جراحی لیپوابدومینوپلاستی برای کانتور شکم

کانتور شکم با جراحی لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی ترکیب جراحی ابدومینوپلاستی (جراحی جمع کردن شکم) و لیپوماتیک است. که از جمله روش های جراحی درمانی برای یکی از نگران کننده ترین قسمت های بدن زنان است: شکم!

لیپوابدومینوپلاستی نوعی جراحی ترکیبی برای کانتورینگ بدن

هر دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک در چند سال گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است. مانند بهبودی سریع ، درد کمتر و انتقال چربی از طریق لیپوماتیک به سایر نواحی مجاز بدن مانند باسن، صورت ، دست ، ساق پا و ناحیه گودی کنار ران (هیپ دیپ). ترکیب این دو یکی از بزرگترین پیشرفت ها در زمینه جراحی های زیبایی است. روشی که به عنوان لیپوابدومینوپلاستی شناخته می شود.

مشکل شل شدن پوست و ماهیچه های شکمی

بارداری ، افزایش وزن و کاهش وزن ، هورمون ها و سن همگی می توانند. بر پوست و ماهیچه های قسمت میانی بدن تاثیر بگذارند. چربی های ناحیه شکم و پهلو نیز غالباً در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است ، به همین دلیل است که جراحی شکم می تواند برای بسیاری از زنان ، به ویژه مادران ، تغییر ایجاد کند.

اگرچه پوست بسیار الاستیک است ، اما قبل از اینکه افتادگی دائمی پیدا کند. فقط می تواند کشش زیادی را تحمل کند. برای زنانی که باردار بوده اند یا وزن زیادی از دست داده اند ، یکی از عوارض پس از آن اغلب پوست اضافی در ناحیه شکم و علائم کشش شدید است. این امر به این دلیل رخ می دهد که پوست کشیده می شود. تا چربی اضافی یا نوزاد در حال رشد را در خود جای دهد و ممکن است کشسانی کافی برای جمع شدن نداشنه باشد.

یکی دیگر از مسائل مربوط به بارداری این است که اغلب باعث ایجاد ترک های پوستی یا استرچ مارک در ناحیه ماهیچه های شکم نیز می شود. که این امر بیشتر به افتادگی یا بزرگ شدن شکم کمک می کند. ماهیچه های شکم کشیده می شوند تا یک نوزاد در حال رشد را در خود جای دهند ، و اغلب اوقات به وضعیت قبل باز نمی گردند.

متأسفانه هیچ رژیم غذایی و ورزشی نمی تواند استرچ مارک و کشیدگی عضلات را برطرف کند. تنها از طریق جراحی های زیبایی می توان به این امر دست یافت.

جراحی لیپوابدومینوپلاستی برای کانتور شکم | جراح پلاستیک اصفهان

لیپوابدومینوپلاستی

نام روشی است که در آن به کمک لیپوماتیک چربی های اضافی ناحیه شکم، پهلو و پشت ساکشن می شود. این کار زمانی انجام می شود که چربی اضافی وجود داشته باشد ، و اگر در کنار انجام جراحی ابدومینوپلاستی انجام شود ، نتایج ایده آل تر خواهد بود.

می توانیم لیپوماتیک را در قسمت جلوی شکم ، پهلو و پشت همراه با کشیدن پوست شکم ترکیب کرده و نتایج خارق العاده ای کسب کنیم. می توان پوست را به کمک این جراحی محکم و سفت کشید و از شر شل شدن پوست و علائم ترک های پوستی خلاص شد و واقعا نتایج فوق العاده ای حاصل خواهد شد! اما اگر پوست و بافت زیر جلدی کمی ضخیم تر از آن چیزی است که باید، می توان آن را نازک کرده و سپس محکم کشید و به نتایج باورنکردنی رسید.

جراحی لیپوابدومینوپلاستی ممکن است برای همه مناسب نباشد!

ترکیب لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی معمولاً مختص بیمارانی است. که BMI مناسبی دارند و کاندید مناسبی برای این جراحی ترکیبی هستند. یک تصور اشتباه و رایج در مورد لیپوابدومینوپلاستی این است. که این روش برای کاهش وزن در نظر گرفته شده است. در صورتی که خطرات این جراحی در افراد که شاخص توده بدنی (BMI) آنها مناسب نیست بیشتر است.

واقعیت این است که هدف از جراحی ابدومینوپلاستی ترمیم عضلات کشیده شده و برش پوست شل در ناحیه شکم است. و تا حدودی می توان با کمک لیپوماتیک چربی های اضافی را نیز خارج و در صورت نیاز به نواحی دیگر تزریق کرد. به همین دلیل ، بیمارانی که چربی کمی در قسمت میانی بدن خود دارند، کاندیدای بهتری هستند. آنها فقط از شل شدن بافت و ماهیچه ها رنج می برند.

بهبودی بعد از لیپوابدومینوپلاستی

پاسخ کلی در مورد چگونگی بهبودی به شرایط هر فرد بستگی دارد. هر بیمار منحصر به فرد است و بنابراین جراحی متفاوتی هم دارد و دوران نقاهت به میزان برش ها و جراحت دارد .

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

انواع عمل جراحی لاغری

لیپوماتیک یا جراحی لاغری با ریسک پایین

روش های ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *