درمان شکستگی استخوان بینی

درمان شکستگی استخوان بینی

درمان شکستگی بینی کاملا وابسته به میزان در رفتگی استخوان بینی و خارج شدن از مکان اصلی خود دارد. در صورتی که بینی در وضعیت و موقعیت اصلی خود باقی بماند نیازی به درمان نیست. اما بهتر است که بیمار استراحت لازم و کافی را داشته باشد تا از هرگونه آسیب احتمالی پیشگیری شود.

اما اگر بینی از جای خود در برود باید به یک جراح بینی اهواز مراجعه کرده تا بینی به موقعیت اصلی خود بازگرداند. بعد از تغییر موقعیت بینی معمولا از گچ بینی استفاده می شود و این گچ باید به مدت دو هفته بر روی بینی قرار گیرد.

در برخی موارد نیاز است اقدامی جهت درمان پس از شکستگی بینی صورت نگیرد. باید ۲ تا ۳ ماه باید صبر کرد تا تورم های ایجاد شده از بین برود سپس برای جراحی اقدام کرد.

درمان شکستگی استخوان بینی | جراح پلاستیک اصفهان

نحوه جراحی شکستگی بینی

در جراحی شکستگی بینی بهتر است بیمار کاملا بیهوش شود. این جراحی به مدت یک هفته تا ۱۰ روز پس از آسیب به بینی انجام می شود. تا استخوان هایی که شکسته شده اند. در جای جدید ثابت نشوند. زیرا اکثر این شکستگی ها غیر طبیعی هستند. و معمولاً بعد از گذشت مدت زمان مشخصی به جای خود باز نمی گردند. میزان درصد موفقیت در جراحی شکستگی بینی به نسبت بالا است.

تغییر موقعیت مکانی تیغه بینی می تواند منجر به ایجاد اختلالاتی در تنفس شود. و این مساله نیاز به جراحی را به شدت بالا می برد. جراحی رینوپلاستی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. و معمولاً تا ۱ هفته پس از جراحی بیمار نمی تواند به کار خود باز گردد. زیرا کبودی ها و تورم اطراف چشم ها و بینی بسیار زیاد است.

اما در کل نتیجه درمان شکستگی بینی در اکثر موارد مثبت گزارش شده است.

پیشگیری از شکستگی بینی

یکی از ساده تربن و بهترین روش های که می توان از بروز شکستگی بینی جلوگیری کرد. استفاده از تجهیزات مناسب و مراقبت از بینی می باشد. همچنین می توان به هنگام انجام فعالیت های ورزشی تماسی، بهتر است. از قرار گیری در موقعیت هایی که احتمال بروز آسیب به بینی زیاد است خودداری شود.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

رینوپلاستی بینی های غضروفی

علائم و عوارض شکستگی بینی

روش های ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.