جراحی سپتوپلاستی

سپتوپلاستی (Septoplasty) چیست؟

جراحی سپتوپلاستی : تیغه بینی در وسط بینی ، در بین دو حفره بینی، قرار می گیرد. تیغه بینی در حالت متعادل باید در وسط بینی قرار بگیرد. وقتی که تیغه بینی از جاي خود منحرف می شود، فضاي آن طرف از حفره بینی را که به طرف آن متمایل می شود را اشغال می کند و جلوي عبور هوا را می گیرد. در این حالت اغلب حفره مجاور نیز گشاد می شود.

چون انحراف موجود در بینی به خاطر قسمت اضافه اي از غضروف است، در این جراحی مقداري از غضروف اضافی باید بریده شود. تحت بیهوشی عمومی، جراح از سوراخ هاي بینی برشی در روي تیغه بینی ایجاد می کند تا به غضروف و به قسمتهاي اضافی غضروفی برسد. معمولاً یک تکه L شکل غضروفی در قسمتهاي پشتی و جلویی نگه داشته می شود تا خود بینی روي آن تکیه کند. بعد از اینکه قسمتهاي اضافه استخوان و غضروف بیرون درآورده شد، سپتوم یا تیغه بینی با تیوب ها، تیغه ها، و بخیه سر جایش محکم می شود

سپتوپلاستی (Septoplasty) یا بازسازی تیغه یا اصلاح انحراف تیغه میانی بینی، نام عمل جراحی اصلاحی است که در آن تیغهٔ بینی در وسط بینی، در بین دو حفره بینی، قرار می‌گیرد. تیغه بینی در حالت متعادل باید در وسط بینی قرار بگیرد. وقتی که تیغه بینی از جای خود منحرف می‌شود، فضای آن طرف از حفره بینی را که به طرف آن متمایل می‌شود را اشغال می‌کند و جلوی عبور هوا را می‌گیرد. در این حالت اغلب حفره مجاور نیز گشاد می‌شود.


مطالب پیشنهادی :

عمل بینی گوشتی بازگشت دارد؟

جراحی بینی استخوانی اصفهان

مزایای جراحی بینی باز

جراح پلاستیک اصفهان

توربینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *