علل ورم و کبودی چشم بعداز جراحی بینی

بررسی علل ورم و کبودی چشم بعداز جراحی بینی

کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی یک نگرانی رایج در بین افراد مراجعه کننده برای این عمل است. معمولاً کسانی که هر گونه کبودی و ورم را تجربه می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی، زمانی که اسپلینت بینی (گچ) برداشته می‌شود، به سر کار خود بازگردند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر علی علوی راد جراح بینی اصفهان علل ورم و کبودی چشم بعداز جراحی بینی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با این حال، کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینی یک عارضه‌ی جانبی است که می‌تواند به‌دلیل اشتباه جراح، برخی دارو‌ها یا عوامل دیگر رخ دهد.این‌گونه به‌نظر می‌رسد که هر چه جراح باتجربه‌تر باشد، احتمال کبودی و تورم گسترده کمتر می‌شود. به غیر از تخصص، برخی از عوامل دیگر نیز وجود دارد که می‌توانند بر احتمال کبودی و ورم تأثیر بگذارند و شامل موارد زیر می‌شوند:

پاسخ بدن

برخی از بیماران بیشتر از دیگران مستعد کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی هستند. سن، ضخامت پوست، گردش خون، تغذیه و عوامل دیگر می‌توانند بر پاسخ بدن به بهبودی پس از جراحی بینی تاثیر بگذارند.

مطلب پیشنهادی : برآمدگی استخوان بینی بعد از جراحی

نوع دقیق جراحی بینی

معمولاً عمده‌ی ورم و کبودی بینی زمانی رخ می‌دهد که جراح در حال اصلاح استخوان بینی است. به‌عبارتی وقتی در طی تغییر شکل بینی، خونرسانی به استخوان پریوستوم (Periosteum) مختل شود، کبودی در اطراف چشم‌ها و گاهی اوقات تا گونه‌ها مشاهده می‌شود.

در حقیقت در مواقعی که نیاز به بریدن استخوان‌های بینی است، پزشک جراح با صرف زمان برای بالا بردن پریوستوم، قادر است ضربه را به‌حداقل برساند و در نتیجه در جهت رفع کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینی اقدام نماید.

کبودی چشم بعد از جراحی بینی

مصرف سیگار

سیگار توانایی لخته شدن خون پس از ایجاد برش را محدود می‌کند و این موضوع موجب می‌شود که روند رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل طولانی شود.

سن

بیماران مسن، اغلب رگ‌های خونی شکننده‌تری دارند و همین امر ممکن است منجر به تشدید کبودی دور چشم بعد از عمل شود.

اختلالات خون‌ریزی

اگر هر گونه سابقه‌ی کبودی یا خون‌ریزی بیش از حد دارید، مهم است که این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

 

مصرف دارو‌های رقیق‌کننده

اگر داروهایی مصرف می‌کنید که خون را رقیق می‌کنند، مهم است که این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

دکتر علی علوی راد را در اینستاگرام دنبال کنید

مراقبت‌های بعد از عمل

این دستورالعمل‌ها شامل نکاتی برای کاهش کبودی، تورم و سایر عوارض بعد از جراحی بینی خواهد بود.

زمان بهبودی کبودی و ورم چشم بعد جراحی بینی

در پاسخ به این سوال که «ورم چشم بعد عمل بینی تا کی هست؟» می‌توانیم این‌گونه بگوییم که بهبود کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی به نوع جراحی زیبایی بینی و هم‌چنین میزان بهبودی کلی بیمار بستگی دارد. بیمارانی که عمل جراحی آنها با تکنیک راینوپلاستی بسته انجام شده است معمولاً پس از ۱۰ تا ۱۴ روز ظاهر طبیعی خود را به دست خواهند آورد. بهبودی بیماران با راینوپلاستی باز یا جراحی ترمیمی پیچیده‌تر (بهبود ورم چشم بعد عمل بینی ترمیم ممکن است بیشتر طول بکشد)، معمولاً حدود ۳ تا ۴ هفته به‌طول خواهد انجامید. اما به‌طور کلی نتیجه‌ی کامل و نهایی عمل بینی معمولاً بین یک سال تا ۱۶ ماه طول می‌کشد تا ظاهر شود.

جراح بینی اصفهان در دکتر آف


مطالعه بیشتر:

عمل زیبایی بینی در مبتلایان به دیابت

مقایسه بیهوشی و بی حسی

کنترل چربی پوست بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *