روش های ابدومینوپلاستی

انواع روش های ابدومینوپلاستی

برخی بیماران با شکایت در مورد چربی بیش از حد و یا شلی و افتادگی پوست در ناحیه شکم و پهلو ، به جراح پلاستیک مراجعه می کنند. بارداری ، ژنتیک و افزایش وزن / کاهش وزن می تواند پوست اضافی ، علائم کشیدگی و عضلات شکم افتاده یا شل را ایجاد کند ، که در برابر رژیم و ورزش مقاوم هستند. بسیاری از این بیماران برنامه های غذایی و ورزشی زیادی را امتحان کرده اند اما هنوز نتوانسته اند به نتایج مورد نظر خود دست یابند.

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک ، روشی است که می تواند این نقص ها را برطرف کرده و اعتماد به نفس را به بیماران بازگرداند. منطقی است که ابهامات و سوالات بسیاری برای بیماران قبل از تصمیم به عمل جراحی ابدومینوپلاستی وجود داشته باشد. علاوه بر سوالات مربوط به تکنیک ها و بهبودی مرتبط با این روش جراحی، ارزیابی دقیق هزینه ها نیز مهم است.

جراحی شکم یا جراحی ابدومینوپلاستی جوانی را به شما بازمی گرداند. پوست و عضلات اضافی شکم شما را لیفت و جمع می کند تا اندام شما زیباتر به نظر برسد. مناطق چربی در شکم ، پشت یا پهلوها و ران ها را می توان به طور همزمان با لیپوماتیک برطرف کرد.

جراحی ناف یا آمبیلیکوپلاستی (Umbilicoplasty)

به طور معمول ، جراحی ناف یا آمبیلیکوپلاستی بخشی از جراحی Tummy Tuck یا ابدومینوپلاستی می باشد. اصلاح شکل ناف اغلب با سایر جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک همراه است.

در طی جراحی ناف یا آمبیلیکوپلاستی، ناف اصلاح می شود تا از نظر زیبایی طبیعی تر به نظر برسد. پوست و علائم کشش اضافی اغلب برطرف می شود و با ترمیم عضلات در ناحیه پشت ناف ، دیاستاز رکتوس اصلاح می شود.

در طی مشاوره اولیه شما ، این نکته را فراموش نکنید که جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) جراحی کاهش وزن نیست! این موضوع مربوط به کانتورینگ بدن است. بنابراین نامزدهای ایده آل برای انجام این جراحی بیمارانی هستند که وزن طبیعی با سبک زندگی فعال و سالم دارند، اما دارای پوست اضافی و افتادگی و شلی پوست هستند.

روش های ابدومینوپلاستی | جراح پلاستیک اصفهان

اسکار جراحی

یکی از بزرگترین عوامل بازدارنده برای بسیاری از زنانی که خواهان ایجاد شکمی صاف هستند ، اسکار جراحی (جای زخم) است. ما همه پس از جراحی های شکم ، عکس هایی را دیده ایم که اسکار زیادی از جراحی برجای مانده است. طول اسکار هر جراحی کاملاً به مقدار بافت اضافی که باید از بین برود بستگی دارد. بنابراین بیمارانی که فقط مقدار کمی پوست اضافی دارند ممکن است کاندید جراحی مینی ابدومینوپلاستی با یک جای زخم کوچک باشند. بیماران دیگری که پوست ضعیف ، افتاده و اضافی بیشتری دارند، که تا اطراف باسن گسترش یافته است ، ممکن است به یک جراحی با برش ها و اسکار طولانی تر نیاز داشته باشند تا به نتایج مطلوب برسند.

انواع مختلف روش های ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی سنتی (استاندارد)

بیشتر جراحی های شکم در گروه این نوع ابدومینوپلاستی قرار می گیرند. این روش پوست و چربی اضافی شکم را از بین می برد ، عضلات دیواره شکم را با بخیه سفت می کند، افتادگی و شلی پوستی را که بین ناف و ناحیه شرمگاه قرار دارد از بین می برد و کل شکم را مورد هدف قرار می دهد.

دراین جراحی پوست شکم به سمت پایین کشیده می شود و تمام پوست و چربی اضافی از بین می رود. دهانه کوچکی برای عبور ناف ایجاد می شود ، و باعث می شود پوست شکم به آرامی به سمت پایین تغییر مکان دهد. جراحی ابدومینوپلاستی استاندارد برای کانتورینگ بدن و شکم است و با هدف ایجاد شکمی تخت انجام می شود.

مینی ابدومینوپلاستی

یکی از روش های ابدومینوپلاستی “مینی ابدومینوپلاستی” است . مینی ابدو به روشی گفته می شود که فقط مقدار محدودی از پوست شکم را فقط در ناحیه تحتانی از بین می برد. ناف جابجا نمی شود ، و پوست، چربی یا برآمدگی فوقانی شکم رفع نمی شود. اسکار پایین شکم به طور معمول کمی کوتاهتر از جراحی ابدومینوپلاستی استاندارد است. بیشتر زنانی که به دنبال جوان سازی شکم خود پس از بارداری هستند، به روش استاندارد نیاز دارند تا بتواند بهترین نتایج زیبایی را از جراحی بگیرند.

ابدومینوپلاستی ۳۶۰ درجه

همانطور که از نامش پیداست ، این روش شامل برشی است که فراتر از ابدومینوپلاستی استاندارد است. این برش در اطراف باسن تا پایین کمر گسترش می یابد ، در این روش جراح پلاستیک می تواند پوست شکم ، پهلوها و کمر را سفت کند.

ابدومینوپلاستی در مردان

یکی دیگر از روش های ابدومینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی در مردان است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برشی در قسمت پایین شکم ایجاد می شود. طول برش به میزان اصلاح مورد نیاز بستگی دارد. در صورت لزوم ، ممکن است یک برش اضافی در اطراف ناف ایجاد شود. عضلات شکم محکم کشیده شده و در جای خود بخیه زده می شوند. سفت شدن عضلات به ایجاد کانتور بهتر شکم کمک می کند. پوست بازسازی می شود تا کانتور جدید عضله آشکار شود و پوست اضافی آن بریده می شود. حذف پوست اضافی شکم صاف با کانتور زیباتری ایجاد می کند. برش ها با استفاده از بخیه و باند چسب بسته می شوند.

| اینستاگرام دکتر علی علوی راد –  جراح پلاستیک اصفهان|


بیشتر بخوانید:

انواع عمل جراحی لاغری

لیپوماتیک یا جراحی لاغری با ریسک پایین

بررسی لیپوماتیک ران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *