تکنیک های کوچک کردن سینه‌

جراحان پلاستیک ممکن است یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را در هنگام کوچک کردن سینه ‌استفاده ‌کنند؛ روشی که یک جراح برای هر بیمار استفاده خواهد کرد، بستگی به آناتومی سینه‌‌های بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه‌ی مورد نظر بیمار  و احتمال عوارض جراحی کوچک کردن سینه دارد.

لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه‌

در موارد خاص، کوچک کردن سینه‌ می‌تواند با استفاده از لیپوساکشن به تنهایی انجام ‌شود.

مزایای استفاده از لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه‌ این است که  روشی کوتاه‌تر و کمتر تهاجمی است و آثار زخم آن عملاً غیر قابل مشاهده در سینه است‌ و نتایج آن دائمی خواهد بود. با این حال، این روش فقط در بیماران خاصی نتایج مطلوب می‌دهد. بهترین کاندیداهای این روش کسانی هستند که نیاز و یا تمایل به کاهش اندک تا متوسط سینه‌های خود دارند‌، قابلیت ارتجاعی پوست آن‌ها خوب است و افتادگی خفیفی برای اصلاح دارند (و یا اصلاً ندارند) و بزرگی بیش از حد سینه‌های‌ آنها عمدتاً به دلیل وجود بافت چربی بیش از حد می‌باشد.

اگر سینه‌های شما نامتقارن، ترک‌خورده و یا مقدار قابل توجهی بافت چربی اضافی دارد، یکی دیگر از تکنیک‌های کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) احتمالاً برای شما بهتر خواهد بود.

کوچک کردن سینه با برش عمودی یا “آب نبات چوبی”

بیمارانی که نیاز به کاهش متوسطی در اندازه سینه دارند‌ و سینه‌های آن‌ها افتادگی قابل توجهی دارد، اغلب کاندیدای خوبی برای کوچک کردن سینه با برش عمودی هستند. این روش شامل دو برش است: یکی در اطراف لبه آرئول (هاله سینه) و برش دوم که به صورت عمودی از پایین آرئول تا چین زیر سینه امتداد دارد. این الگوی برش اجازه می‌دهد تا جراح پلاستیک بتواند چربی، پوست و بافت اضافی سینه‌ را حذف نموده، سینه‌ کوچک‌تری را از داخل شکل دهد و سینه را تا ارتفاع بالاتری لیفت کند.

هر چند کوچک کردن سینه‌ با برش عمودی مقداری جای زخم بر روی سینه به جا می‌گذارد، اما محدود به منطقه‌ی زیر نوک سینه‌ است و بنابراین به راحتی می‌تواند در زیر سوتین یا تاپ شنا پنهان شود.

کوچک کردن سینه با برش معکوس یا “لنگری”

کوچک کردن سینه با برش ‌T معکوس شامل ۳ برش است: یکی در اطراف لبه آرئول (هاله سینه)، یکی به صورت عمودی از آرئول تا چین زیر سینه‌ و یکی در امتداد چین زیر سینه. از آنجا که این روش امکان حذف حداکثر بافت اضافی و شکل‌دهی مجدد سینه را میّسر می‌سازد، جراحان پلاستیک معمولاً از این روش استفاده می‌کنند، در صورتی که بیمار نیاز به کاهش عمده‌ی اندازه سینه‌ و / یا اصلاح افتادگی قابل توجه و یا عدم تقارن سینه‌ها داشته باشد.

زخم ناشی از برش معکوس ‌T و یا کوچک کردن سینه ‌لنگری شبیه به اسکار ناشی از برش عمودی است، همراه با یک اسکار دیگر که در امتداد چین زیر سینه قرار دارد. با مراقبت‌های مناسب، آثار زخم در طی سال اول پس از جراحی معمولاً به‌طور قابل توجهی محو خواهد شد و به راحتی توسط لباس، حتی یک تاپ شنا پنهان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.