روش لیفتینگ سینه بدون جراحی

لیفتینگ سینه بدون جراحی

در مطلب قبلی به این اشاره کردیم که اغلب درمانی هایی که بدون عمل جراحی برای لیفتینگ سینه پیشنهاد می‌شوند کارایی آنچنانی نداشته و هیچکدام تاثیر عمل جراحی را نخواهند داشت اما با این وجود در این مطلب چند مورد از این روش ها را خدمتتان معرفی می‌کنیم.

روش لیفتینگ سینه بدون جراحی | جراح پلاستیک اصفهان

لیفت سینه با لیزر

این درمان که به عنوان لیفتینگ سینه از طریق لیزر به بازار عرضه می شود شامل استفاده از لیزر کول بیم است. درمان لیفتینگ سینه بدون جراحی با استفاده از لیزر یک لایه نازک از پوست را بر می دارد و ظاهرا پوست را سفت میکند و در نتیجه یک لیفت طبیعی به سینه می دهد. اینکه آیا این روش کارایی دارد یا نه خود داستان دیگری است.

در حال حاضر هیچ لیزری کارایی لازم را برای لیفتینگ سینه ندارد. کار تمام لیزرها به این صورت است که پوست را زخمی کرده و ساختار بافت زخم و کلاژن را بهبود می بخشند.تاکنون هیچ کدام از روش های درمان با لیزر نتایج دراز مدتی را در هیچ قسمت از بدن نشان نداده اند. همچنین استفاده از لیزر می تواند دردناک باشد و باعث ایجاد سوختگی و ایجاد لکه های پوستی در پوست های تیره تر شود.

ترماژ

ترماژ روشی درمانی است که از امواج انرژی فرکانس های رادیویی یا RF برای سفت کردن کالوژن ها در پوست استفاده می کند. برخی از متخصصین از این روش به جای لیفتینگ سینه از طریق جراحی استفاده می کنند و برای خود بازار درست کرده اند. این روش یک تکنولوژی قدیمی تر است که دردناک بوده و تصور نمی شود که چندان موثر باشد.

بوتاکس

اگر عقیده آن هایی که لیفتینگ سینه با بوتاکس را تبلیغ می کنند بپذیریم، پذیرفته ایم که بوتاکس همان اثری را که روی صورت می گذارد روی سینه ها نیز خواهد گذاشت.بوتاکس فلج کننده ماهیچه است. بنابراین هیچ راهی نیست که تزریق بوتاکس بتواند عضلات سینه را لیفت کند. تنها تاثیری که بوتاکس می تواند داشته باشد ضعیف کردن عضله پکتورالیس است که باعث لیفت کردن عضله سینه نمی شود.

این یکی از روش های درمانی پتوزیس سینه است که بیشترین تبلیغات غیر واقعی در مورد آن انجام شده است. بیشتر اوقات بوتاکس روی عضلات اثر می گذارد و علت افتادگی سینه عضلات نیستند. اگر هم تزریق بوتاکس بتواند در بعضی موارد موثر باشد در لیفت سینه ها تاثیر ندارد.

ورزش سینه

کارشناسان معتقدند که هر کس به شما بگوید با ورزش دادن سینه می توانید سینه هایتان را لیفتینگ کنید در واقع نمی دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

تنها کاری که می توانید بکنید این است که عضله های پکتورالیس ماژور را تمرین دهید (روی این عضلات کار کنید) که تازه هنوز هم برای سفت کردن سینه ها کافی نیستند. این تمرین برای تمام قسمت های بدن می تواند استفاده شود. شما نمی توانید پوست و بافت نرم را با ورزش سفت کنید.

لیفتینگ سینه ومپایر

لیفتینگ سینه ومپایر که راجع به آن بحث زیادی شده است روش دیگری برای پتوزیس سینه است.

این روش که ظاهرا از میکرونیدلینگ و پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP استفاده می کند تا پوست سینه را سفت کرده و لیفت کند، طبق نظر کارشناسان چندان تاثیری ندارد و یک چنین کاری را انجام نمی دهد. این روش به پوست طراوت و شادابی می دهد، فقط همین.

لیفتینگ سینه ومپایر جایزه روشی که بیشترین تبلیغات غیر واقعی را در این زمینه کرده است می گیرد.

اگر به ادعاهای آنها توجه کنیم می بینیم که چقدر احمقانه است. زیرا کلاژن سازی و بازسازی پوست حدود ۹۰ روز زمان می برد. مضحک است اگر فکر کنید در دو هفته چیزی به غیر از تورم مشاهده خواهید کرد. لطفا از این روش استفاده نکنید.

کرم های لیفتینگ سینه

چندین کرم موضعی وجود دارد که ادعا می شود پوست سینه را سفت کرده و سینه ها را لیفتینگ می کنند.

اگر هم این محصولات تاثیرات سفت کننده موقتی داشته باشد

مطمئنا این روش، درمان طولانی مدتی نیست و کرم ها نمی توانند سینه را در دراز مدت لیفتینگ کنند.

ترد لیفت ( لیفتینگ با نخ)

ادعا می شود که این روش درمانی، پوست ناحیه بالای سینه را لیفت می کند و یک لیفت کلی به سینه می دهد.این روش می تواند سبب ناراحتی و زحمت زیادی برای بیمار شود.
همینطور یک تکنیک ترد لیفت دائمی برای سینه وجود دارد که شامل سیستمی به نام لیفت Rifine می باشد.

اگر چه ممکن است اثر خیلی کمی داشته باشد. در این روش لازم است سینه را با نخ در دو ناحیه دیواره قفسه سینه محکم کرد.

این نخ ها می توانند باعث ایجاد فرورفتگی در ناحیه بالای سینه شوند که وقتی خانم ها تاپ کوتاه می پوشند و درز بین سینه هایشان نمایان است این فرو رفتگی قابل رویت است.


دکتر علی علوی راد
فوق تخصص و جراح پلاستیک اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر علی علوی راد متخصص و جراح پلاستیک کلیک کنید


مطالعه بیشتر:

لیفتینگ صورت

توصیه های قبل و مراقبت های بعد از لیفتینگ صورت

تا چه زمانی باید چسب بینی زد ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *