جراحی بینی در افراد داری آلرژی

جراحی بینی در افراد داری آلرژی

جراحی بینی برای مبتلایان به آلرژی به خودی خود منعی ندارد. آلرژی نوعی افزایش واکنش فرد است نسبت به موادی که به صورت طبیعی در محیط وجود دارد. مثلاً برخی گیاهان در بهار گرده افشانی نموده و موجب ایجاد آلرژی در افراد مستعد می شود. در آلرژی فصلی، فرد مبتلا در فصول خاصی از سال دچار علائم حساسیت می شود. اما در آلرژی سالیانه، فرد مبتلا در تمامی طول سال به علائم فوق دچار می شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان جراحی بینی در افراد داری آلرژی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عدم جراحی بینی به دلیل آلرژی

آلرژی چند حالت دارد که دو حالت اصلی آن آلرژی فصلی و آلرژی سالیانه می باشند.

در آلرژی فصلی

فرد مبتلا در فصول خاصی از سال دچار علائمی چون عطسه، آبریزش از بینی، خارش در ناحیۀ گلو و حلق، ترشحات پشت حلق و گرفتگی بینی می شود. که در این میان، خارش علامت اصلی محسوب می شود. افراد مبتلا به آلرژی فصلی معمولاً در فصول بهار یا پاییز دچار این علائم می شوند. ولی در بقیۀ سال مشکلی ندارند. نوع دوم آلرژی، آلرژی سالیانه است.

مطلب پیشنهادی : مصرف قطره بعد از عمل بینی

عوارض جراحی بینی در دراز مدت | جراح بینی اصفهان

در آلرژی سالیانه

فرد مبتلا در تمامی طول سال به علائم فوق دچار می شود. برای هر دو نوع آلرژی، انجام جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است .و هیچکدام از این آلرژی ها مانعی برای جراحی محسوب نمی شوند. ولی بهتر است افراد مبتلا به آلرژی، از یک هفته قبل از جراحی نسبت به مصرف داروهای ضد آلرژی اقدام نمایند. و استفاده از این داروها را تا دو ماه بعد از عمل نیز ادامه دهند. تا در دوره ای که بعد از جراحی زیبایی، بینی روند ترمیمی خود را طی می کند، علائم آلرژی توسط دارو کاملا کنترل شده باشد.

آلرژی که توسط دارو کنترل شده باشد اصلاً نمی تواند ضرری برای جراحی زیبایی بینی داشته باشد. از طرفی جراحی زیبایی بینی نیز هیچ تأثیری روی آلرژی ندارد. یعنی فردی که جراحی کرده، آلرژی اش نه بهتر می شود و نه بدتر. آلرژی همان روند قبلی را دارد و جراحی تأثیری روی آن نخواهد داشت.

جراحی بینی در افراد داری آلرژی فصلی

حساسیت به خودی خود منعی برای انجام عمل جراحی بینی نیست. حساسیت نوعی افزایش واکنش بدن فرد است نسبت به موادی که به صورت طبیعی در محیط وجود دارد. مثلاً برخی گیاهان در بهار گرده افشانی می کنند، بسیاری از افراد اصلا متوجه این گرده افشانی نمی شوند. اما برعکس بسیاری از افراد این گرده افشانی را متوجه می شوند و بدنشان نسبت به آن واکنش نشان می دهد. و با علائمی مثل عطسه، آبریزش بینی، خارش در ناحیه گوش، حلق، بینی و چشم خود را نشان می دهد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

همچنین ترشحات پشت حلق در این افراد افزایش می یابد. این افراد در زمان گرده افشانی گیاهان مشکل حساسیت دارند به خصوص در صورتی که به این گیاهان نزدیک باشند. اگر فردی با داشتن چنین علائمی بخواهد عمل زیبایی بینی انجام دهد، باید از یک هفته قبل از عمل با استفاده از داروهای ضدآلرژی مشکل حساسیت خود را کنترل نماید و مصرف دارو را تا دو ماه بعد از جراحی ادامه دهد . در این صورت به راحتی می تواند جراحی (پلاستیک) زیبایی بینی را انجام دهد.

اسپری های کورتون دار سردسته داروهای ضدآلرژی هستند. عوارض کورتون ها نظیر پوکی استخوان، مرض قند و زخم معده جای نگرانی ندارند. زیرا اسپری های کورتون دار به شکل معجزه آسایی فواید کورتون را دارند اما عوارض آن را ندارند. زیرا جذب بدن نمی شوند. اگر هم مختصری جذب شدند، پس از عبور از کبد از بین می روند. بنابراین اسپری های کورتون دار را به راحتی می توان برای درمان آلرژی استفاده نمود.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

اقدامات پس از وارد شدن ضربه به بینی عمل شده

نکات مراقبتی هنگام خوابیدن بعد از جراحی بینی

ورزش های مجاز بعد عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.