درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی

درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی

انحراف بینی به عنوان یکی از مشکل‌های عمده اغلب افراد باعث پایین آمدن کیفیت زندگی اشخاص می‌گردد. زیرا کسانی که با این مشکل روبرو هستند قدرت تنفس خوب و کاملی را نداشته و این مشکل بزرگی به حساب می‌آید. قصد داریم تا امروز در این نوشته از سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان که برای شما گردآوری شده است. درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی را مورد مطالعه قرار خواهیم داد. یکی از روش‌های درمان انحراف بینی عمل جراحی است. اما از آنجایی که این عمل کاملا تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی دارد بسیاری از افراد از انجام آن خودداری می‌کنند. خوشبختانه در حال حاضر پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده تا افرادی که به دلایلی امکان انجام عمل را ندارند به درمان انحراف بینی بدون جراحی بپردازند. درمان کجی بینی بدون جراحی با نام رینوپلاستی تزریقی شناخته می‌شود.

درمان انحراف بینی بدون جراحی

درمان انحراف بینی بدون جراحی یکی از روش‌ها و متد‌های جدید به شمار می‌رود. که با نام رینوپلاستی تزریقی یا جراحی بینی ۱۵ دقیقه‌ای شناخته می‌شود. این روش می‌تواند یک جایگزین کم خطر و با درد کمتر برای عمل زیبایی بینی به صورت تهاجمی و باز باشد. البته از لیزر هم در این راستا استفاده می‌شود اما استفاده از پرکننده‌های تزریق یا رینوپلاستی مایع متداول‌تر است. این گزینه برای کسانی که نمی‌توانند هزینه مربوط به جراحی باز را بپردازند یا برای کسانی که ترس دارند واقعاً زیر چاقوی جراحی بروند، بسیار راحت است. همچنین روش غیر جراحی بینی می‌تواند جایگزین غیر تهاجمی برای عمل ثانویه برای افراد ناراضی از نتایج جراحی بینی باشد.

درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی | جراح پلاستیک اصفهان

انحراف بینی و شکل نامتقارن آن، یکی از مواردی است. که اغلب افراد به دنبال درمان آن به روش‌های غیرجراحی هستند. رینوپلاستی غیر جراحی که به آن عمل زیبایی بینی مایع نیز گفته می‌شود. روشی بسیار کاربردی و مهم در خصوص این امر به شمار می‌رود. و متقاضیان بسیار زیادی نیز دارد. در توضیح این روش کاربردی و بسیار پرطرفدار باید گفت که شامل تزریق یک ماده پرکننده مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست بینی برای تغییر موقت ساختار بینی شما است. جراحان پلاستیک این نوع عمل زیبایی بینی را کارآمد و ایمن می‌دانند اگر چه عوارض احتمالی نیز وجود دارد.

این رویه اصلاح بینی بدون جراحی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. فقط از بی‌حسی موضعی و گاهی اوقات یک داروی آرام‌بخش خوراکی برای استراحت فرد استفاده می‌شود. عدم وجود برش و عدم بیهوشی باعث شده است این روش نسبت به روش جراحی زیبایی بینی خطر کمتری داشته باشد.

فواید رینوپلاستی بدون جراحی

یکی از موارد مهمی که با رینوپلاستی غیر جراحی درمان می‌شود، انحراف بینی است. اما ممکن است یک سؤال در ذهن شما نقش ببندد که آیا با روش غیرجراحی به نتایج دیگری می‌توان دست یافت؟ در پاسخ باید گفت که اگر می‌خواهید یک بینی کوچک‌تر یا یک نوک بینی باریک‌تر داشته باشید، این روش اهداف شما را محقق نمی‌کند. رینوپلاستی غیرجراحی نمی‌تواند مشکلات تنفسی را بهبود بخشد یا نقص داخلی آن مانند سپتوم انحرافی را اصلاح نماید. اما در کنار این موارد به شما کمک می‌کند تا انحرافات ظاهری بینی اصلاح شود و یک اثر لیفت بر روی نوک بینی فرو رفته ایجاد کنید.

چگونگی انجام رینوپلاستی بدون جراحی

عمل زیبایی بینی بدون جراحی یک روش سرپایی است. و این امر بسیار راحت‌تر از گزینه‌های جراحی است. در بعضی موارد شما می‌توانید همان روز به سر کار خود برگردید. این روش به ویژه در مقایسه با جراحی زیبایی بینی، بسیار ساده است. بعد از یک مشورت درمورد نتایج دلخواه خود، پزشک معالج شما با تزریق بی‌حس‌کننده موضعی به بینی و محیط اطراف آن، کار را شروع می‌کند. بنابراین درد سوزن حین تزریق ژل یا چربی به بینی احساس نخواهید کرد. بعد از اینکه ماده بی‌حسی شروع به کار کرد، پزشک پرکننده را به ناحیه اطراف بینی شما تزریق می‌کند. ممکن است هنگام انجام این کار، فشار جزئی را احساس کنید.

کل فرآیند می‌تواند از ۱۵ دقیقه یا کمتر از ۴۵ دقیقه طول بکشد. مقادیر کمی از یک ژل یا فیلر پوستی به قسمت‌هایی از بینی تزریق می‌شود. تا نهایتا انحراف بینی برطرف شده و به تقارن برسید. پرکننده با استفاده از تکنیک میکرودراپلت تزریق می‌شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

محدودیت های ورزشی بعد از عمل جراحی بینی

روش برداشتن چسب بینی بعد از جراحی

پیاده روی بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.