتزی باعث کاهش جذابیت و زیبایی طبیعی چهره می شود و آن را مصنوعی جلوه می دهد به همین علت مراجعین زیادی تقاضا می کنند که فرم بینی شان طبیعی و متعادل شود. برخی دیگر از افراد که اکثر رنج سنی پایینتری دارند بینی های عروسکی و عمل بینی فانتزی را میپسندند که این بینی ها کوچکتر از اندازه طبیعی بینی و با قوس بیشتری جراحی میشود.

در هنگام مشاوره جراحی بینی با جراح، بینی شما را به نسبت سایر اجزای صورت آنالیز و مورد بررسی قرار می دهد به علاوه نوع بینی ( عمل ترمیمی بینی ، عمل بینی گوشتی یا عمل بینی استخوانی و… )، پوست بینی، غضروف ها و… نیز در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار می باشند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، جراح بینی شما را از نتیجه جراحی بینی آگاه خواهد ساخت.

بررسی عمل جراحی نوک بینی | تاثیر شکل نوک بینی بر چهره

جراحی بینی طبیعی زنانه

عمل بینی طبیعی یکی از مدل های پرطرفدار در میان خانم ها است. برخی از خانم ها بینی هایی معمولی دارند و جهت برطرف کردن ایرادات ناچیزی که در ظاهر بینی شان وجود دارد برای جراحي بيني طبيعي اقدام می کنند. در عمل بینی زنانه طبیعی، قوسی بر روی بینی ایجاد نمی شود و در صورت قوس دادن به پل و استخوان بینی، میزان قوس خیلی جزئی بوده و بیننده متوجه آن نمی شود. همچنین نوک بینی نیز حالت طبیعی داشته و به اصطلاح سر بالا نیست.

جراحی بینی طبیعی مردانه

مردان ساختار صورتشان استخوانی تر از خانم ها می باشد به همین دلیل دارای جذبه بیشتری نسبت به بانوان هستند. آقایانی که اقدام به عمل جراحی بینی می کنند به طور اغلب تمایل دارند که بیننده متوجه عمل بینی و تغییرات آن نشود. به همین دلیل فقط خواستار بهبود مشکلات بینی هستند. انجام جراحی بینی طبیعی برای یک آقا بسیار مناسب است زیرا در این جراحی ، تنها مشکلات بینی رفع می شود و فرم بینی به صورت طبیعی جراحی می شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

هماهنگی بین اجزای صورت در جراحی بینی طبیعی

یکی از نکات مهم در جراحی بینی طبیعی هماهنگی اجزای صورت است. در واقع بینی طبیعی به فرمی از بینی گفته می شود که بر اساس دیگر اجزای صورت کوچک شده باشد. به گونه ای که کلیه اجزای صورت هماهنگی لازم را حفظ کند به همین منظور این هنر یک جراح بینی است که با تجربه و علمی که دارد این هماهنگی و تناسب را برقرار کند.

سخن پایانی

عمل بینی طبیعی جهت اصلاح عملکرد بینی انجام می شود و بطور عمده اصلاح انحراف تیغه میانی بینی مدنظر قرار می گیرد. برای اینکه از نتیجه جراحی خود راضی باشید. بهتر است که شناخت کاملی از جراحی بینی طبیعی داشته باشید چرا که نکاتی هستند که در نتیجه بینی طبیعی تاثیر به سزایی می گذارند.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

بیماری‌ها و مشکلات شاخک‌های بینی

مشکلات رایج پوستی بعد از جراحی بینی

روش های درمان تنگی مجرای بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *