عمل بینی برای بار دوم در اصفهان

عمل بینی برای بار دوم یکی از اقداماتی است که برای حدود ۸ تا ۱۰ درصد از کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند مورد نیاز می‌شود. عمل بینی برای بار دوم دلایل گوناگونی دارد که در این مقاله تصمیم داریم این دلایل را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

دلیل انجام عمل بینی برای بار دوم

در مواردی وجود دارد که فرد پس از عمل زیبایی بینی خود به دلیلی از نتیجه جراحی خود رضایت نداشته و تصمیم به انجام جراحی بینی مجدداً می‌نماید تا به رفع ایرادات به جای مانده و یا به وجود آمده اقدام نماید.

برای انجام جراحی ثانویه بینی یا ریویژن بینی دلایل گوناگونی وجود دارد که به طور خلاصه میتوانید اصلی ترین دلایل برای انجام ریویژن بینی را در زیر مشاهده کنید.

  • ضربه خودن به بینی پس از جراحی
  • از بین نرفتن ورم بینی پس از جراحی
  • به جای ماندن اضافاتی پس از جراحی
  • به جای ماندن انحراف بینی پس از جراحی
  • افتادگی بینی پس از جراحی
  • شکستگی بینی پس از جراحی

همانطور که مشاهده کردید موارد ذکر شده از اصلی ترین دلایلی است که بیمارانی که عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) انجام داده اند تصمیم به جراحی ثانویه بینی پیدا می‌کنند.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که تنها حدود ۱۰ درصد از کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهند نیاز به جراحی مجدد بینی پیدا می‌کنند.

جراحی ثانویه بینی چگونه است؟

برای انجام ریویژن بینی (جراحی مجدد) نیاز است تا مجدد بیمار داخل اتاق جراحی رفته و بیهوش شود. سپس پزشک با ایجاد برش در بافت پوست بینی آن را از روی تیغه بینی جدا کند تا برای انجام تغییرات لازم دسترسی مناسب را داشته باشد.

سپس با توجه به مشکلات به وجود آمده پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) و تغییرات مورد نیاز جراح بینی این تغییرات را در بینی بیمار ایجاد می‌کند و سپس برش های بینی را بخیه زده و جراحی به پایان می‌رسد.

لازم به ذکر است در جراحی ثانویه بینی نیز بیمار لازم است مجدد برای بهبود ورم بینی ۲ الی ۳ ماه از چسب بینی استفاده نماید و اقدامات لازم را همانند جراحی اولیه مجدد انجام نماید.

همچنین بر خلاف تفکر عمومی در ارتباط با سادگی جراحی مجدد باید بگویم در بیشتر موارد رفع مشکلات به وجود آمده پس از عمل رینوپلاستی به مراتب مشکل تر از رفع مشکلات ذاتی بینی بیمار می‌باشد.

دکتر علی علوی راد

جراح بینی اصفهان

جراح پلاستیک اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای اقای دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *