دلایل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل بینی چیست؟

بررسی دلایل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل بینی

افراد علاقه‌مند به انجام جراحی زیبایی بینی، معمولا با مشاهده ظاهر نامناسب بینی، میل به زیباتر شدن ساختمان بینی، درمان مشکلات پزشکی ناشی از اختلال در ساختمان بینی و گاهی ترمیم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، به پزشک متخصص زیبایی مراجعه می‌کنند. پزشک با ارائه مشاوره اولیه، تمامی ابعاد ظاهری بینی را در فرد بررسی می‌کند و درخواست تصویربرداری از ساختمان بینی و سینوس را می‌دهد. در مراجعه دوم فردی که کاندید انجام جراحی زیبایی بینی است، پزشک، اطلاعات دقیق‌تری از ساختمان بینی و فضاهای پنهان آن به‌دست می‌آورد و سپس، برای تعیین تکنیک جراحی زیبایی اقدام می‌کند. در مقاله امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی دلایل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل بینی خواهیم پرداخت.

بر همین اساس، در صورتی‌که پزشک متخصص باتجربه‌ای برای جراحی زیبایی بینی انتخاب شده باشد. احتمال تیز شدن نوک بینی بعد از عمل و گردی نوک بینی بعد از عمل، کاهش می‌یابد. پزشک معمولا با بررسی انتظارات فرد و شرایط موجود، نحوه انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی نوک بینی را با کاندید عمل رینوپلاستی، در میان می‌گذارد. بعد از این جلسه، معمولا تصمیم به انجام یا عدم انجام جراحی از سوی فرد کاندید گرفته می‌شود.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

کاربرد جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی معمولا با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی انجام می‌شود و گاهی نیز، برطرف کردن مشکلات پزشکی که در ساختار داخلی بینی وجود دارد، بخشی از هدف جراحی زیبایی بینی محسوب می‌شود.

افراد زیادی به‌دلیل اختلال در ساختمان داخلی بینی، دچار مشکلات تنفسی هستند. پولیپ بینی، انحراف تیغه بینی و برطرف کردن مشکل آپنه خواب و خروپف، از اصلی‌ترین کاربردهایی است که می‌توان برای جراحی بینی درنظر گرفت که با جراحی پولیپ بینی می توان برخی از این مشکلات را درمان کرد.

بهبود ظاهر صورت و زیبایی بیشتر نیز، موضوع و انگیزه مهمی است. که برای جراحی زیبایی بینی می‌توان به آن اشاره کرد. برای عمل رینوپلاستی نگرانی‌هایی از قبیل نوک بینی تیز یا گرد نیز وجود دارد که گاهی منجر به انجام جراحی ترمیمی بینی می‌شود. با دانستن علت تیز شدن نوک بینی بعد از عمل می‌توانید نسبت به پیشگیری از وقوع آن اقدام کنید.

علاقه‌مندی افراد به زیبایی معمولا اولین انگیزه برای جراحی زیبایی محسوب می‌شود. با برطرف کردن ایرادات چهره، می‌توان به چهره‌ای جذاب و زیبا دست پیدا کرد.

جراحی زیبایی بینی نیز، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار است. که توسط خانم‌ها و آقایان مورد توجه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از معجزه جراحی زیبایی بینی، به شکل و فرم قابل قبول‌تری از چهره‌تان دست پیدا کنید و جذابیت چشم‌ها و اجزا دیگر صورت را نشان دهید.

اما گاهی تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، دغدغه و ناراحتی زیادی برای افراد ایجاد می‌کند. در این مطلب، قصد داریم به بررسی نوک بینی تیز یا گرد بپردازیم و علل اصلی تیز شدن نوک بینی بعد از عمل را بررسی کنیم.

دلایل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل بینی چیست؟ | جراح بینی اصفهان

بهترین متد جراحی بینی برای پیشگیری از نوک بینی تیز یا گرد

افرادی که کاندید انجام جراحی زیبایی بینی هستند و از گردی نوک بینی‌شان رضایت ندارند. معمولا حساسیت بسیار زیادی بر نتیجه جراحی دارند. زیرا برخلاف سایر افرادی که متقاضی انجام جراحی زیبایی هستند. این افراد هیچ مشکلی در استخوان بندی بینی ندارند و تنها ایراد بینی آن‌ها، نوک بینی تیز یا گرد است.

