رضایت پدر در جراحی بینی

یکی از سوالاتی که برای بیماران بینی مخصوصاً خانم ها قبا از عمل زیبایی بینی پیش می‌آید، رضایت پدر در جراحی بینی و یا رضایت همسر برای انجام جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) می‌باشد. در این مقاله به بررسی لزوم و یا عدم لزوم رضایت پدر در جراحی بینی می‌پردازیم. با ما همراه باشید…

رضایت ولی و یا همسر برای انجام عمل بینی

بعضاً دیده شده قبل از انجام جراحی زیبایی بینی و یا برای انجام جراحی های زیبایی دیگر پیش از انجام جراحی از همراه بیمار برگه رضایت دریافت می‌شود. که این برگه توسط پدر و یا همسر فرد امضا می‌شود. حال آیا اجازه پدر و یا همسر الزام قانونی داشته و یا برگه رضایت نامه می‌تواند توسط هر فردی که همراه بیمار است امضا شود؟؟؟

امروزه به دلیل محبوبیت بسیار زیاد عمل های زیبایی مخصوصاً عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) در بین خانم ها دلیل شده تا میزان همسران و یا پدران ناراضی برای انجام این جراحی به مراتب بیشتر شود.

اما از نظر قانونی اگر فرد بالای ۱۸ سال سن داشته باشد برای انجام جراحی بینی نیازی به اجازه پدر و یا همسر خود نداشته و می‌تواند با اراده و خواست خود به انجام عمل زیبایی بینی اقدام نماید.

البته برای افراد زیر ۱۸ سال یا افرادی که از نظر عقلی مشکل دارند اجازه پدر و یا همسر حتما برای انجام عمل رینوپلاستی لازم است. اما در غیر این موارد حتی در صورت نبود همراه خود بیمار می‌تواند رضایت نامه عمل را امضا کند.

توصیه

هرچند با توجه به موارد بالا می‌شود خود بیمار چه مرد چه زن برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کند و رضایتمندی همسر و یا پدر از دید قانون لازم نمی‌باشد. اما از نظر اخلاقی برای فردی که داخل یک خانواده و یا در رابطه احساسی با همسر خود می‌باشد. درست است تا با رضایت شریک زندگی یا سرپرست خود تصمیم به انجام عمل بینی گرفته شود. تا این تصمیم به کانون خانواده لطمه ای وارد نکند.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *