تاثیر نور خورشید بر جراحی بینی

نور خورشید چه تاثیری بر بینی جراحی شده می گذارد  ؟

تاثیر نور خورشید بر جراحی بینی

آیا میدانستید بعد از جراحی بینی تا حد امکان نباید پوست شما تحت تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد؟‌

بعد از عمل بینی و برداشتن گچ آن، باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا از بینی جراحی شده در برابر نور خورشید محافظت کند. بینی جدید شما حساس است و اگر در مقابل تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد، ممکن است تغییر رنگ دائمی بدهد.

‌  توجه داشته باشید که تابش مستقیم نور خورشید موجب تیرگی محل بخیه خواهد شد، پس تا حد امکان باید از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در زیر نور خورشید برای مدت طولانی پرهیز کرد !‌

بعد از جراحی بینی پوست اطراف بینی نسبت به اثرات اشعه ی ماورا بنفش خورشید حساس تر می شود. اشعه ی ماورا بنفش خورشید می تواند باعث شود که محل بخیه تغییر رنگ دهد.

آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

تیرگی محل بخیه ممکن است با گذشت زمان از بین برود یا باقی بماند. از آنجایی که ممکن است بعد از جراحی اطراف بینی شما کمی بی حس باشد، اگر زیر آفتاب باشید راحت تر دچار سوختگی می شود.

بهتر است برای مراقبت از پوست حداقل برای چند هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرید. و اگر هم لازم بود که برای مدتی خارج از خانه زیر نور خورشید باشید حتما از کرم ضد آفتاب یا کلاه های لبه دار استفاده کنید.

برای اینکه احتمال جوش زدن را کاهش دهید از ضد آفتابی استفاده کنید که منافذ پوست را مسدود نکند. می شود که از ضد آفتاب هایی با SPF ۳۰ یا ۴۰ استفاده کنید چون SPF های بالاتر منافذ پوست را می بندد.


دکتر علی علوی راد

فوق تخصص جراحی پلاستیکــ و زیبایی

کانال تلگرام مطب دکتر علی علوی راد

کانال تلگرام دکتر علی علوی راد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *