چرا از تامپون بینی استفاده می شود ؟

مسدود کردن راه تنفس بینی با تامپون

پس از اینکه عمل جراحی زیبایی بینی انجام شد، پزشک متخصص با استفاده از تامپون بینی ، سوراخ‌های بینی فرد را به طور کامل مسدود می‌کند. این مسدود شدن به گونه‌ای است که فرد نمی‌تواند با استفاده از بینی خود نفس بکشد زیرا مسیر عبور اکسیژن به طور کامل بسته شده است و فرد باید از راه دهان تنفس کند. پزشک متخصص این باند‌ها را پس از گذشت مدت زمان ۱ تا ۲ روز پس از عمل خارج می‌کند.

دلایل اصلی استفاده از تامپون بینی

پس از انجام عمل جراحی، پزشک متخصص به سه دلیل بسیار مهم از باند بینی استفاده می‌کند:

  • به غشای تیغه‌ بینی فشاری وارد می‌شود تا استخوان به راحتی ترمیم شده و همچنین از جمع شدن خون در زیر پوست جلوگیری گردد.
  • برای کاهش خونریزی، باید فشاری مناسب در ناحیه‌ درمان ایجاد شود.
  • باید به تیغه‌ میانی یک فشار مناسب در موقعیت مناسب وارد شود تا شکل درست خود را از دست ندهد.

جراح پلاستیک اصفهان | دلایل اصلی استفاده از تامپون بینی

حقیقت درد و خونریزی پس از کشیدن تامپون

در ابتدا بهتر است به این مورد اشاره کنیم که در حال حاضر با پیشرفت کردن جراحی بینی و همچنین به وجود آمدن روش‌ها و همچنین تکنیک‌های به روز‌تر، درد ناشی از کشیدن تامپون بینی تا حد زیادی کاهش یافته است و افراد می‌توانند به راحتی و بدون نگرانی و استرس، باند بینی خود را بردارند.

البته که در زمان کشیدن تامپون بینی افراد درد خواهند داشت اما می‌توان این درد را به راحتی تحمل کرد. در زمان برداشتن تامپون بینی پزشک متخصص نوعی لوله‌ خاص را داخل بینی افراد قرار می‌دهد و به این ترتیب پزشک متخصص می‌تواند با استفاده از این لوله که سبب به وجود آمدن فضای بسیار کمی در داخل بینی شده است، داروی بی‌حسی را به داخل بینی تزریق نماید. با استفاده از روش ذکر شده می‌توان درد و خون‌ریزی ناشی از برداشتن تامپون بینی را کاهش داد.

 

مطالب خواندنی : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *