بهترین نوشیدنی ها بعد از عمل بینی

بهترین نوشیدنی ها بعد از عمل بینی چیست؟

در نوشته امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی بهترین نوشیدنی ها بعد از عمل بینی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

آب:

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، بدن با کمبود آب مواجه می‌شود. به همین دلیل در دوره ریکاوری باید مقدار زیادی آب بنوشید.

نوشیدنی‌های مغذی:

نوشیدن آب میوه‌های تازه غیر اسیدی بعد از عمل بینی به خصوص آب کرفس و آب آناناس و آب هلو توصیه می‌شود. آناناس حاوی آنزیمی به نام برملاین است که به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند. نوشیدنی‌های اسیدی مانند آب پرتقال ممکن است معده شما را تحریک کرده و به همین دلیل معمولاً توصیه می‌شود بعد از جراحی زیبایی بینی از مصرف این نوع آب میوه‌ها خودداری کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : مراحل کاهش ورم بینی بعد از جراحی

بهترین نوشیدنی ها بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

بعد از رینوپلاستی نباید این ها را بنوشید!

الکل:

الکل می‌تواند احتمال خونریزی را بعد از عمل افزایش دهد و ممکن است باعث تورم و کبودی بیشتر شود. همچنین، نوشیدن الکل در هنگام استفاده از داروهای ضد درد بسیار خطرناک است و ممکن است باعث مشکلات جدی در سلامتی شود. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از نوشیدن دوباره الکل ۶ هفته بعد از عمل صبر کنید.

نوشیدنی کافئین دار:

توصیه می‌شود از مصرف کافئین بعد از عمل خودداری کنید. زیرا کافئین ممکن است بهبود زخم را به تأخیر بیندازد. در حالی که ممکن است برای بیمارانی که عادت به مصرف روزانه قهوه یا چای دارند، رعایت این مورد بسیار سخت باشد، اما متوقف کردن مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار در دوره بهبودی بسیار مهم است.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

بعد از چه مدت زمان بعد از عمل بینی می‌توانم بنوشم و بخورم؟

حال که با تغذیه مناسب بعد از عمل بینی آشنا شدید، احتمالاً این سؤال برایتان مطرح می‌شود. که چه مدت بعد از عمل می‌توان غذا خورد. بعد از عمل ممکن است از شما خواسته شود که تا چند دقیقه (حداقل نیم ساعت بعد از ریکاوری) از نوشیدن آب خودداری کنید. پس از آن، از شما خواسته می‌شود که مقدار زیادی آب یا آب میوه بنوشید و جراح شما به شما توصیه می‌کند که مصرف غذاهای نرم را شروع کنید.

 


مطالب پیشنهادی:

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

نحوه خمیازه کشیدن و خوابیدن بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.