دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

بررسی دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

مقاله ای که امروز در سایت دکتر علی علوی راد جراح پلاستیک اصفهان  برای شما گردآوری شده است. به بررسی دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی خواهد پرداخت. آبریزش بینی بعد از عمل زیبایی بینی یکی از معضلاتی است که افراد از آن رنج می‌برند و نسبت به زمان بروز این مشکل نگران هستند. این وضعیت موقت است و بسته به سیستم بدن شما بعد از چند هفته یا چند ماه از بین می‌رود. مانند سایر جراحی‌ها، عمل بینی ممکن است خطرات و عوارضی را به همراه داشته باشد. اگر چه این خطرات عمدتا به مراقبت‌های افراد بعد از عمل برمی‌گردند اما برخی از آن‌ها قابل پیش‌بینی نیستند. توجه به توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم و ضروری به شما کمک می‌کند تا تغییرات و نتیجه مورد نظر خود را ببینید.

علت آبریزش بینی بعد از عمل جراحی

در بعضی از افراد بعد از عمل وضعیتی ایجاد می‌شود که به آن آبریزش بینی گفته می‌شود. این عارضه پس از جراحی زیبایی بینی برای چند هفته در موارد نادر رخ می‌دهد. آبریزش بینی بعد از جراحی یک وضعیت موقتی است و بینی بسیاری از افراد به زودی پس از جراحی زیبایی بینی به حالت عادی برمی‌گردد. گر چه این وضعیت به عنوان یک عارضه طبیعی شناخته می‌شود، در مواردی هم دلایل دیگری دارد که سرماخوردگی و آلرژی هم جز این موارد و مهمترین آن‌هاست.

با بروز چنین شرایط و وضعیتی باید به دنبال دلیل آن باشید و بهترین راه را برای اینکه بینی کمتر دستکاری شود. و بر نتایج عمل اثر منفی نگذارد، پیدا کنید. اگر آبریزش بینی پیش از انجام عمل نیز باشد توصیه می‌شود. عمل جراحی را به تعویق بیاندازید و مشکل پزشکی که باعث ایجاد آبریزش بینی می‌شود را برطرف کنید. به طور کلی در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، بهتر است انجام عمل بینی را به تعویق بیاندازید.

یک عارضه کوچک ممکن است باعث ‌شود که بیهوشی پیچیده‌تر گردد. انجام بیهوشی با احتقان تنفس فوقانی می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات تنفسی را افزایش دهد. همچنین بیماری تنفسی فوقانی می‌تواند روند بهبود را پیچیده کند. در نهایت انواع مختلفی از مشکلات مانند خونریزی بیش از حد، عفونت بعد از عمل و سینوزیت ایجاد می‌شود.

دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چیست؟ | جراح پلاستیک اصفهان

عوارض جراحی بینی علت بروز آبریزش بینی

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی یک عارضه نادر است که خوشبختانه با بهبودی برطرف می‌شود. اما گاهی اوقات، ترومای جراحی می‌تواند شرایطی به نام رینیت وازوموتور ایجاد کند. این وضعیتی است که مشخصه آن، تخلیه آبکی و شفاف از بینی است. این شرایط موقت کاملاً قابل درمان است. مگر در صورتی که ادامه‌دار باشد. در اینگونه موارد برای ارزیابی مجدد نیاز است تا مجدداً به جراح خود مراجعه کنید.

راه درمان:

اگر رینیت وازوموتور دارید، اسپری بینی می‌تواند به رفع مشکل شما کمک کند. و به آن اسپری برمید ایپراتروپیوم گفته می‌شود. همانگونه که اشاره شد درصورتی که شرایط ادامه‌دار بود باید به طور حتم برای جلوگیری از مشکلات جدی‌تر معاینه شوید. همچنین کسانی که بعد از رینوپلاستی دچار آبریزش بینی هستند می‌توانند از اسپری سدیم کلراید بینی استفاده کنند. تا این عارضه را کاهش دهند. همچنین در اغلب موارد آبریزش اصلی بینی همیشه بعد از عمل ۷۲ ساعت طول می‌کشد و بعد از آن کم می‌شود. شما باید از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید زیرا باعث کاهش سطح آب بدن و ضخیم شدن غشای مخاط خواهد شد.

آبریزش بینی بعد از رینوپلاستی به دلیل آلرژی

بسیاری از افراد دچار آلرژی به ویژه آلرژی فصلی هستند و همانطور که می‌دانید. این نوع آلرژی همراه با آبریزش بینی و عطسه است. هر دو این موارد بعد از عمل بینی ممکن است. بر روی نتایج این جراحی زیبایی اثر منفی از خود به جای بگذارند. به همین دلیل توصیه می‌شود که در انتخاب فصل مناسب برای عمل بینی دقت لازم را داشته باشید تا از اینگونه عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

میزان امکان جراحی بینی در ۴۰ سالگی

علل ترشحات بینی و عوارض جانبی جراحی بینی

روش های کاهش عوارض رینوپلاستی در ۴۰ سالگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.