طول دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

بررسی طول دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

همانند دیگر عمل ها، دوره ی نقاهت بعد از عمل بینی دارای شرایط خاصی است. رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی معمولا در کمتر از دو ساعت انجام می شود. اما بعد از عمل روند بهبودی و دوره نقاهت عمل زیبایی بینی بسیار طولانی تر خواهد بود و طول دوره برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان طول دوره نقاهت بعد از جراحی بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

رینوپلاستی عملی است که در جهت زیبایی بینی انجام می شود. و برای افرادی که بطور مادرزادی و یا طی حادثه و برخورد دچار مشکل و نقص در این عضو بدن می شوند کاربرد دارد. بهمین خاطر برای انجام بهتر آن لازم است که اطلاعات کافی داشته باشند. عمل جراحی بینی از دو مرحله تشکیل شده است : مرحله اول بیهوشی و مرحله دوم مربوط به بخش جراحی بینی می شود.

در مرحله اول پزشک روش بیهوشی مناسب را برای شروع عمل در نظر می گیرد. که بطور معمول از داروهای آرام بخش و بی حسی موضعی استفاده می شود.

سپس در مرحله دوم، کار جراحی بینی توسط پزشک متخصص و با تجربه آغاز می شود. و بر اساس بررسی هایی که در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی با بیمار انجام شده. مشکلات و نقص هایی که در ناحیه بینی وجود دارد برطرف و اصلاح می گردد.

نکته مهم آن است که باید در انتخاب جراح عمل بینی خود نهایت دقت را به کار گیرید چرا که با انتخاب اشتباه، احتمال نقص در عملکرد و بوجود آمدن عوارض عمل بینی جبران ناپذیر وجود خواهد داشت. باید گفت انتخاب یک جراح با تجربه و دارای مهارت بالا تضمینی برای بهترین نتیجه عمل بینی شما می باشد.

طول دوره نقاهت بعد از عمل بینی

مدت زمان نقاهت جراحی بینی معمولا چهار تا پنج روز است. پانسمان روی بینی با توجه به نوع عمل و زمانی که جراح به شما توصیه می کند. بین یک هفته تا ۱۰ روز می باشد. همچنین باید در نظر داشت کاهش ورم بینی چند ماه زمان می برد تا به نتیجه دلخواهد برسید. دوره نقاهت افرادی که تجربه عمل پولیپ بینی داشته اند با توجه به میزان مشکلشان متفاوت است.

طی کردن دوره نقاهت بعد از عمل بینی برای برخی افراد به راحتی انجام می شود. اما برای برخی دیگر با مشکلاتی نظیر گرفتگی بینی، کبودی چشم ها و سر درد همراه می شود که استراحت به مدت یک هفته توصیه می گردد. پس از رینوپلاستی بینی ورم کرده و ظاهر به نسبت نامناسبی می گیرد که کاملا عادی بوده و جای نگرانی ندارد.

نکات مراقبتی برای سرماخوردگی بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان | دکتر علی علوی راد

زمان بازگشت به کار بعد از عمل بینی

جهت سپری کردن دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی فرد باید حداقل یک هفته از محل کار یا تحصیل خود دور باشد تا کبودی های چشم که پس از عمل بینی بوجود می آید برطرف شود. این کبودی ها با گذشت دو تا سه روز احتمال دارد بیشتر هم شود و موجب ایجاد ظاهر نامناسبی برای فرد خواهد شد که بعد از یک هفته به مرور برطرف می شوند.

بطورکلی یک هفته پس از جراحی بینی می توانید با اعتماد به نفس کامل به محل کار یا تحصیل خود برگشته و یا به انجام کارهای خانه بپردازید. اما توجه داشته باشید که از فعالیت های سنگین و پرخطر تا مدتی خودداری کنید. و توصیه هایی که پزشک به شما داده را با نهایت دقت انجام دهید تا به بهترین فرم دلخواه خود برسید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان سختی سپری کردن دوره نقاهت بعد عمل بینی

میزان درد که پس از عمل جراحی بینی خواهید داشت به نسبت بسیار زیادی به رعایت توصیه ها و نکاتی که پزشک به شما گفته بستگی دارد. هر چقدر توصیه های پزشک را بیشتر و بهتر انجام دهید هم دوره نقاهت راحت تری خواهید داشت. و هم اینکه در نهایت روند بهبودی به خوبی طی شده و نتیجه مطلوب حاصل می شود. پس از عمل جراحی ممکن است علائم جابجایی غضروف بینی بعد از عمل پدیدار شود. و با وجود تورمی که بر روی بینی ایجاد می شود با لمس این نقطه ممکن است درد خفیفی را احساس کنید که این درد طبیعی بوده و جای نگرانی و استرس ندارد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

با توجه به اینکه در زمان عمل بینی از داروهای بی حسی جهت بیهوشی استفاده می شود لذا لازم است. تا ۴ ساعت پس از عمل از پرخوری و مصرف غذاهای سنگین خودداری کنید. پس از ۴ ساعت می توانید آب و آبمیوه میل کنید. با توجه به اینکه حرکت روده و معده با استفاده از داروهای بی حسی کند شده لذا ممکن است وقتی چیزی میخورید دچار استفراغ و یا حالت تهوع شوید که برای شما می تواند دردناک و آزاردهنده باشد لذا با آگاهی از این موضوع سعی کنید از غذاهای سبک و نرم استفاده نمایید.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

روش های درمان تنگی مجرای بینی

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی

نکات مراقبتی پیش از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.