دلایل فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی

بررسی دلایل فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی

برای برخی از افراد پس از عمل بینی ممکن است مشکل فرورفتگی ایجاد شود. البته در ۹۰ درصد مواقع فرورفتگی حاصل ناشی از تورم بینی است. به‌عبارتی تورم قسمتی که فرورفتگی مشاهده می‌شود، سریع‌تر از سایر نواحی کاهش یافته است. به همین دلیل است که پزشکان متخصص معمولاً یک سال را برای کاهش تورم در نظر می‌گیرند و پس از آن اگر هم‌چنان فرورفتگی مشاهده شد، در جهت درمان اقدام می‌نمایند. ممکن است برای فرورفتگی پل بینی بعد از عمل به عمل جراحی بینی ترمیمی نیاز باشد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان دلایل فرورفتگی پل بینی بعد از جراحی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

علت فرورفتگی پل بینی بعد از عمل

حال اگر بعد از گذشت یک سال از عمل جراحی بینی، هنوز فرورفتگی تیغه بینی مشاهده شود، باید به‌دنبال روش های اصلاح فرورفتگی پل بینی باشید. از مهم‌ترین دلایل فرورفتگی پل بینی بعد از عمل شامل موارد زیر می‌شوند:

مطلب پیشنهادی : درمان علل خارش بینی بعد از جراحی

وارد آمدن فشار و ضربه به بینی

معمولاً بعد از عمل بینی، دستورالعمل‌هایی در اختیار افراد قرار می‌گیرد. در این دستورالعمل از فردی که تحت جراحی بینی قرار گرفته درخواست می‌شود که به‌هیچ وجه فشار یا ضربه‌ای به بینی خود وارد نکند. وارد آمدن فشار و ضربه می‌تواند موجب فرورفتگی پل بینی بعد از عمل شود.

درمان و رفع پل بینی | جراح بینی اصفهان

تحلیل یا جا‌به‌جایی غضروف بینی

یکی از دلایل فرورفتگی پل بینی بعد از عمل ممکن است تحلیل یا جا‌به‌جایی غضروف بینی باشد. غضروف‌ها در قسمت پایینی بینی قرار دارند و به‌همراه استخوان‌ها چارچوب بینی را شکل می‌دهند. احتمال جا‌به‌جایی غضروف بینی در هر دو عمل بینی استخوانی و گوشتی امکان‌پذیر است ولی هر چه مهارت پزشک و توجه به دستورالعمل‌های پس از عمل بیشتر باشد، احتمال آن کمتر است.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

برداشتن بیش از حد غضروف‌ها در هنگام عمل

اگر پزشک مهارت کافی در انجام عمل را نداشته باشد، ممکن است بر اثر برداشتن بیشتر از اندازه‌ی غضروف‌ها، فضای خالی مابین آن‌ها ایجاد نماید و به این صورت منجر به عدم ثبات بخش استخوانی و غضروفی و ایجاد فرورفتگی پل بینی بعد از عمل شود.

ماساژ غیر حرفه‌ای

معمولاً پس از عمل تورم بینی طبیعی است. به همین منظور معمولاً پزشکان متخصص به‌منظور کاهش تورم، ماساژ بینی را توصیه می‌کنند. دقت کنید که در این مرحله نحوه‌ی ماساژ و میزان فشاری که روی بینی وارد می‌شود بسیار اهمیت دارد. استخوان‌ها و غضروف‌های بینی پس از عمل بسیار شکننده و آسیب‌پذیر هستند.

 

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

کنترل چربی پوست بعد از عمل بینی

برآمدگی استخوان بینی بعد از جراحی

علل ورم و کبودی چشم بعداز جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *