دوره نقاهت جراحی پروتز سینه و اقدامات لازم

عمل پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه یک عمل زیبایی است که برای افزایش سایز سینه ها و فرم دهی به آن کاربرد دارد. دوره نقاهت جراحی پروتز سینه دارای مدت زمان مشخصی نبوده و به عوامل زیادی بستگی دارد. طی کردن دوران نقاهت با توجه به دستورالعمل های جراح، نقش مستقیمی در نتیجه موفق جراحی و تجربه لذت بخش از عمل زیبایی ایفا می کند. در زمان دوران نقاهت عمل پروتز سینه، بیمار نیاز به مراقبت بیشتری داشته و اطرافیان او باید به این موضوع توجه کنند. انجام این عمل حداقل به دو ساعت زمان نیاز دارد و در صورت صلاحدید جراح، بیمار پس از چند ساعت مرخص می شود. قبل از عمل یا طی جلسه مشاوره، مراقبت های لازم در دوره نقاهت عمل پروتز سینه به اطلاع بیمار و همراه او می رسد. این مراقبت ها شامل روش مراقبت از زخم ها، مصرف دارو، روش محافظت از سینه ها و نکات احتیاطی می باشد.

دوره نقاهت جراحی پروتز سینه و اقدامات لازم|بهترین جراح پلاستیک اصفهان| بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|بهترین متخصص جراحی پلاستیک| بهترین متخصص جراحی پلاستیک در اصفهان|بهترین متخصص زیبای|جراح بینی اصفهان|جراح پلاستیک اصفهان|دکتر علی علوی راد|فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان|متخصص جراح زیبایی بینی اصفهان

عضویت در صفحه اینستاگرام دکتر علی علوی راد

دوره نقاهت عمل پروتز سینه چقدر است؟

دوران نقاهت جراحی پروتز سینه شامل چند دوره کوتاه مدت است. در ادامه به هر کدام از این دوره ها می پردازیم.

بلافاصله بعد از جراحی پروتز سینه

بیمار در روز عمل و پس از اتمام جراحی،  پس از اینکه هوشیاری به سطح نرمال رسید، به بخش منتقل می شود. بیمار در اکثر موارد فقط چند ساعت بستری می‌شود. بیماربعد از چند ساعت می تواند مقداری آب بنوشد و به نباید در روزهای اول نمک مصرف کند.

هفته اول بعد از عمل پروتز سینه

در هفته اول پس از جراحی پروتز سینه، وجود درد و فشار در سینه و اطراف آن طبیعی است. این دردها بیشتر در ناحیه برش ها احساس شده و با استفاده از مُسکن کاهش می یابد. پس از چند روز به طور کلی این دردها از بین می ‌رود.

سه هفته پس از عمل پروتز سینه

بدن با گذشت 3 هفته به مرور به حالت طبیعی خود بازگشته و دوران نقاهت عمل پروتز سینه ادامه می یابد. فرد در این مدت می تواند فعالیت های معمولی را انجام دهد. باید توجه شود که فشاری به قفسه سینه وارد نشود و از فعالیت هایی که دست و شانه را درگیر می کند، خودداری شود. بیمار می تواند پیاده‌ روی معمولی داشته و تا یک ماه بعد از عمل، نباید فعالیت و ورزش های سنگین انجام دهد.

ورم ناشی از جراحی پروتز سینه

در تمام موارد پس از انجام عمل پروتز سینه ورم به وجود می آید. این تورم از روزهای اول بعد از جراحی شروع به کاهش کرده و پس از 3 الی 4 هفته به حداقل مقدار خود می رسد. در صورتی که این تورم از بین نرفته و حالت غیر طبیعی داشته باشد، باید به جراح اطلاع داد.

قدامات لازم بعد از عمل پروتز سینه

مراقبتهای بعد از جراحی پروتز سینه باید به کاملترین شکل ممکن رعایت شود تا بهترین نتیجه از این جراحی حاصل شود.

استفاده از گن کششی در دوره نقاهت جراحی پروتز سینه

یکی از کلیدی ترین نکات در ریکاوری و دوره نقاهت بعد از عمل پروتز سینه، استفاده از گن کششی مخصوص سینه است. استفاده از گن و سوتین های مخصوص باعث حمایت از ساختار جدید سینه شده و فرم جدید را تثبیت می کند. از جمله مزایای استفاده از گن بعد از عمل پروتز سینه می توان به کاهش تورم و کبودی سینه، کشیده شدن پوست، فرم دهی سینه و تسریع روند ریکاوری و بازسازی بافتی اشاره کرد.

ماساژ سینه ها در دوره نقاهت عمل پروتز سینه

ماساژ سینه ها بعد از عمل پروتز سینه در صورتی مجاز است که جراح آن را تایید کند. بسیاری از جراحان بر این باورند که ماساژ سینه بعد از عمل باعث فرم گرفتن سینه و ثبات بیشتر پروتز می شود. نحوه ماساژ صحیح سینه ها توسط جراح و کادر درمانی به بیمار آموزش داده شده و بعد از گذشت چند هفته شروع می شود.

وضعیت تحرک در دوره نقاهت جراحی پروتز سینه

  • بیمار تا مدتی برای انجام برخی فعالیت های فیزیکی محدود می شود. در هفته اول دوران نقاهت جراحی پروتز سینه نباید هیچگونه فعالیتی که باعث افزایش ضربان قلب می شود را انجام داد. زمانی که ضربان قلب بالا رود فشار خون هم افزایش یافته و احتمال خونریزی و تورم بیشتر می شود.
  • در طول دوره نقاهت عمل پروتز سینه می توان به طور آهسته و کوتاه پیاده روی کرد و نباید تا یک هفته رانندگی کرد.
  • از فعالیت ها و حالت هایی که باعث ایجاد فشار و کشش به قفسه سینه می شود، خودداری شود.
  • نباید وسایل سنگین را جابجا کرد.
  • انجام فعالیت های ورزشی باید شش هفته پس از جراحی پروتز سینه انجام شود. البته قبل از این کار باید با جراح مشورت کرد.

مطالب پیشنهادی سایت دکتر علی علوی راد (فوق تخصص جراحی پلاستیک اصفهان):

منظور از افتادگی سینه چیست؟

سوالات و نگرانی ها عمل پروتز سینه

آیا پروتز سینه موجب سرطان پستان می شود؟

جراحی پروتز سینه در اصفهان

انواع پروتز سینه از نظر مواد تشکیل دهنده

عوارض نامتناسب بودن سایز پروتز سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *