جراحی بلفاروپلاستی با لیزر

بررسی جراحی بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش غیرتهاجمی برای برداشتن چربی‌ها و پوست‌های پلک بالا و پایین است. در این مطلب سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان، جراحی بلفاروپلاستی با لیزر را مورد بررسی قرار می دهیم. تا انتهای مطلب با جراح پلک اصفهان و متخصص بلفاروپلاستی همراه باشید.

در این روش سوراخ‌های ریزی با کمک لیزر روی پلک ایجاد می‌شود. سپس پوست‌ها و چربی‌هایی که موجب افتادگی پلک شده‌اند برداشته می‌شوند. پس از اتمام عمل مجدداً از لیزر برای بستن زخم‌ها و سوراخ‌های ایجاد شده استفاده می‌شود. با توجه به اینکه سوراخ‌های ایجاد شده ریز و میلی‌متری هستند، دوران نقاهت پس از بلفاروپلاستی بسیار کوتاه هست. همچنین، در این روش هیچ خونریزی را تجربه نخواهید کرد و نیازی نیست که نگران برش خوردن پلک و کوتاه و بلند شدن پلک‌هایتان یا صدمه دیدن چشم باشید.

درمان کامل افتادگی پلک با بلفاروپلاستی با لیزر

برای برداشتن پلک می‌توان از جراحی هم استفاده کرد. در این روش ابتدا پزشک روی پلک را برش میزند. سپس پوست اضافی روی پلک و چربی‌ها و عضلاتی که باعث سنگین شدن و افتادگی پلک می‌شوند را بر می‌دارد. در نهایت پلک با بخیه‌های ریز دوخته می‌شود. به تشخیص پزشک ممکن هست از بخیه‌های خود جذب برای بستن زخم روی پلک یا زیر پلک استفاده شود. این بخیه‌ها نیاز به کشیدن ندارند و به مرور در پوست جذب می‌شوند؛ اما در صورتی که بخیه خود جذب نباشد، باید در بازه زمانی مشخص شده برای کشیدن آن اقدام کنید.

در بلفاروپلاستی با لیزر نیازی به بریدن پلک و بخیه زدن آن وجود ندارد.چون با کمک لیزر ضایعاتی که باعث افتادگی پلک شده‌اند سوزانده می‌شوند و پس از چند روز به مرور جای سوراخ‌هایی که برای سوزاندن ایجاد شده‌اند هم از بین می‌رود.

انتخاب روش بلفاروپلاستی به تشخیص پزشک بستگی دارد. اگر میزان افتادگی پلکتان کم باشد، امکان دارد که پزشک فقط با کمک لیزر درمانی افتادگی را برطرف کند. اما برای کسانی که افتادگی پلکشان زیاد است، امکان دارد که بلفاروپلاستی معمولی یا جراحی پلک تجویز شود. البته بعضی مواقع پزشکان تلفیق دو روش را برای بهبود افتادگی پلک در نظر می‌گیرند.

نحوه انجام بلفاروپلاستی با لیزر

برای انجام بلفاروپلاستی با لیزر آماده هستید؟ در ادامه مراحل این عمل زیبایی را برای کسانی که نیاز به درمان افتادگی پلک دارند آورده‌ایم.

 • بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر برای انجام بلفاروپلاستی
 • استفاده از لیزر برای ایجاد برش‌های میلی‌متری روی پلک یا زیر پلک
 • خارج کردن چربی‌ها و عضلات از زیر پوست و برداشتن پوست‌های اضافی
 • بستن جای زخم‌ها با لیزر بدون نیاز به بخیه

بعد از اتمام لیزر پلک‌ها، متقاضی می‌تواند به منزل برود و استراحت کند. در طول دوره درمان حتماً باید نکاتی که برای دوران نقاهت “بلفاروپلاستی” در نظر گرفته شده را رعایت کنید تا این عمل زیبایی بهترین نتیجه را برایتان داشته باشد.

نکات مراقبتی قبل از جراحی پلک | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

مزیت های بلفاروپلاستی با لیزر

اگر برای درمان افتادگی پلک بین دو روش سنتی و استفاده از لیزر تردید دارید، با ما همراه باشید و مزایای لیزر برای بلفاروپلاستی را بشناسید.

 • عدم نیاز به بیهوشی و جراحی برای برداشتن پلک
 • عدم نیاز به برش پلک و ایجاد خونریزی
 • بهبود سریع زخم‌ها
 • از بین بردن چربی‌ها و پوست‌های اضافی پلک در کمترین زمان
 • جوان‌تر و شاداب‌تر شدن چهره بعد از عمل
 • افزایش میزان دید و رفع مشکلات بینایی

صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح پلک اصفهان و متخصص بلفاروپلاستی

معایب بلفاروپلاستی با لیزر

اگر چه درمان افتادگی پلک با لیزر یک راه آسان و سریع برای جوان‌سازی چهره هست، اما این عمل زیبایی معایبی هم به همراه دارد. در ادامه عوارض “بلفاروپلاستی با لیزر“ را ارائه کرده‌ایم:

 • ایجاد تورم و کبودی در پلک‌ها و اطراف آن‌ها
 • ایجاد التهاب در پلک‌ها
 • فشار وارد شدن به پلک و سختی باز کردن و بستن پلک‌ها بعد از عمل

عوارضی که بعد از بلفاروپلاستی با لیزر دیده می‌شود معمولاً بعد از یک هفته برطرف می‌شوند. بنابراین کسانی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند با خیال راحت می‌توانند برای انجام آن اقدام کنند. البته در صورتی می‌توان به بهبود کامل این عوارض امیدوار بود که پزشک متبحر و باتجربه بلفاروپلاستی را انجام داده باشد. در غیر این صورت احتمال چسبندگی در پلک‌ها، سوزش پلک در اثر لیزر و… وجود دارد.

جراح پلک اصفهان و متخصص بلفاروپلاستی در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

علل افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

آزمایش‌های ضروری برای جراحی بلفاروپلاستی

مقایسه روش‌های درمان افتادگی پلک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *