رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

جراحی بینی به اتاق عمل ختم نمی شود و پس از آن ماموریت بیمار برای انجام وظایف محوله در طول دوره ریکاوری ، آغاز می گردد. مسئولیت بیمار در طول این دوره ، مراقبت از بینی و جلوگیری از وارد آمدن هر گونه ضربه و فشار احتمالی یا قرار گرفتن بینی در معرض آلودگی است. بالا رفتن فشار خون به منزله یک ضربه داخلی به بینی است که می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. شرکت در هر گونه فعالیت فیزیکی سنگین ، علاوه بر بالا بردن فشار خون می تواند بینی را در معرض خطر وارد آمدن ضربه نیز قرار دهد.

رابطه جنسی فعالیتی است که در زمان وقوع ، می تواند فشار خون را افزایش دهد. بالا رفتن فشار خون می تواند خطر پارگی مویرگ های ظریف که در حال سپری کردن دوره بهبود هستند را به همراه داشته باشد. بعلاوه ، ممکن است شریک جنسی شما به طور ناخواسته و کاملاً اتفاقی ، به بینی تان ضربه وارد کند.


مطالب آموزشی و خواندنی دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | رابطه جنسی بعد از عمل بینی .

زمان مناسب برای شروع رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

یکی از نکاتی که بسیاری از بیماران عمل دماغ درباره پاسخ آن کنجکاو هستند این است که چه زمان میتوان رابطه جنسی بعد از عمل بینی را آغاز کنند. رابطه جنسی بخشی از یک زندگی سالم در روابط افراد محسوب می شود بنابراین کاملاً طبیعی است که نسبت به زمان مناسب برای شروع آن بعد از جراحی ، کنجکاو باشیم.

دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان ، در توضیحات خود در این خصوص بیان می کند که بسیاری از بیماران ، برای پرسیدن این سوال ، احساس خجالت می کنند در حالیکه کسب اطلاعات در این باره ، به دلیل برخی محدودیت های فیزیکی بعد از جراحی ، بخشی از مراقبت های بعد از عمل در طول دوره ریکاوری محسوب می شود. بیماران 4 الی 7 روز بعد از عمل می توانند پیاده روی سبک را آغاز کنند و برای انجام فعالیت های ورزشی باید چند هفته ای دست نگه دارند.

همانطور که ملاحظه می کنید ، در طول دوره ریکاوری ، محدودیت هایی در فعالیت فیزیکی وجود داشته و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نیست. توصیه پزشکان برای شروع فعالیت جنسی نرمال بعد از عمل ، 10 روز بعد از عمل می باشد. اما اگر رابطه جنسی از شدت بالایی برخوردار باشد ، برای از سر گیری آن باید 18 الی 21 روز دست نگه داشت. به بیماران توصیه می شود از قرار گرفتن در موقعیت هایی که باعث وارد آمدن ضربه به بینی می شود ، خودداری کنند. بهترین موقعیت ، قرار گرفتن در حالت روبرو می باشد تا شریک جنسی شما ، ناخواسته باعث وارد آمدن ضربه به بینی شما نشود. اگر احساس کردید رابطه جنسی باعث بالا رفتن سطح تورم بینی شما شده است ، برای مدت بیشتری از آن اجتناب کنید.

رابطه جنسی بعد از عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی از جمله بینی هایی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن ، عمل جراحی چالش برانگیز تری را شامل می شود. دوره ریکاوری این نوع بینی ، طولانی تر بوده و باید بینی تحت مراقبت جدی قرار گیرد. بینی های گوشتی دارای بافت غضروفی ضعیف هستند و پزشک برای حفظ ماندگاری نتیجه خلق شده در طول جراحی ، معمولاً اقدام به پیوند غضروف می کند تا چارچوب بینی تقویت شود. بعد از جراحی بینی گوشتی توصیه می شود که بیمار به مدت تقریباً 4 هفته از انجام فعالیت های جنسی خودداری نماید.

رینوپلاستی بینی های غضروفی | جراح پلاستیک اصفهان

اقدامات تسریع فرایند بهبود و از سر گیری رابطه جنسی بعد از رینوپلاستی

بمنظور سرعت بخشیدن به فرایند ریکاوری و قرار گرفتن اندام جراحی شده در شرایط مساعد برای شروع رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، می توان اقدامات زیر را انجام داد:

  1. از مصرف داروهای غیر الزامی از قبیل آسپرین و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود ، خودداری کنید.
  2. از مصرف دوز بالای مولتی ویتامین ، داروهای گیاهی ، چای های گیاهی که حاوی سطوح بالای ویتامین E می باشند و نیز محصولاتی از قبیل جنسینگ یا روغن ماهی ، خودداری کنید.
  3. از کیسه یخ بر روی گونه ها در طول دو روز اول بعد از جراحی استفاده کنید.
  4. سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش سطح تورم و سرعت گرفتن فرایند ریکاوری و بهبود بینی ، کمک می کند.
  5. قرص های آرنیکا را 5 بار در روز مورد استفاده قرار دهید. این محصول به صورت کرم نیز موجود بوده و می تواند به کاهش کبودی کمک کند.

دنبال کردن دستورالعمل های پزشک مهم ترین چیزی است که پرسیدن سوال درباره آنها هیچگاه نباید باعث ایجاد احساس خجالت در شما شود.

خوابیدن در رابطه جنسی بعد از عمل بینی

خوابیدن با قرار دادن سر در موقعیت بالاتر نسبت به بدن در طول یک ماه اول بعد از عمل دماغ می تواند به میزان قابل ملاحظه ای ورم بینی را کاهش دهد. برای قرار گرفتن در این موقعیت می توانید از چند بالش استفاده کنید. اگر عادت دارید به پهلو بخوابید استفاده از بالش های مسافرتی می تواند به نحوه صحیح خوابیدن شما کمک کند.

خوابیدن در زمان رابطه جنسی در کنار شریک جنسی تان باید در موقعیتی باشد که تحت آن آسیبی به بینی وارد نشود. بینی در طول دوره ریکاوری ، بسیار حساس است و با توجه به مینیاتوری بودن این فرایند جراحی و در معرض خطر قرار گرفتن قطعات ظریف بینی در صورت وارد آمدن صربه هر چند جزئی ، حتی بعد از سپری شدن دوره بهبود نیز باید مراقب باشید تا بینی شما در زمان رابطه جنسی ، در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *