داروهای بعد از عمل بینی که باید استفاده کنیم

بعد از عمل بینی برای بهتر شدن شرایط عمومی بیمار از جانب پزشک داروهایی تجویز می‌شود که بیمار طی مدتی نیاز به مصرف آنها دارد. داروهای بعد از عمل بینی معمولا نسبت به شرایط عمومی بیمار متفاوت می‌باشند. اما در این مقاله داروهای عمومی بعد از عمل بینی توضیح داده شده است تا با آنها آشنا شوید.

داروهای بعد از عمل بینی :

قطره بینی (رینوسالتین)

این قطره نیاز است تا پس از برداشتن تامپون بعد از جراحی زیبایی بینی به مدت یک ماه هر شش ساعت یک بار ۴ قطره در هر سوراخ بینی طوری ریخته شود تا به حلق برسد. این قطره باعث حفظ رطوبت مجاری تنفسی شده و از چسبنده شدن مخاط بینی جلوگیری می‌کند.

پماد ویتامین آ

پس از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) مصرف پماد ویتامین آ هر شش ساعت یک بار بر روی بخیه های داخل و خارج بینی باعث می‌شود تا در کنار چرب شدن زخم ها کمک به بهبود سریع‌تر زخم ها شود و به کمتر شدن جای بخیه ها تاثیر بسزایی دارد.

 

مصرف آنتی‌بیوتیک

مصرف کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت یک بار به مدت یک هفته جهت جلوگیری از عفونت احتمالی بخیه های بینی مناسب می‌باشد.

مصرف مسکن

ابتدا باید بگوییم که عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) کاملا بدون درد است و بیمار پس از جراحی بینی نیز به ندرت درد در ناحیه بینی و سر خود احساس می‌کند. اما برای پیشگیری از ایجاد درد پس از عمل زیبایی بینی مصرف مسکن استامینوفن کدئین هر ۶ ساعت یکبار به مدت ۴۸ ساعت پس از جراحی بینی توصیه می‌شود.

مصرف تمامی داروهای بالا همانطور که گفته شد به صورت عمومی می‌باشد و برای هر فرد امکان دارد با دوز مشخص و متفاوتی باشد. پس بهتر است پس از جراحی بینی از پزشک خود در رابطه با مصرف داروهای پس از جراحی بینی سوال کنید و طبق تجویز پزشک خود مصرف نمایید.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *