جدول زمانی دوره بهبود بعد از عمل بینی

یکی از دغدغه های ذهنی مهم در کسانی که تصمیم به تغییر شکل بینی شان می گیرند، شرایطی است که بعد از عمل انتظارشان را می کشند؛ اینکه چه مواردی را در فعالیت های روزمره باید رعایت کنند و از چه کارهای اجتناب کنند تا دوره بهبود بعد از عمل بینی را با سرعت بیشتر و خاطر آسوده تر سپری کنند. شاید شما هم مشتاق باشید نتایج جراحی زیبایی بینی را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کنید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که روند بهبودی به زمان نیاز دارد. در این مدت ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای تسریع در روند بهبود روی آنها حساب کنید و خیالتان راحت باشد که همه چیز به درستی پیش می رود.

جدول زمانی دوره بهبود بعد از عمل بینی
میانگین زمان بهبود رینوپلاستی یا جراحی بینی یک سال است. شاید این زمان در نظر افراد دوره ای طولانی به نظر برسد ، اما وقتی به یک جدول زمانی تقسیم شود ، بسیار قابل درک و قابل کنترل می شود. در این میان نقاط عطف بهبودی می تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، چیزی شبیه به روندی که در ادامه می خوانید، اتفاق می افتد:

یک هفته اول
اسپلینت از بینی شما برداشته می شود و می توانید بدون اینکه نشانه های قابل توجهی از جراحی روی صورت شما مشخص باشد بیرون بروید ، مگر اینکه کبودی در اطراف چشمتان ایجاد شده باشد. در صورت وجود کبودی ، مرحله اول بهبودی حدود ۲ هفته طول می کشد. بعد از این مدت از سرگیری فعالیتهای زندگی روزمره بی خطر است.

دو هفته بعد
بیشتر تورم صورت فروکش کرده و تقریبا همه کبودی ها باید برطرف شود.

۳ -۴ هفته
با خیال راحت می توانید به فعالیت هایی که سیستم قلبی عروقی شما را درگیر می کند مانند دویدن ، و ورزش های سبک بازگردید.

۶ هفته
بعد از این مدت استخوان ها پایدار شده اند و می توانید تمرینات سنگین تر را از سر بگیرید ، عینک بزنید و بینی خود را با فین کردن خالی کنید.

۳-۶ ماه
بی حسی و حس های غیر طبیعی در بینی شما برطرف می شود.

یک سال
روند بهبودی کامل شده است ؛ تورم فروکش کرده و شکل جدید بینی استخوانی شکل گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *