ریکاوری و مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

نکاتی در خصوص ریکاوری و مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان، نکات زیر را بعنوان دستورالعمل های لازم الاجرا ، به بیماران خود توصیه کرده و به آنها تاکید می کند که دنبال کردن آنها تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی هموار نمودن دوره ریکاوری و دستیابی به نتیجه ای مطلوب خواهد داشت. این نکات به شرح زیر می باشد:

مراقب عوارض جانبی باشید.

بلافاصله بعد از تکمیل فرایند عمل بینی کج ، برخی عوارض جانبی از قبیل قرمزی یا کبودی مختصر در اطراف چشم ها را تجربه خواهید کرد. این حالت در طول دو هفته اول فروکش می کند ولی در صورت ماندگار بودن ، حتماً موضوع را به پزشک اطلاع دهید. بعلاوه در روزهای اول بعد از جراحی بینی کج ، درد مختصری را تجربه می کنید. این تجربه درد کاملاً طبیعی است ولی اگر با گذر زمان بهبود پیدا نکرد و در فعالیت های روزمره شما اختلال ایجاد نمود ، حتماً پزشک را مطلع نمایید.

سرتان را بالا نگه دارید.

در طول چند هفته اول بعد از رینوپلاستی کج ، بالا نگه داشتن سر برای کمک به جریان صحیح خون و پیشگیری از وارد آمدن آسیب به بینی ، ضروری است. 6 هفته اول بعد از عمل ، دوره حساسی است که باید مراقبت های ویژه ای را در آن لحاظ نمود. در زمان خواب ، بهتر است با قرار دادن چند بالش در زیر سر در حالت لمیده بخوابید.

از کمپرس سرد استفاده کنید.

در طول 2 الی 3 روز اول بعد از عمل بینی کج ، باید بر روی صورت کمپرس سرد قرار دهید تا تورم و قرمزی کاهش یابد. کمپرس را بر روی صورت یا بینی فشار ندهید. آن را بر روی گونه ها قرار داده و در فواصل زمانی کوتاه این کار را تکرار کنید.

رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

مثل همیشه حفظ یک رژیم غذایی سالم بخصوص در دوره ریکاوری بسیار حائز اهمیت است. مواد غذایی را میل کنید که حاوی منابع غنی ویتامین C ، ویتامین D ، پروتئین ، کلسیم و ویژگی های ضد التهابی برای کمک به کاهش تورم باشند.

جراحی بینی در افراد داری آلرژی | جراح بینی اصفهان

از فین کردن بپرهیزید.

هر چند این نکته ای است که اکثر بیماران به آن واقف هستند ولی پزشک موکداً آن را تکرار می کند. اجتناب از فین کردن در طول 6 هفته اول بعد از عمل بینی کج ، به هر قیمتی باید مورد اجتناب قرار گیرد. در طول این مدت ، گرفتگی بینی را به دلیل تورم تجربه خواهید کرد ولی برای رفع آن ، به هیچ عنوان فین نکنید. به جای آن پزشک اسپری های سالین را توصیه می کند که در رفع گرفتگی بینی بسیار مفید است. همچنین باید از فرو کردن اجسام در بینی خودداری کنید.


مطالب پیشنهادی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


سوالات پر تکرار عمل بینی کج

آیا جراحی بینی شکسته با جراحی بینی کج فرق دارد؟

یک بینی کج به طور طبیعی در طول رشد جنین اتفاق می افتد و گاهی در اثر وارد آمدن ضربه کج می شود. برای تحت جراحی قرار دادن بینی شکسته ، باید مدتی سپری شود تا بینی بهبود پیدا کرده و شرایط آن برای قرار گرفتن تحت جراحی مساعد شود.

آیا سپتوم کج باعث کج شدن بینی می شود؟

گاهی سپتوم کج باعث کج شدن بینی و نامتقارن شدن سوراخ های بینی می شود. البته ، اصلاح سپتوم کج با سپتوپلاستی الزاماً باعث صاف شدن بینی نمی شود. چارچوب خارجی بینی از غضروف و استخوان تشکیل شده است. این بخش ها نهایتاً به سپتوم بینی متصل می شوند. این غضروف های ریز علاوه بر استخوان ، بمنظور صاف کردن یک بینی کج با رینوپلاستی ، شکل داده شده و در موقعیت جدید قرار داده شوند.

جراح بینی اصفهان | جراحی اصلاحی و عمل بینی کج .

آیا برای عمل بینی کج ، استخوان بینی شکسته می شود؟

بسیاری از بیماران  در جلسه مشاوره ، این سوال را مطرح می کنند. پاسخ دکتر به این بیماران این است که در طول جراحی بینی کج ، برآمدگی های روی بینی درمان می شود. بعلاوه در برخی موارد لازم است بینی نازک شود. وقتی قوز بینی برداشته می شود بینی پهن می شود. وقتی این اتفاق می افتد ، استخوان های بینی باید شکسته شوند تا در یک موقعیت مناسب جدید قرار گرفته و بینی باریک شود.

آیا می توان بینی که شکسته و بهبود پیدا کرده است را با عمل بینی درمان نمود؟

بینی های شکسته از جمله بینی هایی هستند که اغلب تحت عمل بینی کج قرار می گیرند. بهترین جراح بینی اصفهان دکتر علی علوی راد ، پروسیجر رینوپلاستی را برای آندسته از بیمارانی که به دلیل شکستگی های جدید یا قدیمی یا عوامل مادرزادی دارای بینی کج می باشند ، تحت درمان قرار داده و نتایج تحسین برانگیزی را خلق می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *