جراحی‌ درمان پارگی سوراخ گوش

بررسی جراحی‌ درمان پارگی سوراخ گوش

برای درمان و ترمیم کشیدگی یا پارگی لاله گوش انواع مختلفی از جراحی وجود دارد. اینکه چه راهی برای ترمیم آسیب وارد شده به گوش شما انتخاب شود کاملا بستگی به حالت و شدت آسیب دیدگی لاله گوش دارد. در این مقاله سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان، جراحی‌ درمان پارگی سوراخ گوش را مورد بررسی قرار می دهیم.

چسباندن طرفین (Side-to-side closure)

چسباندن دو طرف لاله گوش یک روش ترمیم سرپایی پارگی سوراخ لاله گوش است که بسیار ساده انجام می‌شود. این روش اغلب برای کودکانی که گوششان بر اثر حادثه پاره شده استفاده می‌شود.

در این مدل جراحی لاله گوش به صورت موضعی بی‌حس می‌شود و جراح که ممکن است دکتر زیبایی یا مختصص گوش و حلق و بینی باشد لایه نازکی از دو طرف جدا شده لاله گوش را برمی‌دارد. این کار ضروری است. به دلیل این که بخیه زدن دو طرف بدون اینکه پوست و گوشت تازه با هم در ارتباط باشند فایده‌ای ندارد. برای دریافت مشاوره در این مورد می توانید به جراح گوش اصفهان مراجعه کنید.

علل بزرگی یا پارگی سوراخ لاله گوش | جراح بینی اصفهان | جراح گوش اصفهان

اصلاح فلپ قدامی ـ خلفی (Anterior–posterior flap modification)

روش اصلاح فلپ روشی است که کمی نسبت به روش‌های دیگر جراحی زیبایی پیچیده‌تر است. این روش معمولا برای اصلاح حالت لاله‌‌هایی استفاده می‌شود که کشیدگی زیادی دارند.

در این روش هم مانند همه روش‌های دیگر اصلاح پارگی سوراخ لاله گوش در ابتدا بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. تفاوت این روش با روش‌های دیگر این است که دیگر نیازی به برداشتن لایه پاره شده نیست. چرا که پزشک تمام شکاف را کاملا می‌پوشاند. در ادامه طی مراحلی شکاف لاله گوش کاملا ترمیم می‌شود و کاملا از بین می‌رود. برای اطلاع از هزینه ترمیم پارگی لاله گوش بهتر است با متخصص گوش و حلق و بینی ملاقات کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد جراح گوش اصفهان

بخیه لاله گوش

ترمیم لاله گوشی که پاره شده است، به کمک بخیه نیز امکان‌پذیر است. روند ترمیم و بخیه لاله گوش بسیار ساده و آسان بوده و تقریبا هیچ عارضه خاصی به دنبال ندارد. درواقع می‌توانید مطمئن باشید این عمل درد زیادی برای شما به همراه ندارد و به سادگی آن را پشت سر خواهید گذاشت. معمولا بخیه به مدت یک هفته در محل مورد نظر باقی می‌ماند و بعد از آن شاهد رفع پارگی لاله گوش خواهیم بود.

نتیجه‌گیری

استفاده از قطعات تزیینی یا به اصطلاح اکسسوری بی شک می‌تواند به جذاب و زیباتر دیده شدن اشخاص مخصوصا خانم‌ها کمک ویژه‌ای بکند. با این حال باید مراقب بود که استفاده از این وسایل منجر به پارگی گوش با گوشواره نشود.

جراح گوش اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

خواص درمان انواع قطره گوش

عوارض شایع استفاده از قطره گوش

علل بزرگی یا پارگی سوراخ لاله گوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *