جراحی ابدومینوپلاستی و نحوه انجام آن

جراحی ابدومینوپلاستی و نحوه انجام آن

تمایل به زیبایی از دیرباز وجود داشته است. افراد ظاهر بدن خود را می توانند با اعمال جراحی و فرم دهی به بدن بهبود ببخشند. پوست بدن حالت کشسانی داشته و با افزایش و کاهش ناگهانی و افزایش سن آن حالت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست خواهد داد و آن شادابی و جوانی خود را ندارد از این رو می توان با کمک جراحی زیبایی بدن به اصلاح این موارد پرداخت. جراحی زیبایی بدن  یا جراحی ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به برخی از این نوع جراحی ها می پردازیم.

| دکتر علی علوی رادفوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان |

ابدومینوپلاستی

جراحی ابدمینوپلاستی که با عنوان تامی تاک شناخته می شود، روش جراحی است که با هدف برداشته شدن پوست و چربی اضافی، اسکارها و استرچ مارک ها (ترک های پوستی) از روی شکم و هم چنین کشیده شدن عضلات شکمی انجام می شود.

افرادی که بعد از بارداری و یا افزایش و کاهش وزن، از وجود پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم خود ناراضی هستند می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهره مند شوند. این روش جراحی هم چنین به کشیدگی و تنگ شدن عضلات شکمی که از هم جدا شده اند، کمک می کند.

در حالت ایده آل، بهتر است بیمار قبل از جراحی به وزن ثابت و نرمالی رسیده باشد. این روش جراحی برای آن دسته از افرادی که اضافه وزن شدید دارند، توصیه نمی شود. اما آن چه که مشخص است این است که جراحی ابدومینوپلاستی برای افراد با شرایط جراحی، تغییرات بسیار و بهبود کیفیت زندگی را به همراه خواهد داشت.

جراحی ابدومینوپلاستی و نحوه انجام آن | جراح پلاستیک اصفهان

روند جراحی ابدمینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی به دو روش استاندارد و مینی انجام می شود که به به بررسی هر یک می پردازیم.

ابدومینوپلاستی استاندارد

شایع ترین روش جراحی زیبایی شکم. در این روش، برشی از یک سر ران تا سر دیگر ران و اطراف ناف زده می شود. پوست وچربی اضافی در قسمت بالای خط رویش موهای ناحیه تناسلی برداشته می شود. عضلات بالا و پایین ناف نیز تنگ و کشیده خواهند شد.

مینی ابدومینوپلاستی

در این روش، مقدار کمی پوست و چربی اضافی از قسمت زیر شکم برداشته می شود و تنها اسکاری افقی برجای می ماند. در برخی موارد، عضلات شکمی کشیده و تنگ خواهند شد. در روش مینی، هیچ گونه اسکاری اطراف ناف ایجاد نخواهد شد.

معمولا بیماران قبل و یا بعد از ابدومینوپلاستی، خواهان انجام لیپوساکشن هستند تا دیواره شکمی باریک شود. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تغییرات لیپوساکشن به مراتب کمتر از جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

| صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک اصفهان |

مراقبت هایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید. بعد از جراحی به بیمار آنتی بیوتیک داده می شود تا از بروز عفونت زخم و بخیه ها پیشگیری شود. لوله ای زیر شکم قرار می گیرد تا خون و مایعات اضافی تخلیه شوند. در صورت بروز درد نیز باید از داروهای تجویز شده مصرف کرد.

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

در خصوص دوره نقاهت این روش جراحی باید بگوییم، بیمار دو هفته بعد از جراحی قادر به انجام فعالیت های سبک خواهد بود و به مدت شش هفته باید از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری کند. بلند کردن اجسام سنگین به مدت چند هفته ممنوع می باشد.

از برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل سه هفته باید خودداری شود. بسیاری از بیماران می توانند یک هفته بعد از جراحی به محل کار خود برگردند. به مرور از میزان التهاب و ورم در ناحیه شکم کاسته می شود و معمولا بعد از گذشت شش هفته نتایج نهایی این روش جراحی مشخص خواهد گردید.

 


بیشتر بخوانیم:

عوارض نامتناسب بودن سایز پروتز سینه

پیشگیری عوارض لیفت سینه

نکات مراقبتی جراحی بینی

مشخصه های بینی استاندارد و طبیعی

ساز و کار جراحی زیبایی سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.