درمان و رفع پل بینی

روش های درمان و رفع پل بینی

درمان پل بینی از طریق جراحی بینی امکان پذیر است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان درمان و رفع پل بینی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پایین یا پهن بودن پل بینی ممکن است باعث شود که چشم‌ها بیشتر از چیزی که هستند، از یکدیگر دورتر به نظر برسند و نمایه‌ای صاف ایجاد کند. اگر پل بینی صاف نباشد، ممکن است فرد را بسیار قوی یا مردانه و بالغ‌تر از آنچه هست، نشان دهد. علاوه بر این، ممکن است باعث مشکلات تنفسی، رینیت یا سایر ناراحتی‌های بینی شود.

درمان پل بینی به دو روش ایمپلنت و استئوتومی

با تقویت یا تراشیدن پل بینی، مشتریان می‌توانند بینی براق و برجسته‌ای داشته باشند که تعادل را برقرار می‌کند و لمس واضح‌تری به صورت می‌بخشد. همچنین می‌تواند مشکلاتی را که مشتریان در رابطه با بینی داشتند برطرف کند. برای پلاستیک پل بینی دو گزینه دارد: بزرگ کردن از طریق ایمپلنت و استئوتومی. سیگار کشیدن باید ۲ هفته قبل و بعد از عمل قطع شود، زیرا به بهبود سریعتر مراجعین و گرفتن نتیجه بهتر کمک می کند.

مطلب پیشنهادی : تشخیص علل بزرگی شاخک بینی

کاشت پل بینی

روش کاشت پل بینی برای بلند‌کردن پل بینی انجام می‌شود. پل بینی پایین ممکن است باعث شود صورت صاف به نظر برسد و دهان بیرون زده شود. تنظیم ارتفاع پل بینی ساختار و تعریف واضح‌تری را برای صورت به ارمغان می‌آورد. برای ایمپلنت پل بینی دو گزینه برش وجود دارد – باز یا بسته. و این بسته به شکل بینی هر مشتری تعیین می‌شود.

استئوتومی

استئوتومی برای برش یا تغییر موقعیت پل بینی انجام می‌شود. این روش را می‌توان برای پل‌های بینی قلاب دار، پهن یا کج اعمال کرد. بسته به شکل و وضعیت بینی مشتری، استئوتومی می‌تواند به صورت دو طرفه یا با ایمپلنت انجام شود.

  • دکتر جراح شکل و ساختار استخوان بینی را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا برش باز یا بسته شود.
  • اتاقی برای پروتز بینی ساخته شده است.
  • پروتزی که کاشته می‌شود بر‌اساس بینی هر مشتری حک می‌شود.
  • کل خط بینی – از پیشانی که به سمت نوک بینی شروع می‌شود – در طول فرآیند عمل در نظر گرفته می‌شود. پس از ساخت ایمپلنت، دکتر جراحی بینی قسمت برش داده شده را به سمت بالا بخیه می‌زند.

نحوه انجام پانسمان بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

برآمدگی پل بینی بعد از عمل

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، در بین ۵ تا ۱۰ درصد از بیمارانی که کاهش برآمدگی داشته‌اند، از عوارض غیرقابل‌پیش‌بینی عمل بینی است. آن‌ها می‌توانند برای اصلاح برآمدگی اقدام کنند. اصلاح برآمدگی پل بینی بعد از عمل، در مقایسه با برآمدگی اولیه جزئی است و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. بیمارانی که آن را به عنوان یک مشکل محسوس می‌دانند، می‌توانند با انجام جراحی تجدید‌نظر آن را برطرف کنند.

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، خارج از کنترل دکتر گوش و حلق و بینی است. این بدان معناست که جراح شما نمی‌تواند در طول عمل کاری برای جلوگیری از اصلاح برآمدگی انجام دهد. اگر جراح شما قبل از جراحی احتمال این موضوع را به شما اطلاع دهد، تعجب نکنید.

فرورفتگی پل بینی بعد از عمل

یکی از عوارض سپتوپلاستی یا رینوپلاستی، تغییر شکل بینی زینی است. هنگامی که غضروف سپتوم بیش از حد از بین می‌رود یا به غضروف تیغه بینی آسیب می‌رساند که ناشی از اشتباهات یا عوارض جراحی است‌، ممکن است دچار فرورفتگی پل بینی بعد از عمل ‌شویم. این عارضه ناگوار می‌تواند شکل و عملکرد بینی بیمار را تغییر دهد و برای ترمیم نیاز به جراحی بیشتری دارد. سایر عوارض احتمالی سوراخ شدن تصادفی در سپتوم، هماتوم یا عفونت‌های ناشی از جراحی زیبایی بینی است که می‌تواند ساختار بینی را ضعیف کرده و باعث فرورفتگی پل بینی بعد از عمل شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

پل بینی بخشی از بهبودی پس از جراحی بینی است

برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، ممکن است بخشی از بهبودی پس از عمل بینی باشد. هنگامی که برجستگی‌های روی بینی در جراحی تراشیده می‌شوند، استخوان تحریک می‌شود. دقیقاً مانند ترمز کردن استخوان در بدن است. هنگامی که استخوان شکسته شروع به بهبود می‌کند، ابتدا پینه در حال شکل‌گیری است. بعد از چند ماه کوچکتر می‌شود تا زمانی که استخوان صاف شود. بنابراین، نیازی به نگرانی در مورد برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، نیست. شما باید حداقل ۶ ماه بعد از عمل جراحی صبر کنید. بعد در صورت نیاز با مشورت پزشک اقدام کنید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

علل ورم و کبودی چشم بعداز جراحی بینی

درمان علل خارش بینی بعد از جراحی

دلایل چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *