روش های خانگی کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی

بررسی روش های خانگی کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی

در این مقاله از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به روش های خانگی کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی که کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که روند بهبود بعد از عمل زیبایی بینی زودتر اتفاق بیفتد، خواهیم پرداخت. بعضی از افراد توقع دارند که فوراً بعد از عمل بینی به نتیجه نهایی برسند و از همان هفته اول که به خود در آینه نگاه می‌کنند، چهره ایده‌آلشان را ببینند. اما این فرآیند طبیعی است و تا شش ماه اول ورم محسوس می‌باشد،

در کل یک سال طول می‌کشد تا ورم بینی کاملاً بخوابد و فرم نهایی خودنمایی کند.باید بدانید که در این دوره زمانی چگونه به کاهش ورم سرعت دهید و مراقبت های پس از عمل بینی را با دقت انجام دهید تا شدیدتر نشود یا خدایی نکرده منجر به عفونت نگردد. ورم بینی بعد از جراحی یک فرآیند طبیعی و غیر قابل اجتناب می‌باشد.

روش های خانگی کاهش ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی :

این روش‌های خانگی که خودتان هم می‌توانید انجام دهید کمک می‌کند تا کاهش ورم بینی سریع‌تر اتفاق بیفتد و بهتر بتوانید با عوارض عمل بینی مقابله کنید. سعی کنید شرایط لازم را برای انجام این روش‌ها مهیا کنید چرا که در التیام ورم بینی لازم و ضروری هستند.

مطلب پیشنهادی : راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی

بالا نگه داشتن سر :

بالشی زیر سرتان بگذارید طوری که بالاتر از قلبتان قرار بگیرد و تا جایی که امکان دارد به همین حالت درازکش روز را بگذرانید مخصوصا هفته اول. این کار کمک می‌کند که تا خون به راحتی در صورت گردش کند و تا حد زیادی ورم اطراف بینی و دور چشم کاهش یابد.

اجتناب از فعالیت‌های سنگین :

بعد از عمل بینی، تا یک ماه از انجام فعالیت‌های سنگین مانند خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین وزن، بپرهیزید. این کار فشار خون را بالا می‌برد و به زیر پوست صورت هجو می‌آورد که برای تورم بینی اصلاً خوب نیست.

کاهش کبودی پس از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

جلوگیری از خیس شدن ناحیه جراحی و اسپلینت :

در هفته اول بعد از عمل بینی، باید اسپلینت روی بینی بماند و خیس نشود. حمام گرم برای کاهش ورم بین و التهاب مفید است. اما نباید آب داغ باشد و پیشنهاد می‌شود هفته اول از این کار به شدت اجتناب کنید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

از کمپرس سرد استفاده کنید :

کمپرس سرد به کاهش ورم بینی کمک می‌کند و طرز تهیه آن بسیار ساده است. در یک حوله نخی و نرم، قالب‌های مکعبی شکل یخ قرار دهید و ان را بپیچید سپس آن را روی نواحی کنار بینی و چشم‌ها قرار دهید. توصیه می‌شود که این کار را دو الی سه بار در روز و هر بار به مدت ۲۵ دقیقه انجام دهید.

جلوگیری از وارد شدن ضربه و فشار به بینی :

سعی نکنید با بالا کشیدن عمیق و شدید هوا به مجرای بین خود فشار وارد کنید تا باز شود. این کار مانند نیروی مکشی است که به بینی فشار آورده و ورم بینی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل بهتر است از نی برای نوشیدن مایعات خودداری کنید. همچنین از گاز زدن سیب یا میوه بپرهیزید.

سخن نهایی :

به مدت سه هفته ورم بینی، شدید خواهد بود و بعد از شش ماه می‌توانید کاهش ورم بینی را مشاهده کنید به هر حال یکسال طول می‌کشد تا ورم بینی به طور کامل محو شود بنابراین نگرانی را از خود دور کنید و صبور باشید. با پزشک خود در ارتباط باشید و به توصیه‌هایش پایبند باشید تا به زودی شاهد نتایج شگفت انگیز عمل زیبایی بینی باشید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

مقایسه جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی

مزیت های عمل ترمیمی بینی

جراحی های همزمان با جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *