اهمیت نوع پوست در جراحی بینی

بررسی اهمیت نوع پوست در جراحی بینی

نوع پوست یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در عمل جراحی بینی است. چرا که فرم بینی، نحوه‌ی انجام جراحی و نوع عمل به جنس پوست افراد بستگی دارد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان اهمیت نوع پوست در جراحی بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

امروزه تأثیر نوع پوست در عمل بینی بر همگان مشخص است. از این لازم است تا جراح بینی قبل از انجام عمل جراحی، اطلاعات دقیق و کافی را از پوست افراد دانسته و مطابق با آن، جراحی را انجام دهد. اهمیت پوست در جراحی بینی بسیار زیاد بوده و پزشکان استراتژی‌های جراحی خود را مطابق با نوع پوست تعیین می‌کنند. در بحث جراحی بینی، پوست را به دو دسته پوست نازک و پوست ضخیم دسته بندی می‌کنند که در ادامه به توضیح مفصل آن‌ها و بررسی مزایا و معایب هر یک پرداخته‌ایم.

پوست ضخیم در جراحی زیبایی بینی

در پوست‌های ضخیم، دکتر جراحی بینی در تلاش است تا با بهره گیری از ضخامت پوست، عیوب اسکلت بینی، از جمله قوز بینی را تا حد زیادی پوشش دهد. پوست ضخیم در جراحی بینی، چالش‌های مختلفی را برای جراح‌ها ایجاد می‌کند. به‌عنوان‌مثال این نوع از پوست با آنکه عیوب بینی را پنهان می‌کند؛ اما به همان اندازه در مخفی ماندن زیبایی‌های بینی نیز نقش دارد. از این رو پزشکان باید زحمت بیشتری بکشند تا نکات مثبت بینی پس از عمل مشخص شود. از آن گذشته پوست کلفت در جراحی بینی، فاقد چارچوب غضروفی محکمی بوده و از این رو افراد نمی‌توانند یک بینی باثبات و زیبا را داشته باشند. البته مهارت و تجربه دکتر جراح پلاستیک، می‌تواند تا حد زیادی این مشکلات را رفع کرده و بینی زیبایی را برای فرد خلق کند.

مزایا و معایب پوست ضخیم در جراحی بینی

در عمل جراحی بینی، چالش‌ها و سختی‌های زیادی برای افرادی که پوست ضخیم دارند، وجود دارد. به‌عنوان‌مثال بخش یا تمام ظرافتی که تیم پزشکی در حین عمل جراحی به آن پرداخته، پنهان می‌ماند. از آن گذشته ضعف چارچوب غضروفی باعث می‌شود تا برجستگی‌ها پنهان شوند. همچنین انجام این نوع از عمل جراحی برای برخی از افراد حساس و خطرناک است. به دلیل آنکه ساختار غضروفی آن‌ها چندان محکم نبوده و بافت پوست تحت فشار قرار می‌گیرد، در اثر فشار به بافت پوست، بینی پس از جراحی، ظاهری بدفرم داشته و این روند منجر به فروپاشی پیش‌رونده اسکلت بینی می‌شود. البته این مورد در افراد کمی رخ می‌دهد و اگر پزشک، فردی با تجربه و ماهر باشد، تقریباً خطری برای فرد ایجاد نمی‌شود.

پرسشهای رایج بعد از عمل جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

در این نوع از پوست‌ها، پزشک برداشت کمتری از فرم نهایی داشته و احتیاط بیشتری را در تراش استخوان بینی به خرج دهد. شایان ذکر است که زمان کافی برای بهبود فرد پس از انجام جراحی، برای افرادی که پوست‌های ضخیم دارند، مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد. همچنین ممکن است، این افراد پس از انجام عمل جراحی به بافت‌های زائد زیرپوستی مبتلا شوند. به طور کلی می‌توان چنین عنوان کرد که برای افرادی که پوست ضخیم دارند، رسیدن به بینی خوش فرم کمی سخت و چالش‌برانگیز است. اگر چه روش‌های پیشگیری و حتی درمان بسیاری وجود دارد که می‌تواند معایب پوست ضخیم را از بین ببرد. اما مهارت جراح می‌تواند تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کند. از این رو بهتر است قبل از انجام عمل، تحقیقات کافی را در رابطه با پزشک جراح انجام داده باشید.

پوست نازک بینی در جراحی زیبایی بینی

پوست نازک در جراحی بینی، نوع دیگری از انواع پوست است. افرادی که دارای این نوع پوست هستند، پس از انجام عمل جراحی اسکارهایی به جا می‌ماند. در واقع در پوست‌های نازک نمی‌توان عیوب اسکلت بینی را پنهان کرد. از آن گذشته در پوست‌های نازک، حین عمل جراحی بینی تمایل به انقباض داشته و حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد. شما ممکن است نظرات کاربران در مقاله عمل بینی با پوست نازک نی نی سایت را دیده باشید اما برای اطلاعات دقیق بهتر است از مشاوره آنلاین متخصص گوش و حلق و بینی استفاده کنید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

مزایا و معایب پوست نازک در جراحی بینی

از جمله از معایب که پوست‌های نازک دارند، پنهان نماندن آثار اسکار و عیوب دیگر است. همچنین به دلیل انقباض بینی، خوش‌فرم کردن آن، بسیار سخت‌تر از پوست ضخیم خواهد بود. شایان ذکر است که پوست نازک، در معرض تشکیل رگه‌های عنکبوتی شکل خون و قرمزی التهاب پس از انجام عمل جراحی قرار دارد. قرار دارد. البته پوست‌های نازک دارای مزیت‌های مختلفی نیز هستند به‌عنوان‌مثال امکان دسترسی به ساختار بینی، دوران نقاهت کوتاه‌تر و التیام سریع ورم را می‌توان از جمله از مزیت‌های این نوع از پوست دانست.

به طور کلی می‌توان چنین عنوان کرد که چه در پوست‌های ضخیم و چه در پوست‌های نازک، جراحان با چالش‌های مختلفی روبرو هستند. هیچ کدام از این چالش‌ها غیر قابل حل نبوده و هر پزشک متخصص و ماهری می‌تواند از پس آن‌ها بر بیاید از این رو بهتر است تا برای انجام عمل بینی به یک دکتر نام آشنا مراجعه کنید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

دلایل چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

درمان و رفع پل بینی

بیماری‌ها و مشکلات شاخک‌های بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *