تشخیص علل انواع قوز بینی

بررسی تشخیص علل انواع قوز بینی

قوز بینی نوعی برآمدگی روی بینی می باشد که بر روی ظاهر تاثیر به سزایی می گذارد. جهت رفع قوز بینی امکان انجام جراحی بینی می باشد. امروزه عمل بینی قوزدار یکی از پر طرفدارترین انواع جراحی در ایران محسوب می شود. افراد مختلف به خصوص آقایان به علت داشتن بینی استخوانی و وجود قوز بر روی بینی خود تمایل بسیار زیادی جهت انجام عمل بینی قوزدار دارند تا بتوانند شکل بینی خود را به حالتی شیک در بیاورند. نتیجه نهایی جراحی قوز روی بینی را پس از گذشت یک سال و پس از بین رفتن کامل ورم بینی می توان دید. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان تشخیص علل انواع قوز بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعریف قوز بینی

قوز بینی به برآمدگی روی بینی که بر روی ظاهر بینی نیز اثر می گذارد گفته می شود. قوز بینی از نظر اندازه می تواند بسیار متنوع باشد. هم چنین وجود برآمدگی سبب استخوانی و عقابی به نظر آمدن بینی در چهره بعضی افراد و عدم تناسب بینی با اجزای دیگر صورت می شود. این مشکل باعث بر هم زدن زیبایی بینی می شود و نگاه مخاطب را به خود جلب می کند و سبب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود که در این صورت فرد ناچار می شود جهت اینکه تعادل را در زیبایی بینی و صورت خود ایجاد کند و بینی خود را با سایر اجزای صورت متناسب کند اقدام به جراحی بینی بکند.

دلایل ایجاد قوز بینی

عوامل متفاوتی باعث ایجاد قوز بینی می شوند که عبارت اند از:

  • در اثر ضربه
  • فرورفتگی پیشانی
  • عوامل ارثی یا ژنتیکی
  • جوش خوردن نامناسب استخوان بینی پس از شکستگی

اگر قوز بینی شما ارثی باشد، برآمدگی روی بینی به دلیل استخوان نمی باشد و به غضروف بینی مرتبط است. شما می توانید با عمل بینی قوزدار این مشکل را برطرف کنید. اگر قوز بینی به دلیل شکستگی بینی فرد باشد، رفع قوز بینی تنها به وسیله جراحی قوز بینی برطرف می شود انجام جراحی قوز بینی محدوه سنی ندارد. اما بهترین زمان برای انجام جراحی قوز بینی برای خانم ها ۱۵ تا ۱۷ سالگی است و برای آقایان ۱۷ تا ۱۹ سالگی است.

روش های درمان تنگی مجرای بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

انواع مختلف قوز بینی

قوز بینی انواع مختلف دارد که عبارت اند از:

  • قوز بینی کاذب: طول برآمدگی نوک بینی کمتر از فاصله بین لب و بینی است.
  • قوز بینی واقعی: طول برآمدگی نوک بینی با فاصله بین لب و بینی برابر است.
  • قوز بینی پنهان: طول برآمدگی نوک بینی بیشتر از فاصله بین لب و بینی است.

این که قوز بینی شما جزء کدامیک از دسته ‌بندی‌های گفته شده باشد، تعیین می‌کند که جراح شما در حین جراحی رفع قوز بینی چه کاری باید انجام بدهد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

تشخیص قوز بینی برای جراحی

برای آگاه شدن از نوع قوز بینی خود برای عمل بینی می توانید از جراح بینی یا متخصص گوش و حلق و بینی خود کمک بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی نماید. جراح با توجه به نوع قوز بینی، اقدام به حذف آن با انجام جراحی می کند. برای مثال در جراحی قوز بینی کاذب، جراح برای حذف قوز های کاذب، نوک بینی استخوانی را به همراه برطرف کردن قوز بینی اصلاح می کند، سپس عمل زیبایی را انجام می دهد.

 

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

بیماری‌ها و مشکلات شاخک‌های بینی

مشکلات رایج پوستی بعد از جراحی بینی

روش های درمان تنگی مجرای بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *