جراحی بینی برای افراد عینکی

جراحی بینی برای افراد عینکی یکی از دغدغه بیماران با چشم های ضعیف،  که مجبور به استفاده از عینک هستند می‌باشد. در این مقاله تصمیم داریم توصیه ها و راهنمایی های لازم را جهت ، جراحی بینی برای افراد عینکی بیان کنیم تا اگر تصمیم به عمل زیبایی بینی دارید، متوجه شوید که باید چه نکاتی را رعایت فرمایید.

عمل بینی برای افراد عینکی مشکل ساز است؟

جراحی بینی به خودی خود برای افراد عینکی مشکل ساز نمی‌باشد. اما عینک به دلیل فشاری که به بینی می‌آید و باعث ناهماهنگی در فرآیند کاهش ورم بینی می‌شود استفاده از آن پس از عمل زیبایی بینی توصیه نمی‌شود.

توصیه می‌شود حدود ۲ الی ۳ ماه پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) از عینک طبی و یا آفتابی استفاده نشود. اما اگر مجبور به استفاده از عینک می‌باشید می‌توانید عینک را با چسب به پیشانی خود متصل کنید تا فشار عینک بر روی بینی نباشد.

لازم به ذکر است برای افرادی که از لنز طبی استفاده می‌کنند ممنوعیتی برای استفاده از لنز طبی پس از عمل رینوپلاستی وجود ندارد و می‌توانند از آن به راحتی بجای عینک پس از جراحی خود استفاده نمایند.

عمل بینی و عمل لیزیک چشم

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی و عمل لیزیک چشم را دارید به دلیل توصیه های گفته شده برای خودداری از استفاده عینک پس از جراحی رینوپلاستی بهتر است تا ابتدا عمل لیزیک چشم انجام شود و پس از گذشت ۳ ماه و رفع دوران نقاهت پس از عمل لیزیک چشم اقدام به عمل بینی بعد از عمل چشم شود.

البته اگر تصمیم به انجام عمل لیزیک چشم پس از عمل رینوپلاستی دارید. باید حدود ۳ الی ۴ ماه از عمل رینوپلاستی شما گذشته باشد سپس اقدام به عمل چشم خود نمایید.

پس همانطور که در این مقاله مطلع شدید پس از عمل بینی خود نیاز است تا حدود ۲ الی ۳ ماه از عینک استفاده نکنید و برای انجام عمل چشم قبل و یا بعد از عمل زیبایی بینی نیاز است تا حدود ۳ ماه بینی یکی از این جراحی ها فاصله باشد.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *