تزریق بوتاکس و کاربردها

Untitled-2

تزریق بوتاکس در مطب دکتر علوی راد ظرف مدت ده دقیقه انجام می‌شود. تزریق بوتاکس به وسیله متخصص دارای گواهی پزشکی، برای رفع شل شدگی موقتی عضلات صورت که باعث ایجاد چین و چروک در بزرگسالان می‌شود، انجام می‌شود. بوتاکس به عنوان یکی از شناخته شده ترین محصولات در جهان، به عنوان روشی پیشرو در زمینه‌های آرایشی و زیبایی است.

بوتاکس چیست؟

لوازم آرایش بهداشتی بوتاکس از سم انابوتولینیوم ساخته شده است. این سم پروتئین تصفیه شده و سمی است که بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد و به طور مستقیم به عضله تزریق شده و باعث شل شدن آن می‌شود.

در آزمایشگاه و در شرایط کنترل شده از باکتری کلوستری دیوم بوتولینیوم ساخته می‌شود، بوتاکس با قطع سیگنال‌های شیمیایی که اعصاب به سمت عضلات ارسال کرده و باعث حرکت آن‌ها می‌شوند، کار می‌کند. چروک‌ها با تکرار چین‌های ناشی از فشردن عضلات صورت در طول روز روی پوست شکل می‌گیرند. با گذشت زمان چروک‌ها بزرگ‌تر و عمیق‌تر می‌شوند. بوتاکس با شل کردن عضلاتی که باعث چروک می‌شوند کار می‌کند، بنابراین پوست دوباره به صورت طبیعی هموار می‌شود. این فرایند به عنوان اقدامی اصلاحی یا پیشگیرانه برای بهبود خطوط متوسط تا عمیق صورت به کار برده می‌شود.

در حال حاضر بوتاکس برای درمان موارد زیر به کار برده می‌شود:

  •  خطوط اخم (خطوط بین دو ابرو)
  •  چین و چروک‌های بالایی صورت (شامل پیشانی، گوشه جانبی چشم)
  •  گوشه‌های بیرونی چشم و بوتاکس دور چشم
  •  چین و چروک دور لب

بهترین گزینه‌ها برای انجام بوتاکس

بوتاکس برای زنان و مردان ۱۸ تا ۶۵ سال قابل انجام است. اگر شما می‌خواهید ظاهر جوان خود را حفظ کرده یا ظاهر فعلی خود را بهبود دهید و چین و چروک‌های صورت را از بین ببرید، بوتاکس راه حل مناسبی برای شماست.

چه انتظاری از تزریق بوتاکس داشته باشیم

یک تصور غلط که از بوتاکس وجود دارد این است که با تزریق آن چین و چروک‌های صورت به طور کلی ریشه کن می‌شود. هدف از تزریق بوتاکس کم کردن خطوط صورت با ظاهری طبیعی است.

در زمان مشاوره با دکتر علوی راد، او با بررسی سوابق پزشکی شما و با توجه به آن چیزی که شما می‌خواهید و مناسب شما است، پیشنهاد می‌دهد. دکتر علوی راد به شما خواهد گفت که به چند واحد تزریق نیاز دارید، تزریق چه ریسک‌هایی برای شما دارد و نهایت چه نتیجه‌ای را انتظار باید داشته باشید.
برای دریافت مشاوره در مورد تزریق بوتاکس، مطرح کردن پرسش‌های خود و یا گرفتن نوبت می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.

تزریق به وسیله سرنگ بسیار ریزی در چند دقیقه بدون ناراحتی یا با حداقل رنج و درد برای شما انجام می‌شود. ضعف عضله مورد درمان قرار گرفته به صورت تدریجی و تا دو هفته پس از تزریق اتفاق می افتد. درمان‌های بعدی بعد از سه تا شش ماه باید انجام شود تا نتایج دائمی حاصل شود.

11