درمان آکنه خفیف

درمان آکنه خفیف و متوسط

آکنه انواع مختلفی دارد که متخصصان پوست آن را به سه دسته عمده تقسیم می کنند که در ادامه این مقاله به توضیح درمان آکنه خفیف و متوسط پرداخته می شود.

آکنه خفیف

در آکنه خفیف، جوش های ریز سر سیاه و سر سفید به همراه چند جوش بر روی صورت ایجاد می شود. برای درمان این نوع از آکنه ها معمولا به طور موضعی بوده و با تجویز لوسیون، کرم و یا دارو های ترکیبی برای درمان جوش و شستشو های روزانه منظم می توان این نوع از آکنه ها را درمان نمود. همچنین توصیه می شود تا از لوازم آرایشی کمتر استفاده شود تا آکنه به طور کامل درمان شود. تمامی این موارد با تشخیص و تجویز پزشک انجام می شود.و درمان آکنه در افراد مختلف متفاوت است.

امروزه افراد زیادی با دلایل مختلف به آکنه در پوست خود رو به رو هستند.که سبب می شود تا از زیبایی چهرشان کم شده و خواهان بر طرف شدن این عارضه و درمان آکنه هستند.

جراح پلاستیک اصفهان | درمان آکنه خفیف

آکنه متوسط

در خصوص آکنه های متوسط معمولا، تعداد جوش ها صورت بیشتر است.و چند جوش زیر پوستی هم وجود داشته باشد. در این گروه از افراد، علاوه بر درمان ها متداول و موضعی، باید مصرف آنتی بیوتیک ها نیز در برنامه درمانی قرار گیرد. بعد از درمان آکنه ها برای از بین بردن جای آن ها می توان اقدامات و روش های زیادی را انجام داد.


دکتر علی علوی راد

فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان 

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالب پیشنهادی :

عمل بینی گوشتی بازگشت دارد؟

جراحی بینی استخوانی اصفهان

سابسیژن چیست ؟

روشهای انجام سابسیژن پوست

نتیجه عمل بینی پس از گذشت هفت ماه

فرم دهی چانه

روش های اصلاح فرم چانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *