رینوپلاستی مایع چیست ؟

رینوپلاستی مایع

رینوپلاستی ، “عمل بینی” یکی از رایج ترین جراحی های حوزه جراحی پلاستیک است. با این حال، افراد بیشتری هم هستند که به دنبال روشی کمتر تهاجمی برای تغییر شکل بینی خود هستند.

اینجاست که جراحی بینی یا رینوپلاستی مایع وارد می شود. این روش برجستگی ها و خطوط بینی را صاف می کند، اما موقتی‌ست و زمان بهبودی بسیار کمی دارد.

در این مقاله به این روش پرداخته و از مزایا و معایب رینوپلاستی مایع با رینوپلاستی با جراحی و مقایسه ان ها خواهیم گفت.

 رینوپلاستی مایع چیست؟

رینوپلاستی مایع یک گزینه غیر جراحی برای جراحی بینی سنتی است. برای رفع موقت مشکلاتی مانند قوز بینی (برآمدگی کوچک)، افتادگی نوک بینی و عدم تقارن در نظر گرفته می شود.

با این روش، جراح فیلرها را به بینی بیمار تزریق می‌کند تا کانتورینگی انجام شود و شکل بینی را تغییر دهد. معمولا این کار با اسید هیالورونیک (HA) انجام می شود. همان نوع پرکننده ای که معمولا برای پرکننده های گونه و لب استفاده می شود.

در طول این سال ها، HA به دلیل : ایمن بودن و موثر بودن جایگزینی خوب برای جراحی شهرت پیدا کرده است.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ نشان داد که ژل HA می تواند مشکلات بینی را که جراحی سنتی نمی تواند برطرف کند، حل کند. همچنین نشان داده شد که مشکلات جزئی بعد از جراحی بینی را اصلاح می کند.

جراح پلاستیک اصفهان | عمل جراحی بینی فانتزی

معایب رینوپلاستی مایع

نتایج این روش موقتی بوده، بنابراین اگر ظاهر جدید خود را دوست دارید، باید درمان های بیشتری برای حفظ آن انجام دهید. طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۸، عوارض جدی مثل  عوارض عروقی، مانند انسداد یک رگ خونی، گزارش شده است.

این زمانی اتفاق می‌افتد که فیلر یا به یکی از شریان‌های بینی تزریق شده باشد. یا آنقدر نزدیک شده که آن را فشرده کرده و جریان خون را قطع کند. از آنجایی که شریان های خاصی در انتهای بینی به شبکیه چشم متصلند، عوارض عروقی می تواند منجر به کوری شود. سایر شریان های نزدیک به هم منجر به نکروز یا مرگ پوست خواهند شد. با این حال، این عوارض در دستان یک پزشک آموزش دیده و دارای گواهی بورد بسیار نادر است.  در هر صورت جز در موارد استثنایی رینوپلاستی مایع جایگزین مناسبی برای اصلاح مشکلات تنفسی و آسیب بینی نیست و بهتر است قب از اقدام حتما با متخصص جراح پلاستیک مشورت نمایید .

 

 

جراح پلاستیک اصفهان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *