تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های جراحی بینی

مهم نسیت که بیمار به کدام نوع جراحی زیبایی بینی نیاز دارد، جراح بصورت معمول از یکی از این دو تکنیک اصلی برای عمل بینی استفاده خواهد نمود.

جراحی بینی بصورت بسته

عمل زیبایی بینی بسته، روش جراحی است که به صورت عمومی بیشتر ترجیح داده می شود، زیرا تمام برش های مورد نیاز جراحی داخلی هستند و همین امر سبب حذف جای زخم های خارجی می شود. اگرچه برش ها مخفی هستند، جراح می تواند به بخش زیادی از بینی دسترسی برای انجام بخشی از جراحی زیبایی و برطرف نمودن مشکلات ساختاری کوچک داشته باشد.

جراحی بینی بصورت باز

تکینیک جراحی زیبایی باز به جراح دسترسی بسیار بالایی به قسمت های بینی از جمله استخوان بینی و غضروف ها را فراهم می نماید اما امکان بر جای گذاشتن جای بسیار کم زخم بر روی بینی خواهد داشت.

جراح با ایجاد برش بر روی کلوملا (ناحیه غضروفی بین دو سوراخ های بینی ) می تواند پوست نوک بینی و غضروف ها را به آرامی از روی آنها جدا نماید. بعد از عمل بینی زمانیکه بینی بهبود می یابد، جای خیلی کوچکی از برش که به سختی قابل مشاهده است بر روی قسمت زیرین بینی باقی می ماند.

تکنیک های جراحی بینی

انتخاب تکینک مناسب

هر دو تکنیک باز و تکنیک بسته می توانند برای بیمار بسیار کارآمد باشند. جراح بخوبی بهترین تکنیک برای هر بیمار را تشخیص و معین نموده و بر اساس شکل طبیعی بینی و اهداف جراحی بینی، عمل زیبایی را انجام میدهد. اگر بیمار نیاز و خواستار تغییرات بسیاری باشد، یا جراحی ترمیمی را انجام می دهد، بهترین روش برای آنها استفاده از تکنیک باز جراحی زیبایی بینی است. به این دلیل که در این روش جراح به قسمت زیادی از بینی به راحتی دسترسی دارد.

حتی در برخی موارد، دکتر به راحتی می تواند تغییرتی بر روی نوک بینی ایجاد کند. اگر تنها مشکل بیمار پل بینی اوست، تکنیک جراحی بسته می تواند راه گشاه باشد. باید به این موضوع توجه داشته باشیم که بیماران با هم متفاوت هستند و نمی توان قانون ثابتی برای استفاده از هر کدام از تکنیک ها تعیین نمود.

دکتر علی علوی راد

فوق تخصص جراح پلاستیک اصفهان

جراح بینی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.