بررسی جراحی قوز بینی

بررسی جراحی قوز بینی

افراد زیادی به دنبال زیبایی در چهره خود هستند به خصوص اشخاصی که دارای قوز روی بینی می باشند و خواهان برطرف کردن این مشکل می باشند، یکی از عمل های زیبایی که در ایران طرفدار زیادی پیدا کرده است، عمل بینی به ویژه جراحی قوز بینی می باشد. جراحی قوز بینی از عمل های زیبایی به شمار می رود. اکثر افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی اند برای برطرف کردن قوز بینی به ای عمل تمایل نشان می دهند.

متذکر می شویم که با انجام جراحی به راحتی می توان مشکل قوز بینی و برجستگی روی بینی را حل کرد و با ظاهری زیبا مواجه شد. افرادی که خواهان انجام عمل قوز بینی هستند معمولا از نیم رخ چهره خود ناراضی هستند. برجستگی یا قوز بینی معمولا به دلیل وجود استخوان وغضروف در بینی بوجود می آید. در هر فردی علت بوجود آمدن قوز بینی متفاوت می باشد. اکثر پزشکان نتایج قابل قبولی از جراحی قوز بینی بدست می آورند. برجستگی روی بینی معمولا فقط به دلیل شکستن و آسیب دیدگی بینی بوجود نمی آید و امکان دارد علت به وجود آمدن قوز روی بینی ژنتیکی باشد .

انواع مختلف قوز بینی

قوز بینی سه نوع مختلف دارد که عبارتند از:

  • -قوز بینی واقعی
  • -قوز بینی کاذب
  • -قوز بینی پنهان

جراحی قوز بینی | جراح پلاستیک اصفهان

تشخیص قوز بینی به منظور جراحی

شما برای آگاه شدن از نوع قوز بینی خود برای عمل بینی می توانید ازجراح بینی یا متخصص گوش و حلق و بینی خود کمک بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی نماید. جراح با توجه به نوع قوز بینی، اقدام به حذف قوز بینی با انجام جراحی می کند. در جراحی قوز بینی کاذب، جراح برای حذف قوزهای کاذب، در ابتدا برجستگی نوک بینی را برطرف می کند، سپس زیبایی را انجام می دهد. پس باید بگوییم که در این نوع قوز بینی لازم به جراحی بینی و حذف برجستگی بینی نیست .

پزشک یا جراح بینی، نوک بینی استخوانی را به همراه برطرف کردن قوز بینی اصلاح می کند و یا در مواردی که در بینی شما انحرافی داشته باشد، این مشکل را در جهت جراحی زیبایی بینی برطرف می کند.

روش جراحی قوز بینی

درعمل قوز بینی، لازم به دقت زیاد و حساسیت فراوان دارد. جراح از همان اول عکس رادیولوژی می گیرد که مطابق عکس جراحی بینی را با حساسیت بالاتری انجام می دهد. برای دسترسی راحت تر به استخوان های قوز بینی و برطرف کردن قوز روی بینی جراح یک برش در زیر پره های بینی ایجاد می کند .

برای پیش گیری از خون ریزی و کبودی جراح سعی می کند این عمل را با دقت بالایی انجام دهد. دکترکمی از استخوان را تراش می دهد تا این برجستگی ظاهر بهتری ایجاد کند.

تراش قوز بینی حساسیت بالایی را می طلبد و نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد و در آخر این کار، برش های ایجاد شده را بخیه می زنند و در مرحله بعد بینی شما با یک آتل نزدیک به رنگ پوست بسته می شود تا ازبینی محافظت کند.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

بیهوشی عمومی در جراحی بینی

عمل جراحی بینی مردانه

ترمیم افتادگی نوک بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *