رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

اگر بخواهید زیبایی، تقارن، تناسب و جذابیت را در آینه مشاهده کنید، باید از جراحی‌های زیبایی کمک بگیرید. هرچند ما معتقدیم همه افراد، زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارا هستند، اما برای تعالی بیشتر، عمل‌های زیبایی انتخاب بسیار خوبی است. عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی، با اعمال تغییرات در استخوان بینی، پره‌های بینی، غضروف بینی و پوست آن، انجام می‌شود. این جراحی با دو تکنیک جراحی زیبایی بینی باز و بسته انجام می‌شود. در مقاله امروز سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان به بررسی این مطلب میپردازیم که رینوپلاستی باز یا بسته ، کدام بهتر است؟

تفاوت عمل بینی باز و بسته

حتما برای شما نیز جذاب است که بدانید تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست و چطور می‌توانید بهترین یا مناسب‌ترین تکنیک را انتخاب کنید. تفاوت عمل بینی باز و بسته، در میزان برش و جراحات پوستی است. پزشک متخصص در جراحی بینی باز، کناره‌های پره‌ها را به همراه ناحیه پایین پل بینی و داخل سوراخ‌های بینی را برش می‌دهد تا پوست بینی را به‌طور کامل بلند کند و تمام تغییرات مدنظر را اعمال کند. اما در جراحی رینوپلاستی بسته، پزشک تنها می‌تواند در ناحیه داخلی سوراخ‌های بینی و پل بینی، برش‌های موردنیاز را ایجاد کند و بدون امکان بالا کشیدن کامل پوست، تغییرات موردنیاز را لحاظ کند. این تمام اتفاقی است که در این شرایط می‌افتد. معمولا در جراحی زیبایی بینی باز، ریسک عدم تقارن و دفرمگی بسیار کم‌تر از جراحی بینی بسته است.

این مطلب را نیز مطالعه کنید : مواد عذایی ممنوعه در رژیم بعد از عمل بینی

درمان کجی و انحراف بینی بدون جراحی | جراح پلاستیک اصفهان

نمی‌توان به سادگی یکی از دو روش را بهتر دانست. کاملا بسته به شرایط بدنی و تشخیص جراح بستگی دارد تا بهترین روش را برای شما انتخاب کند؛ چرا که هر کدام از دو روش، معایب و مزایای خودش را دارد.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

با این وجود می‌ود به طور کلی گفت که رینوپلاستی بسته اسکار خارجی یا جای بخیه بر جای نمی‌گذارد، احتمال تحریک بینی را کاهش می دهد و یک نوع جراحی بسیار کوتاه‌تر و کمتر تهاجمی است. در نتیجه، جراحی بینی بسته زمان بهبودی سریع‌تری نسبت به جراحی بینی باز دارد. اما از سوی دیگر، در جراحی باز، بهتر و بیشتر می‌توان فرم بینی را تغییر داد و همچنین تمامی مشکلات زیبایی یا پزشکی بینی، با جراحی بسته قابل رفع نیست.

 


مطالب پیشنهادی:

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی

علل و انواع ورم بینی بعد از جراحی

بررسی مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی به روش باز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.