به‌همین دلیل، جراحی زیبایی بینی باز، بهترین روش برای جراحی چنین افرادی است. زیرا امکان تسلط پزشک بر جراحی بینی و تغییر در ساختار غضروف بینی فراهم است و ریسک تیز شدن نوک بینی بعد از عمل کاهش می‌یابد. از مزایای جراحی بینی باز می‌توان به دسترسی نامحدود به ساختمان بینی و غضروف بینی، امکان مدلسازی استایل بینی و نتایج مطلوب‌تر از جراحی بینی اشاره کرد.

علل توهم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل

افرادی که علاقه‌مند به انجام جراحی رینوپلاستی هستند، معمولا پس از جراحی، ذوق و شوق زیادی برای مشاهده نتیجه جراحی دارند. زیبایی ظاهری بینی، در بیشتر اوقات از اولویت‌های فرد برای انجام جراحی است. همین ذوق و شوق زیاد، موجب می‌شود که فرد بدون درنظر گرفتن شرایط فیزیکی که براثر جراحی به‌وجود آمده است. نسبت به ظاهر بینی حساس شود.

به‌دلیل تورم ناشی از جراحی، نوک بینی تیز یا گرد بعد از جراحی بینی بسیار طبیعی است. معمولا، به‌دلیل تورم ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی، نوک بینی شکل و فرم طبیعی ندارد و در موارد بسیار زیادی به سمت بالا کشیده می‌شود و حالت گرد و کوفته‌ای دارد. همین موضوع،‌ موجب ناراحتی و شکایت بسیاری از افراد، نسبت به گردی نوک بینی بعد از عمل می‌شود. در حالی‌که در اکثر موارد، علت تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، تورمی است که پس از آن ایجاد شده است. به چنین حالتی، توهم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل گفته می‌شود.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

علت تاثیر نوک بینی در زیبایی

معمولا، به‌دلیل شکل و فرم بینی در نواحی استخوان تیغه بینی، تمرکز برخی جراحان به همین قسمت معطوف می‌شود. در چنین شرایطی، توجه به ساختمان بینی در ناحیه نوک بینی و غضروف آن در حین جراحی کاهش می‌یابد.

  • بدیهی است که تیز شدن نوک بینی بعد از عمل جراحی زیبایی، در صورت نادیده گرفتن اهمیت آن در زیبایی نهایی بینی، امر بعیدی نیست.
  • پزشکان باتجربه معمولا با درنظر گرفتن اهمیت اصلاح تیزی سر بینی بعد از رینوپلاستی، اقدام به جراحی می‌کنند تا پس از جراحی، نتیجه قابل قبول و رضایت‌بخشی را به متقاضی جراحی ارائه کنند.
  • تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، زیبایی تیغه بینی و فرم بینی را از بین می برد. همین موضوع، علت اهمیت اثرگذاری تیز شدن نوک بینی بعد از عمل جراحی، در نتیجه نهایی است.

دلیل تیز شدن نوک بینی بعد از عمل

  • اگر با دقت به آناتومی بینی نگاه کنید، خواهید دید که علاوه بر استخوان بینی و تیغه بینی، غضروف نیز پارامتر اثرگذار در ظاهر بینی است.
  • افرادی که دارای بینی‌ بزرگ هستند و نوک بینی آن‌ها پهنای زیادی دارد، معمولا نیازمند انجام جراحی و تغییر در ناحیه غضروف نیز هستند.
  • تغییر در ساختار غضروف بخش بسیار حساسی در جراحی رینوپلاستی محسوب می‌شود. بر همین اساس، پزشکان بی‌تجربه چندان موفقیتی در جراحی آن ندارند و معمولا موجب تیز شدن نوک بینی بعد از عمل می‌شوند.

 


مطالب پیشنهادی:

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی

علل و انواع ورم بینی بعد از جراحی

مواد عذایی ممنوعه در رژیم بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *