جراحی لیفت ران

جراحی زیبایی لیفت ران و مینی لیفت ران

آیا شما در مورد پوست شل و افتاده ران های خود نگرانید؟ شلی و افتادگی پوست بیش تر در قسمت داخلی ران ها اتفاق می افتد که می توان با عمل جراحی لیفت اصلاح کرد. شل شدگی و افتادگی پوست داخل ران ها به دلیل کاهش خاصیت الاستیسیته پوست به دنبال کاهش و افزایش وزن ، افزایش سن ، قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و ژنتیک در فرد اتفاق می افتد.

درمان افتادگی پوست

پوست قسمت داخلی ران ها در حالت ایده آل باید صاف ، کشیده و بدون شل شدگی باشد. هم چنین در حالت مطلوب لایه ای خفیف تا متوسط از چربی در سطح داخلی ران ها وجود دارد. البته این چربی در حدی است که قسمت داخلی ران ها به یک دیگر برخورد نمی کند. در نتیجه تغییرات وزنی و کاهش الاستیسیته ، پوست قسمت داخلی ران ها ، شل و افتاده شده و با یک دیگر برخورد می کنند. در چنین شرایطی جراحی لیفت ران می تواند این مشکلات را اصلاح کند.

تکنیک های جراحی لیفت ران

دو تکنیک در رابطه با لیفت داخل ران ها وجود دارد :

– تکنیک اسکار کوتاه ( جراحی مینی لیفت ران )

– تکنیک اسکار عمودی ( جراحی لیفت ران )

تکنیک اسکار کوتاه به کمک یک برش افقی روی کشاله ران انجام می شود. این تکنیک سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی پوست ( یک سوم قسمت داخلی ران ) می شود. در صورتی که در تکنیک اسکار عمودی یک برش در طول ران ایجاد می کنند. اسکار عمودی سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی کل قسمت داخلی ران تا زانوها می شود. در تکنیک اسکار عمودی حجم پوست اضافی برداشته شده ، در مقایسه با تکنیک اسکار کوتاه بیش تر است. در عوض نتیجه نهایی در این تکنیک یعنی اسکار عمودی بهتر و قابل توجه تر خواهد بود. در هر دوی این تکنیک ها از روش لیپوساکشن برای حذف چربی های اضافی و دست یابی به ظاهری صاف تر و خوش فرم تر استفاده می شود.

 کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت ران

بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند ( مانند بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند ) بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران هستند. چرا که شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در کل طول ران است. انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل اجراست. این عمل باید روی افرادی انجام شود که در سلامت کامل به سر می برند. افراد سیگاری باید حداقل ۲ هفته قبل از انجام عمل جراحی سیگار خود را کنار گذاشته و پس از طی دوران نقاهت شروع به کشیدن مجدد سیگار بکنند.

– بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند ( مانند بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند ) بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران هستند

 ملاحظات ضروری در عمل جراحی لیفت ران

– تحت جراحی با تکنیک نادرست قرار نگیرید تکنیک اسکار کوتاه ( مینی لیفت ران ) تنها سبب بهبودی ظاهر پوست در یک سوم ابتدایی قسمت داخلی ران می شود و هرگز نمی توان به کمک این تکنیک بیش از یک سوم ابتدایی ران را بهبود بخشید. هر چند فرد ممکن است طی بررسی های شخصی خودش ، تصور کند که با جراحی مینی لیفت هم می توان به آن نتیجه دلخواه رسید اما واقعیت آن است که نتیجه نهایی با تکنیک اسکار کوتاه ، تنها در یک سوم ابتدایی ران خواهد بود ؛ نه بیش تر.

– جراحی لیفت ران ؛ نیازمند یک اسکار عمودی و بلند است

جراحی لیفت ران از خود یک اسکار عمودی و بلند بر جای می گذارد که زمانی که فرد با لباس زیر است یا لباس بالای زانو پوشیده ، این اسکار به راحتی قابل مشاهد است. با این وجود بسیاری از افراد وجود این اسکار عمودی را به سبب دستیابی به ران هایی صاف و خوش فرم به راحتی می پذیرند.

 برش های جراحی در لیفت ران و مینی لیفت ران

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی هر چند کوچک و ناچیز بر جای می گذارند اما این هنر یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت داشته باشد.

 دوره نقاهت پس از جراحی لیفت ران

بیماران باید پس از انجام این عمل در منزل به استراحت بپردازند و به جز فعالیت های سبک روزانه ( کتاب خواندن ، تلویزیون دیدن ، استحمام کردن و … ) از انجام فعالیت های سنگین تر در دو هفته بعد از عمل جراحی بپرهیزند. انجام فعالیت بدنی شدیدتر باید از هفته چهارم پس از عمل جراحی انجام شود.

 عوارض جراحی لیفت ران

مانند تمام اعمال جراحی ، جراحی لیفت ران ها نیز با عوارض و خطراتی همراه است. وجود مقادیر متوسط تورم و کبودی در ناحیه تحت عمل طبیعی است. احتمال وجود مقادیر خفیف تا متوسط درد در بیماران طبیعی است که معمولا چند داروی مسکن را به منظور کاهش و کنترل آن برای بیماران تجویز می شود. در اولین جلسه مشاوره ، جراح پلاستیک تمامی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *